Fenerbahçe Kürek Takımı Boston'da Yarıştı

E-posta Yazdır

22730144 888617871297068 5673119382939530521 nFenerbahçe Spor Kulübü Kürek şubesi, Amerika Boston'da düzenlenen dünyanın en prestijli kürek maratonu "53. Head Of The Charles Regatta"'da büyük mücadele verdi. 10 bin kürekçinin katıldığı yarışlarda kürekçilerimiz, ağır kilo sekiz tek şampiyonlar sınıfında 26 takım arasında 17. oldu. Kürekçilerimiz, 16 takımın yer aldığı hafif kilo sekiz tek yarışını ise 10. sırada tamamladı. Dünyanın her yerinden binlerce kişinin katıldığı ve izlediği yarışmada hem Fenerbahçemizi hem de ülkemizi gururla temsil eden Sarı Lacivertli kürekçiler ve Kürek Şube yöneticlerine, Fenerbahçe USA Derneği Başkanı Osman Nuri Kır ve dernek yönetim kurulu üyeleri eşlik etti.

Fenerbahçe USA Yeni Başkanı Turgay Kadıoğlu Oldu

E-posta Yazdır

Turgay KadiogluTurk Avenue - New York'ta faaliyet gösteren en aktif sivil toplum derneklerinden olan Fenerbahçe USA Derneği, olağan genel kurulu 5 Mayıs 2015 tarihinde AnTalia Restaurant'ta gerçekleştirildi. Seçime bir önceki dönemki başkan Ömer Ekinci, dernek basın sözcüsü Cemil Özyurt ve Divan Kurulu Başkanı Turgay Kadıoğlu aday olarak girdi. Bundan önceki genel kurullarını tek aday üzerinde birleşerek gerçekleştiren dernek, Ekinci ve Özyurt'un Kadıoğlu lehine çekilmesi ile yine tek adayla seçime gitti. 2004 yılından beri düzenli olarak Fenerbahçe Balosu organize eden dernek, New York'ta pek çok sosyal projede aktif olarak yer almasıyla tanınıyor. Fenerbahçe USA derneği, son olarak Diyarbakır Anadolu Lisesi'ne kütüphane yaptırılmasında ve Şanlı Urfa'da bin çocuğun Fenerium'dan giydirilmesi projesinde aktif olarak rol almıştı. 

FB USA Kampanyası, Urfa'da 1000 Çocuğu Mutlu Etti

E-posta Yazdır
Fenerbahçe USA Derneği ile Bridge to Türkiye Found Vakfı'nın Diyarbakır ve Urfa'daki çocuklara yardım amacıyla ortaklaşa yaptığı "Bir El Bin Çocuk" adlı yardim kampanyası ile Urfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı öksüz ve ihtiyaç sahibi 1000 çocuğa Fenerium ürünlerinin olduğu paket hediye edildi. Önceki gün Yeni Diyarbakır Anadolu Lisesi'nin hayallerini gerçekleştiren, okula kütüphane, müzik odası ve labaratuar kazandıran proje bugün de Urfa'daki çocukları mutlu etti. İçinde değişik giysilerin olduğu paketler Urfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Milli Eğitim Konferans Salonu'nunda törenle sahiplerine verildi. "Bin El Bin Çocuk Kampanyası'nın" en büyük bağışçılarından biri olan Bahçeşehir Eğitim Kurumları'da kampanyaya gösterdiği destekle 600 çocuğa eşofman ve ayakkabı hediye etti.

A Milli Takım İçin Büyükelçilik Konutunda Yemek

E-posta Yazdır
Türkiye Cumhuriyeti Washington D.C. Büyükelçisi Serdar Kılıç, bugün kentte kamp yapan A Milli Takımımız onuruna büyükelçilik konutunda bir öğle yemeği verdi. Yemeğe, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu üyeleri, A Milli Takım teknik heyeti ve futbolcular ile TFF kurullarının başkan ve üyeleri katıldı.


