Aziz Yıldırım'dan Lefter'e Veda Mektubu

E-posta Yazdır
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, hastaneye kaldırılmadan önce kendisine bir mektup yazan ve hakkını helal etmesini isteyen unutulmaz efsane oyuncu Lefter Küçükandonyadis’e cevaben bir mektup yazdı. Lefter henüz hayattayken yazılan ancak kendisine ulaşatırılamayan bu mektubu, Lefter Küçükandonyadis’in Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’ndaki cenaze töreninde, Başkan Yıldırım'ın kardeşi ve Yönetim Kurulu Üyesi Ali Yıldırım okudu. Başkan Yıldırım mektubunda şu ifadelere yer verdi: "Hayatımızın farklı noktalarında, farksız bir inançla gönülden bağlandığımız renkler bizi bir araya getirmişti.

AEK Maçında Lefter İçin Pankart

E-posta Yazdır
Lefter Küçükandonyadis’e Yunanistan ve Ordinaryüs’un eski takımı AEK da ağladı. Yunanistan Ligi’nde dün AEK’nın sahasında Skoda Xanthi’yi konuk ettiği karşılaşmanın öncesinde Lefter için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. AEK taraftarları ise Lefter için tribünde Türkçe “Ver Lefter’e Yazsın Deftere” pankartını açarak eski oyuncularına vefa gösterisinde bulundu. Lefter aktif futbolculuk yaşamını mübadele döneminde İstanbul’dan Atina’ya göçeden Rumlar’ın kurduğu AEK kulübünde 1964 yılında sonlandırmış ve sarı-siyahlı formayla 5 maçta 2 gol atmıştı.

Ordinaryüs Lefter İçin Dev Forma

E-posta Yazdır
Türk Telekom, dün akşam saatlerinde hayatını kaybeden, Fenerbahçe ve Türk futbolunun "Ordinaryüs" lakaplı efsanevi oyuncusu Lefter Küçükandonyadis'in Şükrü Saracoğlu Stadyumunda gerçekleşecek cenaze töreni için dev bir Fenerbahçe forması hazırladı.

Aziz Yıldırım Bombaladı: 26 Ocak'a Kadar Düşürün

E-posta Yazdır
Savunma hakkı kullanılmadan ‘19 maçta şike kesin’ diyenler, F.Bahçe’yi 26 Ocak’a kadar küme düşürsünler.Yeni oyunun adı 58. maddedir. Kamuoyu açıkça bilmelidir ki 58. madde değişemez ve değişmemelidir. Bu değişikliği isteyenler, bunu kimler ve hangi takımlar için yaptıklarını açıklamalı ortaya koymalıdırlar.

FUTBOL Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, 18 kulüp başkanı ile Ankara’da Marriot Otel’de toplantı yaparken, Metris Cezaevi’ndeki F.Bahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, gündeme bomba gibi düşen bir açıklama yaptı. Yıldırım avukatları aracılığıyla gönderip F.Bahçe Kulübü’nün resmi internet sitesinde yapılan açıklamasında, “58. madde değişemez ve değiştirilemez. Savunma hakkı kullanılmadan ‘19 maçta şike kesin’ diyenler, F.Bahçe’yi 26 Ocak’a kadar küme düşürsünler” diyerek TFF’ye meydan okudu. İşte Yıldırım’ın o açıklaması...

Türk futbolu abluka altına alınmıştır

Uzun bir süredir Türk futbolunun üzerinde oynanan oyunları ibretle izlemekteyim. Tasarlanan bu oyun adım adım hayata geçirilmekte ve Türk futbolu adeta dört bir yandan abluka altına alınmaktadır. Üstelik, kendilerini Türkiye Cumhuriyeti’nin üzerinde görenler bu projelerini hayata geçirmek için Yüce Meclis’in, yasama, yürütme ve hatta yargı erklerini dahi kullanmaktan çekinmemektedirler. Ancak bunu yaparken unuttukları en önemli şey Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım’dır.

