Demir Sabancı'dan Manhattan’a Yatırım

E-posta Yazdır
Sabancı Holding’ten ayrılarak Sedes Holding’i kuran Demir Sabancı, Manhattan 64. Cadde’de dört katlı bir bina satın aldı. Geçtiğimiz yıl Gratis markasıyla kişisel bakım ve günlük tüketim ürünleri mağazacılığına giriş yapan Sabancı’nın Manhattan’daki yatırımının satış işlemleri Brown Harris Stevens ile Leslie J. Garfield & Co., Inc emlak şirketlerince yapıldı.

Amerika’nın İlk “Türk Mall”u Açılıyor

E-posta Yazdır
Farklı sektörlerde faaliyet gösteren Türk firmaları ilk kez bir alışveriş merkezinde bir çatı altında biraraya getiriliyor. Üzerinde 1999 yılından beri çalışılan bu projede 35.000 square feet İstikbal mobilya mağazasıyla birlikte gıda, giyim, hediyelik eşya, medikal/hukuk ofisleri olmak üzere 10’a yakın Türk mağazası ve iş yerini birarada bulunduracak.

Türkiye-ABD Arası Yükün Yüzde 40’ını Turkon Taşıyor

E-posta Yazdır
Secaucus, NJ - Türkiye – ABD arasında deniz yük taşımacılığının yüzde 40’ını Turkon gerçekleştiriyor. 1997 yılında iki gemi  ile Türkiye-ABD arası taşımacılık hizmeti vermeye başlayan ve ilk seferinde sadece yedi konteyner taşıyan Turkon, altı gemi ile iki ülke arasındaki ticari malların taşınmasında önemli bir rol üstleniyor. Turkon, 32 bin konteyner ihracat, 32 bin konteyner da ithalat kapasitesi ile çalışıyor.

Kuzey Kıbrıs’a Gitmek İster misiniz?

E-posta Yazdır
Elite Turkey Tours, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin turizm potansiyelini tanıtmak için, ABD’den Kuzey Kıbrıs’a turlar düzenlenmeye başlıyor.  Turizm acentalarının genelde Kıbrıs’ın Güney kesimi için turlar organize ettiklerini ve Kuzey kesiminin bilinçli olarak ihmal edildiğini söyleyen Elite Turkey Tours sahibi Hülya Aydoğan, dini ve balayı turları ile Kuzey Kıbrıs’a dikkat çekmeye çalıştıklarını söyledi.

İnsan Kaynaklarına Kadın Eli Değince

E-posta Yazdır
ABD’de sayıları her geçen gün artan Türk işletmelerin ihtiyaç duydukları alanlardan biri de profesyonel olarak insan kaynakları servisi alabilmek. Bu alanda ismini duyuran ve Türk toplumuna hizmet veren şirket sayısı da artıyor. Bu sektörde faaliyet göstermek üzere ön plana çıkan Türk girişimcilerin üçünün de bayan olması ise dikkat çekici bir başka nokta. Chicago’da kurulu Emel Singer’in sahibi olduğu Banner Personnel Service, New York’ta Esra Öziskender tarafından kurulan HR Link Consulting ve son olarak Türklerin ABD’deki en yoğun nüfuslu bölgesi Clifton – Paterson’da Derya Taşkın tarafından kurulan Derya Staffing & Consulting.

Amerika’daki Türklerin Fedex’i: Nex Worldwide Express

E-posta Yazdır
ABD ile Türkiye arasındaki express kargo gönderilerinin yıllık pazarının yaklaşık 50 milyon dolar tutarında olduğu tahmin ediliyor. ABD pazarında da 20’ye yakın şirket hava ve deniz yoluyla Türkiye’ye mal taşıyor.

ABD Konut Sektörü Canlanıyor

E-posta Yazdır
ABD konut sektörü canlanmaya başladı. Amerikan İstatistik Bürosu'nun Mart 2010 ayı verilerine göre bina yapımı için alınan lisans sayısı bir önceki aya göre yüzde 7.5 oranında artarak 685 bin rakamına ulaştı. Şubat ayında alınan izin sayısı 637 bin olmuştu. Mart 2010 ayındaki izin başvuruları bir önceki yılın aynı dönemine göre de yüzde 34.1 oranında artış gösterdi.

Best TV 2 Milyon Dolara Satılık

E-posta Yazdır

1 Kasım 2008 tarihinde Chicago merkezli olarak yayına başlayan Best TV, 2 milyon dolara satışa çıkarıldı. Chicago'da doktorluk yapan Çoşkun Tunca ve eşi Bahtışen Tunca'nın girişimleriyle kurulan Best TV, 1.5 yıllık yayın hayatının ardından satışa çıkarıldı.

Şubat'ta İnşaat Sektörüne 846 Milyar Dolar Harcandı

E-posta Yazdır
Amerikan İstatistik Bürosu Şubat ayı inşaat sektörü harcamalarını açıkladı. Şubat ayında inşaat sektörüne toplam 846 milyar dolar harcandı. Sektör bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 12.8 düşüş kaydederken, özel sektörün yaptığı harcamalar 553 milyar dolara ulaştı.

Bebeklerin Renkli Dünyası: Bibi & Mimi

E-posta Yazdır

Bibi & Mimi 2007 yılında bebek ürünleri toptancılığı yapan bir firma olarak Cüneyt Gürkan tarafından New York’ta kuruldu. Ürünleri bebek mağazalarında, hediyelik eşya dükkanlarında ve bazı butiklerde satılan Bibi & Mimi, hediye konseptinde tasarlanan ürünleriyle öne çıkıyor.

Sayfa 56 / 58