Yemek öncesinde bir konuşma yapan Büyükelçi Kılıç, meslek hayatında ilk kez bir federasyon başkanını ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Sizleri ve milli takımımızı burada gördüğümüz için mutluyuz. Türk insanını, özellikle de yurt dışında yaşayanları sizin başarılarınız kadar gururlandıran başka bir şey yok. Belçikada görev yaptığım dönemde bunu bizzat görme imkanı buldum. Amerika Birleşik Devletlerinde oynayacağınız maçlarınızda başarılar diliyorum diye konuştu.

Büyükelçinin konuşmasının ardından Türk-Amerikan Dernekleri Asamblesi (ATAA) eski başkanı ve Avukat Günay Evinç, davetlilere Washington D.C. Belediye Başkanı Vincent Gray tarafından yazılan hoşgeldiniz mesajını okudu. Evinç daha sonra, mesajın yazılı olduğu belgeyi TFF Başkanı Demirörene takdim etti. Daha sonra söz alan Demirören, Bizleri burada ağırladığı için Sayın Büyükelçimize teşekkür ediyorum. Uzun bir yolculuğa çıkıyoruz. Buradan başladık. Hayırlısı olsun diye konuştu. Demirören\\\\\\\'in ardından kaptan Nuri Şahin de A Milli Takım adına Büyükelçi Kılıç\\\\\\\'a teşekkürlerini sundu. Bu konuşmaların Ardından Serdar Kılıç\\\\\\\'a Başkan Demirören, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ve Nuri, Milli Takım forması hediye etti.

Başkan Demirören ve yönetim kurulu üyeleri ile A Milli Takım kafilesi, yemek sonrasında elçilik çalışanları ile grup fotoğrafı çektirdi ve daha sonra konuttan ayrıldı. Büyükelçi Kılıç ve elçilik çalışanları, A Milli Takımı Türk bayrakları ile uğurladı.

Fenerbahce USA Geleneksel Balosu Ertelendi

E-posta Yazdır

Soma maden faciasının ardından Amerika merkezli dernek ve organizasyonların geleneksel olarak düzenlediği etkinliklerden biri daha ertelendi. 2003 yılından beri düzenli olarak Fenerbahçeliler Gecesi adı altında New York ve çevresindeki taraftarlarını bir araya getiren Fenerbahçe USA Derneği, 7 Hazinra tarihinde New York Marriott Marquis otelinde yapmayı planladığı 2014 sezonu Fenerbahçe USA Derneği Şampiyonluk Kutlaması ve 12. Geleneksel Balosunu, Soma faciası nedeniyle ertelediğini duyurdu. Dernekten yapılan açıklamada, şu görüşlere yer verildi:Soma ilçemizde meydana gelen felaket ile birlikte yitirdiğimiz madencilerimiz ve acısı dinmeyen milletimizin matemine, ortak olduğumuz için önümüzdeki sonbahara ertelendiğimizi, kamuoyuna duyurmayı bir borç biliriz. Fenerbahçe USA Derneği Yönetim Kurulu olarak bizler, mutluluk ve şampiyonluk heyacanımızı, ülkemizden gelen acı haber ile birlikte kalbimize gömdük. Haziran ayında kutlamalarımızı bekleyen davetlilerimiz ve misafirlerimizin, erteleme kararımızı anlayış ile karşılayacağını umuyor, hayatını kaybeden madencilerimize Allahtan rahmet, acılı ailelerine ve ulusumuza başsağlığı diliyoruz.