Cumhurbaşkanı’nı bile inandırdılar

Çok kısa bir süre önce 6222 sayılı yasada yapılan değişikliğin kamuoyuna nasıl servis edildiği herkesin malumudur. Aziz Yıldırım’ı kurtarma yasası olarak kamuoyuna sunulan ve hatta Sayın Cumhurbaşkanı tarafından dahi ‘kişiye özel yasa’ şeklinde nitelendirilmek durumunda kalınan yasanın sonuçları ortada olup bu yasadan kimlerin faydalandıkları açıkça ortadadır.

Şike, teşvik ve teşebbüs ayrılamaz

Aziz Yıldırım’ın ismini kullanarak emellerini hayata geçirenler şimdilerde yeni bir oyunu hayata geçirmenin peşindedirler ki; bu yeni oyunun adı da 58. maddedir. TÜRK FUTBOLUNDA ŞİKE, TEŞVİK VE TEŞEBBÜS SUÇ VE CEZALARI BİRBİRİNDEN AYRILAMAZ. Bu eylemleri birbirinden ayırmak isteyenlerin gerçek amacı yine FENERBAHÇE VE AZİZ YILDIRIM’ın adını kullanarak birilerini ve bazı kulüpleri kurtarmaktan başka bir şey değildir. Puan silme ve madde üzerinde yapılacak değişiklikler, tarafımızca en sert şekilde cevabını bulacaktır.

Kulislerde kılıktan kılığa giriyorlar

BU değişikliği yapmak isteyenler, bunu KİMLER VE HANGİ TAKIMLAR İÇİN YAPTIKLARINI AÇIKLAMALI; BUNU AÇIKÇA ORTAYA KOYMALIDIRLAR. TV kanalları arasında mekik dokuyarak ve hatta devlet makamlarını dahi kullanarak temiz olduklarını ’Ama bu temizliğin biraz ince ayara muhtaç olduğunu’ söyleyenlere yegane tavsiyem yargılanmaktan korkmamalarıdır.SUÇSUZ OLDUKLARINA İNANANLAR, YASALARI DEĞİŞTİRMEK İÇİN BU KADAR ÇIRPINMAZLAR. Görsel ve yazılı medya önünde Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe hakkında ’ÖNCE ASALIM SONRA YARGILAYALIM’ edebiyatı yapanların, kulislerde tasa değişikliği için kılıktan kılığa girmeleri sebepsiz değildir.

Herkesi suçladı

F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, avukatları aracılığıyla yaptığı açıklamada, önüne geleni suçladı.

Orduspor’a yok F.Bahçe’ye var

İDDİANAMEDE, 30 Nisan 2011’deki Diyarbakır-Ordu maçı öncesi Orduspor Başkanı Nedim Türkmen’in girişimleri, suç kanaatine ulaşılamamış olarak yansıdı. Aynı iddianamede, Bursa-İBB maçında F.Bahçe’nin teşvik primi vermesiyle ilgili bölümde, Aziz Yıldırım liderliğindeki suç örgütünün teşvik primi vererek  sonuca ulaştıkları belirlenmiştir. Bu iki resim arasındaki fark F.Bahçe ve Aziz Yıldırım ‘ın olmasıdır.

TFF neden yetkilerini devretmeye kalkıyor

HAYRET ve ibretle izlediğim üzere TFF Yönetim Kurulu, nedeni kendinden menkul ani kararlarla yetkilerini devretmeye kalkmakta ve “Biz yapmadık ki onlar yaptı” gibi ufak hesaplarla saygınlığına gölge düşürmektedir.  İddialara adı karışan her kulüp ve yetkilisi yargılanacak ve her belge, her delil ve her tape kamuoyu ve bağımsız yargıçlarla paylaşılacaktır.

Haberi 20 dakikada 60 bin kişi okudu

AZİZ Yıldırım’ın açıklamaları büyük ilgi gördü. Fenerbahce.org’a giren ziyaretçi sayısı 20 dakika içinde 60 bini buldu. 60 bin tekil okuyucu siteye girerken ilerleyen saatler bu rakam 100 binleri aştı.

