THY'nin Uçtuğu Nokta Sayısı 169'a Çıkıyor

E-posta Yazdır

Kasım ayından itibaren New York ve Chicago'dan sonra ABD'deki 3. uçuş noktası olan Washington, DC'ye doğrudan seferlere başlayan Türk Hava Yolları, bu seferin ardından Bangladeş’te Dakka ve Vietnam’da Ho Chi Minh City (Saygon) seferlerini başlatıyor. 26 Aralık 2010 tarihinde başlayacak Karaçi aktarmalı Dakka seferleri, Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri olmak üzere haftada 4 sefer gerçekleşecek.

İki Eski Arkadaşın Yenilikçi Hukuk Şirketi: Karaahmet Luz & Greenberg LLP

E-posta Yazdır

Karaahmet and GreenbergBurcu Baykurt - Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız Karaahmet Luz & Greenberg LLP hukuk alanındaki uzmanlıklarını çok yenilikçi ve rekabetçi bir bakış açısıyla birleştiren iki eski arkadaşın sahibi olduğu New York'un başarılı hukuk firmalarından biri. Henüz birleşmeleri bir yıli bile doldurmamasina ragmen oldukça başarılı olan firmanın ortaklarından Barbaros Karaahmet ve Michael Greenberg ile şirketin kuruluş hikayesini, hizmet verdikleri alanları ve geleceğe yönelik planlarını konuştuk. 

GE Türkiye'nin Önümüzdeki Dönemde Önceliği Enerji Sektörü Olacak

E-posta Yazdır

General ElectricBu hafta içerisinde merkezi İstanbul'da bulunan Artesis Teknoloji Sistemleri'nin önemli bir kısmını devraldığını duyuran General Electric (GE), Türkiye'deki yatırımlarına özellikle enerji alanında devam edeceğini açıkladı. 

Lazzoni US: 'Avrupa Kalitesini Asya Fiyatına Bulabileceğiniz Prestijli Mobilya Markası'

E-posta Yazdır

Lazzoni USBurcu Baykurt - Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız - Türkiye'nin prestijli mobilya markası Lazzoni, Mart 2010'dan bu yana New York'un Chelsea bölgesinde 7. Avenue ve 18. Sokak'ın kesiştiği yerde New Yorklulara hizmet veriyor. 600 m2'lik bir alana kurulan şık bir showroom'da hem modern tasarımlı mobilyalarını hem de ev dekorasyonu konusundaki uzmanlığını Amerikalılarla paylaşıyor. Yaklaşık bir yıldır Amerika'da faaliyet gösteren Lazzoni operasyonunun başındaki Efe Kababulut ile açtıkları showrooum'un ilk altı aylık performansı ve Lazzoni US'in geleceğe yönelik beklentilerini konuştuk.

AOL TechCrunch'ı Satın Aldığını Açıkladı

E-posta Yazdır

TechCrunch_AOLMedya devi AOL teknoloji haberleri konusunda bir numaralı kaynak olan TechCrunch adlı internet sitesini ve ona bağlı mikro siteleri satın aldığını açıkladı. Şirketten yapılan resmi açıklamaya göre içerik açısından bağımsızlığını koruyacak olan TechCrunch artık AOL'in teknoloji haberleri ağının bir parçası olacak. 

Amerikalılar MP3 Satın Almaya Doydu

E-posta Yazdır

Amerika MP3Araştırma firması Nielsen, Amerika'da internet üzerinden satın alınan MP3 müzik pazarındaki hızlı büyümenin sonuna yaklaşıldığını ve daha fazla büyümenin beklenmediğini açıkladı. 2010'un ilk yılında 630 milyon şarkının internet üzerinden satın alındığını belirten şirket, geçen yıla kıyasla bir büyüme gerçekleşmediğini belirtti. Online müzik pazarı 2008'de %28, 2009'da ise %13 büyümüştü. 

McCormick ve Yıldız Holding Ortak Şirket Kuruyor

E-posta Yazdır

McCormickBaharat sektöründe faaliyet gösteren Amerikalı McCormick şirketi ile Türkiye’nin gıda devi Ülker’in ve dünyaca ünlü çikolata şirketi Godiva’nın sahibi olan Yıldız Holding, yüzde 50-50 ortaklıkla yeni bir şirket kurmak üzere anlaşma imzaladı.

'Seksi piliçler' Aralık'ta İstanbul'da

E-posta Yazdır
Mini şortlu seksi kızların servis yaptığı ünlü piliç ve kanat restoranı Hooters Aralık ayında Türkiye'deFirmanın Başkan Yardımcısı ve eski bir Hooters kızı olan Kat Cole, 2-3 yıllık planlarının hazır olduğunu ve Türkiye'nin genç nüfusuna güvendiklerini söyledi. Firmanın Başkan Yardımcısı ve eski bir Hooters kızı olan Kat Cole, 2-3 yıllık planlarının hazır olduğunu ve Türkiye'nin genç nüfusuna güvendiklerini söyledi.

F35 Motoruna 300 Parça Üretmek İçin ‘Pratt’le İzmir’e Fabrika Kuracak

E-posta Yazdır

KALE Grubu, havacılık sektründe hızla büyümeye devam ederken, dikey iniş yapabilen yeni nesil savaş uçağının (F35) gövde parçalarını üretmek için kurduğu Kale Havacılık’tan sonra, aynı uçağın yaklaşık 4 bin parçalık motorunda da önemli bir rol alacak. JSF projesi kapsamında üretilen F35 uçağının F135 adı verilen motorunun parçalarını üretmek için, dünyanın önde gelen havacılık şirketlerinden Pratt & Whitney ile ortak olan Kale Grubu, kurulan yeni şirket Kale Pratt&Whitney Uçak Motorları A.Ş.’de yüzde 51 paya sahip olacak ve İzmir’de bir üretim tesisi için yakında temel atacak.

Türk Mücevher Sektörü Amerika’nın Gümrük Vergilerini Kaldırmasını İstiyor

E-posta Yazdır
Istanbul, TURKAVENUE - Türkiye altın mücevheratta Hindistan ve ABD ile birlikte dünyanın en büyük beş pazarı arasında yer alırken, üretimde de İtalya ile yarışıyor. İhracatı Geliştirme Etüd Merkezi'nin (İGEME), Altın Mücevherat raporuna göre Türkiye yıllık 400 ton altın işleme kapasitesine sahip olmasına rağmen yaklaşık 250–300 ton altın mücevherat üretiliyor. Türkiye, dünyada altın mücevherat üretiminde İtalya ve Hindistan ile birlikte ilk üç sırayı paylaşıyor.

Sayfa 55 / 58