Türk Telekom Akademi Kıtalararası Eğitim Merkezi Oldu

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 
Uluslararası Telekomünikasyon Birliği’nin (ITU) Mükemmellik Merkezi (Center of Excellence) olan Türk Telekom Akademi’de düzenlenen eğitim seminerlerinin ikincisi 6-7 Temmuz’da yapıldı. Eğitim seminerine ABD, Çin, İngiltere, Almanya, Fransa, Arnavutluk ve Türkiye’den 18 telekom profesyoneli katıldı. Türk Telekom’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Türk Telekom Grubu’nun eğitim ve gelişim merkezi Türk Telekom Akademi, bir Birleşmiş Milletler kuruluşu olan, 191 üye ülkede 700’ü aşkın sektörel üyesi ile tüm dünyada yaygın bir ağa sahip Uluslararası Telekomünikasyon Birliği (ITU- International Telecommunication Union) ile iş birliği çerçevesinde eğitimlere devam ediyor.
Türk Telekom Grubu’nun eğitim ve gelişim merkezi Türk Telekom Akademi, ITU Mükemmellik Merkezi Eğitimleri kapsamında, ilki 21-23 Ekim 2010 tarihlerinde “Next Generation Networks (NGN)” konusunda 12 ülkeden 24 telekom profesyonelinin katılımıyla yapılan seminerlerin ikincisini, 6-7 Temmuz 2011 tarihlerinde “Teknik Profesyoneller için Müzakere Becerileri (Negotiation Skills for Technical Professionals)” başlığıyla İstanbul’da gerçekleştirdi.

TÜRK TELEKOM AKADEMİ, ITU BÜNYESİNDE İKİNCİ BÖLGESEL EĞİTİMİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ
“Teknik Profesyoneller için Müzakere Becerileri (Negotiation Skills for Technical Professionals)” başlığı ile düzenlenen ikinci eğitim seminerine Amerika, Çin, İngiltere, Almanya, Fransa, Arnavutluk ve Türkiye’den 18 telekom profesyoneli katıldı.

Türk Telekom adına Türk Telekom Akademi Direktörü Dr. Ayhan Artar’ın ev sahipliği yaptığı eğitime ITU Telekomünikasyon Geliştirme Büro Direktörü Brahima Sanou ve ITU İnsan Kapasitesi Geliştirme Birimi Yöneticisi Svein Tenningas da katıldı.

Türk Telekom CEO’su K. Gökhan Bozkurt, konuyla ilgili yaptığı değirlenmede; “ITU -Mükemmellik Merkezi olarak özel tasarlanmış eğitim ve gelişim uygulamaları ile kıtalararası eğitim hizmeti veriyoruz. Türkiye’ye yetişkin eğitiminde uluslararası arenada bilinir bir konuma getirmeye çalışıyoruz. Türk Telekom Akademi, Mükemmellik Merkezi olarak bu bölgesel etkinlik ile gelecek dönemler için daha fazla işbirliğine ve insan kapasitesi gelişimine olanak sağlamaya devam edecek” dedi.

ITU Telekomünikasyon Geliştirme Büro Direktörü Brahima Sanou ise; gerçekleştirilen organizasyonu çok başarılı bulduğunu ve eğitim konusunun titiz bir çalışma ile belirlenmiş olduğunu belirtti. Buna ek olarak; ITU’nun, Avrupa, Afrika ve Bağımsız Devletler Topluluğu ve Arap ülkelerini kapsayan en geniş Bölgesel Mükemmellik Merkezi yetkisini Türk Telekom Akademi’ye verildiğinin altını çizen Sanou; Türk Telekom Akademi’nin özgün çalışmalarından oluşan eğitim içerikleri ile de uluslararası arenada öne çıktığını kaydetti.(ANKA)

Facebook

Youtube