THY Singapur Seferlerini Arttırıyor

E-posta Yazdır
Türk Hava Yolları(THY) Singapur’a gerçekleştirdiği seferlerini arttırıyor. THY’den verilen bilgiye göre Türk Hava Yolları, İstanbul-Singapur-Jakarta-Singapur-İstanbul arasında gerçekleştirdiği seferlerini 8 Ocak 2011'den itibaren haftada 5 seferden 6 sefere, 27 Mart 2011'den itibaren ise haftada 6 seferden 7 sefere çıkaracak.

New York Merkezli Hill & Knowlton, Global Tanıtım'a Ortak Oldu

E-posta Yazdır
New York merkezli uluslararası iletişim şirketi Hill & Knowlton, Global Tanıtım Halkla İlişkiler A.Ş.’nin çoğunluk hissesini almak için anlaşma sağladığı açıklandı. Her iki taraftan yapılan ortak açıklamada, Hill & Knowlton (H&K), bugün itibariyle Global Tanıtım Halkla İlişkiler A.Ş.’nin çoğunluk hissesini almak için anlaşma sağladığı ve bu anlaşmayla birlikte Türkiye pazarına hem ulusal hem de uluslararası şirketler bazında hizmet vermeye devam edecek olan şirketin adı Global Hill & Knowlton olarak değişeceği belirtildi.

Basketten Sonra Tenisin Bir Numarası da THY'nin Tanıtım Yüzü

E-posta Yazdır
Polonya asıllı Danimarkalı tenisçi, 3 yıl boyunca reklam filmlerinde ve halkla ilişkiler etkinliklerinde THY'yi temsil edecek. Türk Hava Yolları'nın (THY) “Business Class” tanıtım yüzü seçilen kadın tenis dünyasının yeni 1 numarası Caroline Wozniacki, “2006 yılında ilk bayanlar turnuvası şampiyonluğumu Türkiye'de kazanmıştım. Türkiye benim için çok özel bir ülke. THY ailesinin bir parçası olmaktan mutluluk duyuyorum” dedi.

RodiMood'tan Kuzey Irak'a Mağaza

E-posta Yazdır
Hazır giyim sektöründe faaliyet gösteren RodiMood, yurtdışındaki 42’nci mağazasını Kuzey Irak’ta Erbil kentinde açtığını, önümüzdeki dönemde, Doğu Avrupa ve Rusya’da da mağazalar açmaya devam edeceğini bildirdi.

Ağaoğlu'ndan Maslak'a 4.5 Milyar Liralık Proje

E-posta Yazdır
İstanbul Maslak’taki 241 bin 845 metrekarelik arazi için Emlak GYO tarafından 29 Eylül 2010 tarihinde son oturum yapılan ve açık artırmayla gerçekleştirilen ihalede, 3 milyar 250 milyon TL hasılta taahhüt eden Ağaoğlu projenin peşinatını ödeyerek Emlak GYO ile anlaşma imzaladı.

Dünya Devi Havacılık Firmaları İzmir'de Biraraya Gelecek

E-posta Yazdır
İzmir, 2012 Küresel Endüstriyel İşbirliği Konferansının ev sahibi oldu. Savunma ve havacılık sektöründe uygulanan offset ve dolaylı ticaret konularında düzenlenen “Küresel Endüstriyel İşbirliği Konferansı”na talip olan ESBAŞ, organizasyon komitesinden tam not aldı. Konferans 21-22 Mayıs 2012 tarihlerinde İzmir’de düzenlenecek. Küresel Endüstriyel İşbirliği Konferanslarının organizasyon komitesini, ESBAŞ’ın da üyesi olduğu Amerikan merkezli GOCA-Küresel Offset ve Dolaylı Ticaret Derneği ile Avrupa merkezli ADS-Havacılık, Savunma, Güvenlik Endüstrisi Derneği oluşturuyor.

New Yorklu Turk Power'dan Konya'ya Termik Santral Yatırımı

E-posta Yazdır
New York merkezli Türk Amerikan danışmanlık ve servis operasyon şirketi Turk Power, Konya'da 500 megawatt kapasiteli linyit kömürü ile çalışacak termik santral için sözleşme imzaladığını duyurdu. Proje linyit kömür madeninin işletimini de kapsıyor. Linyit kömür rezervlerinin 152 milyon metrik ton olduğu ve 42 yıl boyunca santralin ihtiyacını karşılayacağı belirtildi. Genelde santrallerin ömrü ise 30 yıl civarında.

Türkiye'de 13 İlin İhracatı 90 Milyar Dolara Ulaştı

E-posta Yazdır
İhracatı 1 milyar doları aşan 13 ilin toplam ihracatı 11 ayda 90 milyar 667 milyon dolar oldu. Böylece, Türkiye İhracatçılar Birlikleri (TİM) verilerine göre 11 ayda yapılan toplam 100 milyar 683.6 milyon dolar yapılan toplam ihracatın yüzde 90’ını ihracat şampiyonu 13 il karşılamış oldu. 11 ayda toplam 46 milyar 713.6 milyon dolarlık ihracatıyla İstanbul şampiyon olurken, İstanbul’u 9 milyar 876.8 milyon dolarla Bursa, 7 milyar 839.7 milyon dolarla Kocaeli takip etti. İhracatın şampiyonlar liginde olan diğer iller ise, İzmir, Ankara, Gaziantep, Manisa, Denizli, Sakarya, Hatay, Mersin, Adana, Antalya oldu.

Türkiye Otomotivde Yükselişte, Vergi En Büyük Engel

E-posta Yazdır
Türkiye’nin bir “otomotiv” gücü olarak yükseldiği yorumları yapıldı. Wall Street Journal tarafından yayınlanan bir haberde şimdiye kadar bir küresel otomotiv merkezi olarak pek değerlendirilmeyen Türkiye’nin bu yıl Doğu Avrupa’nın ve Rusya hariç, yükselen Avrupa’nın en büyük araba yapımcısı olarak Çek Cumhuriyeti’ni geride bırakacağı belirtildi.

Gama & GE Ortaklığı Hızlı İlerliyor

E-posta Yazdır
İrlanda Cumhuriyeti’nin en büyük ikinci kenti olan Cork’un güneyindeki Whitegate şehrinde Gama ve General Electric konsorsiyumu tarafından yapımı tamamlanan 450 MW gücündeki kombine çevrim elektrik santrali işletmeye açıldı. Gama yöneticileri, İrland Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Michael Martin ve büyükelçi Altay Cengizer’in katıldıkları törenle, Whitegate Elektrik Santrali İrlanda’nın tek doğalgaz dağıtım ve tedarik şirketi (ve projenin işvereni) Bord Gais Eirann’a devredildi.

Sayfa 54 / 58