Türk Telekom Bin 200 Yöneticisiyle Çevreci Bir Ordu Yarattı

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 
Gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre bırakmak için karbon ayak izini küçültme hedefi ile faaliyetlerini sürdüren Türk Telekom, bu yıl gerçekleştirdiği Yönetim Zirvesi kapsamında tüm Türkiye’den bin 200 yöneticisiyle çevre ve iklim değişikliği konulu bir kamp düzenledi.
Türk Telekom’dan yapılan açıklamada, Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom, tüm Türkiye’den bin 200 yöneticisinin bir araya geldiği Yönetim Zirvesi kapsamında bir çevre eğitimi düzenledi. İklim değişikliğine neden olan faktörler, küresel ısınmaya dur demek için yapılması gerekenler ve bu konuda şirketlere, Türk Telekom’a düşen sorumlulukların ele alındığı eğitim, bin 200 Türk Telekom yöneticisinin bilinçli birer çevre savunucusu haline gelmesinde önemli bir rol üstlenecek. İş süreçlerinde, ürün ve hizmetlerinde sürdürülebilir uygulamaları hayata geçiren Türk Telekom, karbon salınımını azaltmak üzere optimizasyona gidecek. Türk Telekom, iş süreçlerindeki değişikliklerle karbon ayak izini küçültürken düzenlediği eğitimlerle yöneticilerinin ve çalışanlarının sürdürülebilir uygulamalara bağlılığını sağlayacak.

“BİN 200 KİŞİ ÇEVRENİN KADERİNDE ÇOK ŞEY DEĞİŞTİREBİLİR”
Bin 200 kişilik dev yönetici kadrosuna verilen çevre eğitiminin sadece Türk Telekom’un değil, telekomünikasyon sektörünün ve tüm çalışanların rolünü en etkili şekilde yerine getirmesi açısından önem taşıdığını belirten Türk Telekom CEO’su K. Gökhan Bozkurt şu açıklamalarda bulundu:
“Gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre bırakma hedefiyle oluşturduğumuz iklim değişikliği ile mücadele stratejimiz kapsamında karbon ayak izimizi ölçüyor ve bunu düşürmek için iş süreçlerimizde sürdürülebilir uygulamalara yöneliyoruz. Bin 200 yöneticimizle düzenlediğimiz toplantı ile bu konudaki sorumluluklarımızı daha güçlü bir şekilde yerine getirmemizi sağlayacak dev bir kadroya sahibiz. Bin 200 kişi çevrenin kaderinde çok şey değiştirebilir. Dünyamızın geleceği için ibrenin iklim değişikliğinden sürdürülebilirliğe döndüğü bu sürecin aktörlerinden biri olmaya devam edeceğiz.”(ANKA)