Nasıl araba kiralayabilirim?

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

ABD’ye geldikten sonra eğer metro ve otobüs sistemi ile her yere kolayca ulaşılabilen bir şehirde kalmıyorsanız, ilk işiniz bir araba kiralamak olmalı. ABD’de yaşayan insanlar genelde arabalarını başkalarının kullanmasından hoşlanmazlar. Olası bir kaza anında araç sahibi arabayı kullanmadığı için, araç sigorta priminin yükselme riski araç sahibini huzursuz eder.

Bu huzursuzluğu yaşatmamak için araba kiralamak en kolay çözüm yoludur. ABD’de araba kiralamak çok ucuz ve kolay bir yoldur. Arabayı indiğiniz havaalanından kiralayıp acentanın şehrin bir başka yerindeki veya başka bir şehirdeki şubesine teslim edebilirsiniz. Fiyat ayarlamaları arabayı teslim edeceğiniz yere göre değişse de bu çok büyük bir fark yaratmaz.

Araba kiralayabileceğiniz başlıca şirketler Enterprise, Budget, Hertz, Dollar ve Avis’tir. Hepsinde internet üzerinden araba kiralayabileceğiniz gibi indiğiniz havaalanında da acentasını bulabilirsiniz. Araba kiralama fiyatları modeline göre değişmekle birlikte günlük ortalama 30-50 dolar aralığından başlayıp yukarı doğru çıkmaktadır. Kiraladığınız arabaya sigorta yaptırma zorunluluğu olduğunu da unutmayın. Günlük 10-20 dolar arası da sigorta bedeli kiralanan ücrete eklenir.