Perakende Zinciri Walmart, Türk Şirketi Satın Alıyor

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Perakende zinciri Walmart’a ait konfeksiyon markası George, Türkmen Grup’un tedarik zinciri GAAT’ı bünyesine katmak üzere anlaştı. GAAT, aralarında Türkiye, Mısır ve Sri Lanka’nın da bulunduğu çeşitli ülkelerde 80’in üzerinde tekstil üreticisinin yönetimini üstleniyor.
Bu çalışmayla rekabette bir adım öne çıkacaklarını söyleyen George’un Genel Müdürü Andrew Moore, “Bu, işletmemiz için doğal ve heyecan verici bir adım; bu sayede George markası olarak İngiltere’de ve dünyanın diğer bölgelerinde yayılmaya devam ederken tasarım, kalite ve değer sunma anlamında artık daha da hızlı hareket edebileceğiz. GAAT ekibini, George, Asda ve Walmart ailesine dahil etmemiz, kalite, değer ve tasarım anlayışımızı daha da güçlendirecek” dedi.

 

Türkmen Grup Yönetim Kurulu Başkanı Atila Türkmen, satın almayla ilgili şöyle konuştu: “George markası ile ilişkimizin geldiği aşama bizleri çok heyecanlandırıyor. Ekibim, George markasının başarı hikayesinin bir parçası olmaktan her zaman gurur duydu. George, Asda ve Walmart’taki çalışma arkadaşlarımızla birlikte, markayı yeni başarılara taşıyacağımıza ve bu gelişmenin Türk tekstil sektörüne büyük katkıları olacağına yürekten inanıyorum.” (Hürriyet)