Fenerbahçe USA Derneği

Fenerbahçe USA Derneği Türkiye Çıkarması

E-posta Yazdır

2001 yılında New York merkezli kurulan ve yurt dışındaki en aktif taraftar derneklerinden biri olan Fenerbahce USA bir dizi temaslarda bulunmak üzere Türkiye bir ziyaret gerçekleştirdi. İlk olarak Anıtkabiri ziyaret eden heyet, Fenerbahçe Spor Kulubü Başkanı Aziz Yıldırım, Başkanvekili Abdullah Kığılı, Asbaşkan Mithat Yenigün, eski asbaşkan Ali Koç olmak üzere bir dizi görüşmeler gerçekleştirdi. Rizespor maçı sonrası stadta gerçekleştirilen şampiyonluk kutlamasına da katılan yönetim kurulu üyeleri, ziyaretlerde Fenerbahce USA tarafından özel olarak hazırlanan polar, t-shirt ve şapkalardan hediye etti.Heyette Fenerbahce USA Başkanı Ömer Ekinci, Divan Kurulu Başkanı Turgay Kadıoğlu, Basın Sözcüsü Mehveş Koçak, Yönetim Kurulu üyeleri Bilgehan Parlak, Fatih Akarsu, Osman Nuri Kır hazır bulundu. Anıtkabir ziyaretine Ankara Fenerbahçeliler Derneği de eşlik etti. Fenerbahçe USA Derneği Başkanı Ömer Ekinci, Mustafa Kemal Atatürk mozelesine çelenk koydu. İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından Ekinci, Anıtkabir defterini imzaladı.

Fenerbahçe USA Derneği ve Ankara Fenerbahçe Derneği heyeti birlikte Misak-ı Milli Müzesini gezdi. Daha sonra Anıtkabir Komutanı Piyede Albay Muzaffer Taytak ile görüştü. Taytak\'a Fenerbahçe USA Derneği rozeti taktı, ayrıca derneğin şapkası ve tişörtünü hediye etti. Albay Taytak ise dernek adına Ömer Ekinci\'ye Anıtkabir ziyaretinden dolayı Atatürk resmi bulanan Anıtkabir hatırası bir tabağı verdi.

Görüşmede Anıtkabire bir çok Fenerbahçelinin geldiğini söyleyen Taytak çok uzaklardan Fenerbahçe USA Derneğinin bu anlamlı ziayertinden mutluluk duyduklarını dile getirdi. Anıtkabir tarihi hakkında bilgi veren Taytak, Anıtkabir\'deki ilk bayrak direğinin Amerikalı bir Türk tarafından gönderildiğini anlattı.

Anıtkabire 9 Kasım 1950\'de dikilen ve 63 yıldır Türk bayrağının dalgalandığı eski bayrak direği, Amerika\\\'da yaşayan işadamı Türk Nazmi Cemal tarafından üretillip Anıtkabir\'e hediye edilmişti. Zamanında Avrupa kıtasının en uzun bayrak direği olan direk, 2013 yılında yenilenelerek hatıra olarak saklanmaya devam ediyor.

ATAA 34. Konferansı Türk-Amerikan Toplumunu Bir Araya Getirdi

E-posta Yazdır
Türk Amerikan Dernekleri Asemblesi (ATAA) 34. Yıllık Olağan toplantısı Washington, DC\'de gerçekleştirildi. Bu yıl Coca Cola International Group Presedent\'i Ahmet Bozer\'i ağırlayan ATAA, Los Angeles Başkonsolosu Kemal Arıkan\'ı 1982\'de öldüren terörist Harry Sassounian davasının savcısı Lael Rubin dikkat çekici isimler olarak ön plana çıktı. New York, Florida, Texas, Seattle, Pennsylvania, New Jersey, Arizona, Alabama, Georgia, California gibi farklı eyaletlerdeki Türk dernek temsilcileri bir araya geldi.


Geçen yıl başkanlığı devralan ATAA Başkanı Mehmet Çelebi\'nin ilk olağan konferansı olan etkinlikte, konferansın organizasyonunu ATAA Executive Director\'ü Lale Iskarpatyoti tarafından gerçekleştirildi. 10-12 Nisan tarihleri arasındaki etkinlik Washington Plaza Hotel’de gerçekleştirildi. Bu yılki konferansa CHP Ankara milletvekili Aylin Nazlıaka, İşçi Partisi Merkez Karar kurulu Uyesi Şule Perinçek, Coca Cola’nın Muhtar Kent’ten sonraki ikinci ismi ve Coca-Cola International’ın yönetim kurulu başkanı ve Executive Vice President’i olarak görev yapan Ahmet C. Bozer, ATAA’nın kurulduğu 1979′da Washington Büyükelçisi olarak görev yapan Şükrü Elekdağ, Amerikan Kongre üyesi Donna F. Edwards, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu geçen dönemki başkanı Ali Çınar gibi isimler konuşmacı olarak katıldı. Ayrica Prof. Dr. Mehmet Haberal ve Amerika Dış İşleri Bakanı John Kerry mesajlarıyla katılım gösterdi.