Futbolun Ordinaryüsü Efsane Lefter Vefat Etti

E-posta Yazdır
Fenerbahçe Futbol Takımı'nın efsanevi futbolcusu Lefter Küçükandonyadis tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Rahatsızlığı nedeniyle 9 Ocak Pazartesi günü Amerikan Hastanesi'ne kaldırılan ve zatürre teşhisiyle yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan 87 yaşındaki Lefter, dün akşam saatlerinde vefat etti. Lefter'in ölümünün hastaneye futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen geldi. Dilmen'in ardından Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman da hastaneye geldi.

Kanada Fenerbahçeliler Derneği Kuruldu

E-posta Yazdır
Turk Avenue - Uzun bir süredir kuruluş çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe Kanada Derneği, Kanada'da isim hakkını tescil ettirdi. Fenerbahçe Spor Klubü'nün onayı ile de faaliyetlerine başlayacak dernekte geçici olarak başkanlığı Mehmet Ökem, yardımcılığını Turhan Aygör, Muhasip üyeliği de Jerry Çapuroğlu üstlendi. Dernek altı ay içinde genel kurula giderek yeni yönetim kurulunu belirleyecek. İlk etapta 80 kadar üye kaydı yaptıklarını ifade eden Mehmet Ökem, değişik organizasyonlarla Fenerbahçelileri bir araya getireceklerini söyledi.  Kuzey Amerika'daki ilk Fenerbahçe Derneği 2001 yılında New York'ta kurulmuştu.

Fenerium'dan Yüzde 53'lük Mucize Büyüme

E-posta Yazdır
Fenerbahçe'nin lisanslı ürünlerini satan Fenerium mağazaları, şike soruşturmasına rağmen 2011'de yüzde 53 büyüyerek 60 milyon lira bütçeye ulaştı. Asbaşkan Abdullah Kiğılı geçen yıl 300 binden fazla forma satıldığını açıkladı.  Fenerium mağazaları 2011'de para bastı. Kulübün resmi ürünlerini satan Fenerium, 3 Temmuz'da başlayan şike soruşturmasına rağmen geçen yıl yüzde 53 büyüdü.

Enesli Utah, Semihli Cleveland'ı Geçti

E-posta Yazdır
NBA'de 10 Ocak'ta oynanan 11 maçla devam edildi. Enes Kanter'in formasını giydiği Utah Jazz kendi sahasında Semih Erden'in forma giydiği Cleveland Cavaliers'i 113-105 yenmeyi başardı. Semih Erden maçta 17 dakika forma giyerken 2 sayıyla oynadı. 10 dakika forma giyen Enes ise yine 2 sayı atabildi. Enes 4 rebound'la oynadı.
Ersan İlyasova'nın forma giydiği Milwaukee Bucks, kendi sahasında San Antonio Spurs'u 106-103 yendi. 19 dakika forma giyen İlyasova, 7 sayı, 8 rebound, 2 assist ile oynadı. Takımın galibiyetinde ise Jackson 34 sayı ile önemli rol oynadı.


Hedo'yu All Star'a Seçtirmek İçin Oy Kampanyası

E-posta Yazdır
2012 NBA All-Star organizasyonu için Doğu takımı seçmelerinde aday gösterilen Hidayet Türkoğlu'na oy vermek için son gün 31 Ocak. 2012 NBA All-Star organizasyonu 26 Şubat 2012 Pazar günü Orlando’da gerçekleştirilecek. Bu müthiş organizasyonda Hidayet Türkoğlu, halk oylamasından gelecek oylar sonucunda Doğu takımına seçilebilir. Sezona iyi bir giriş yapan Orlando Magic’te takıma iyi katkı yapan Hidayet Türkoğlu için 31 Ocak 2012 tarihine kadar www.NBA.com sitesinde sürecek oyuncu seçiminde oy verilebilecek.

Sayfa 5 / 10