Etkinliğe New York merkezli Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu\'nda geçen dönem başkanı Ali Çınar ve derneklerden sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yapan Hakan Karalök konuşmacı olarak katıldı. Her yıl olduğu gibi Büyükelçilik tarafından verilen resepsiyon bu yıl Büyükelçilik konutu yerine merkez binada yapıldı.3 gün süren konferansta, Washington Plaza Hotel’deki toplantıların yanı sıra Büyükelçilik’te bir resepsiyon verildi. Resepsiyon öncesinde elçilik konutu önündeki Atatürk heykeline çelenk bırakıldı.

Bu yılki konferansın temasının Türk-Amerikan toplumunun güçlendirilmesi, farklılıklardan güçlü bir toplum yaratma teması olan konferansın en etkili sunumlarından biriATAA’nın Başkent Üniversitesi ile birlikte geliştirdiği online Türkçe dili eğitim programı ve En hızlı kas gücüyle devrialem rekorunun sahibi ve okyanusu kurekle geçen ilk Türk olan Erden Eruç un ilham verici konusması oldu.

Konferansın ana sponsorluğunu Sierra Nevada Corporation, Turkcell, Turkish Coalition of America, Turkish Airlines ve Turkish Philanthropy üstlendi.

ATAA 34. Konferansı Amerika'daki Türk Diasporasını Bir Araya Getiriyor

E-posta Yazdır
ABD'deki en büyük çatı derneklerinden biri olan Washington, DC merkezli Amerikan Türk Dernekleri Asemblesi (ATAA) tarafından bu yıl 34'ncüsü organize edilen ''Türk-Amerikan Konferansı'', 10-12 Nisan tarihleri arasında Washington Plaza Hotel'de gerçekleştiriliyor. Bu yılki konferansa Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, CHP milletvekii Mehmet Haberal, Coca Cola'nın Muhtar Kent'ten sonraki ikinci ismi ve Coca-Cola International'ın yönetim kurulu başkanı ve Executive Vice President'i olarak görev yapan Ahmet C. Bozer, ATAA'nın kurulduğu 1979'da Washington Büyükelçisi olarak görev yapan Şükrü Elekdağ, Amerikan Kongre üyeleri Virginia Foxx, Steve Cohen, Ed Withfield, ABD Türkiye Büyükelçisi Francis J. Ricciardone, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu geçen dönemki başkanı Ali Çınar, Amerika Azerbaycan Dernegi Başkanı Tomris Azeri, Pax Turcica'dan Cavid Huseynov, lobi uzmanı Lydia Borland gibi isimler konuşmacı olarak katılıyor.

New York'tan Kırım İşgaline Protesto

E-posta Yazdır
Turk Avenue - Rusya'nın Ukranya'ya bağlı Kırım'ı işgal etmesi üzerine New York ve çevresinde yaşayan Kırımlılar Rus Konsolosluğu'nun önünde protesto gösterisi yaptı. Kırım Türk Amerikan Birliği, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu, Young Turks, Türk Hars Birliği, New York Giresun Derneği, İslam Ülkü Ocakları olmak üzere pek çok derneğin destek verdiği protesto gösterisinde Rus işgali protesto edildi.  Türk ve Kırım bayraklarının taşındığı gösteride, Birleşmiş Milletler'den ve ABD'den işgale karşı durmasını isteyen göstericiler, Kırım'a destek verdi.

Sayfa 1 / 9

 • «
 •  Başlangıç 
 •  Önceki 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  4 
 •  5 
 •  6 
 •  7 
 •  8 
 •  9 
 •  Sonraki 
 •  Son 
 • »