Luminit Amerika'nın En Hızlı Büyüyen Şirketlerinden

E-posta Yazdır
(Turk Avenue Özel) Los Angeles merkezli teknoloji şirketi Luminit, Los Angeles'ta en hızlı büyüyen şirket sıralamasında 37'nci, Amerika genelinde de 2 bin 534'ncü sırada yer aldı. Japonya'nın en büyük kimyasal şirketi olan Asahi Kasei ile 28 milyon dolarlık teknoloji transferi anlaşmasına imza atan şirket, anlaşma şartlarını iki yılda başarı ile yerine getirerek Japonya'dan gelen para ile yeni bir fabrika inşaa edip üretim makinaları aldı. Luminit'in kurucularından olan ve şirkette Chairman of the Board, President ve CEO olarak görev yapan Engin Arık, 2010'un özellikle kendileri için başarılı bir yıl olarak geçtiğini söyledi. Luminit'in çoğunluk hisseleri Physical Optics Corporation'a ait bulunuyor.

Turkcell Hangi Ajansıyla Yollarını Ayırıyor?

E-posta Yazdır

Turkcell ile markanın reklam çalışmalarını yürüten ajanslardan biri olan Leo Burnett'in yolları yılsonu itibariyle ayrılıyor. Turkcell reklam çalışmalarını Alametifarika, Manajans JWT ve Güzel Sanatlar Saatchi&Saatchi yürütmeye devam edecek.

Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Lale Saral Develioğlu, Marketing Türkiye'ye konuya ilişkin bir açıklama yaptı.

ABD, Türkiye'den En Çok Aranan İkinci Ülke

E-posta Yazdır
Millenicom, sabit hatlardan yapılan uluslararası, şehirlerarası, şehiriçi ve cep telefonu aramalarının indirimli tarifelerden yapılmasını sağlayan 1045'i kullanarak en çok arama yapan ilk dört ilin İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa olduğunu açıkladı. Millenicom, İstanbul'daki 1045 kullanıcılarının en çok Ankara’yı, Ankara ve İzmirliler'in ise İstanbul’u aradığını, yurt dışında ise en çok Almanya, Amerika, İngiltere ve Rusya'nın tuşlandığını, 1045'i en az kullanan illerin ise Şırnak, Kilis ve Hakkari olduğunu bildirdi.

Türk Demir-Çelik Sektörü 2010'da Yüzde 15 Büyüdü

E-posta Yazdır

Türkiye Demir-Çelik Üreticileri Derneği Genel Sekreteri Veysel Yayan, 2010 yılının 11 ayında, ham çelik üretiminin 2009 yılının aynı dönemine göre yüzde 13 oranında artışla 26.1 milyon ton olduğunu belirterek, yılsonu itibariyle ham çelik üretiminin yüzde 15 artışla 29 milyon ton civarında gerçekleşeceğinin tahmin edildiğini kaydetti. 2011’de ham çelik üretiminin 2010’a göre yüzde 15 civarında artış göstermesini beklediklerini söyleyen Yayan, söz konusu üretim artışında devreye girecek yeni çelik tesislerinin yanında mevcut tesislerdeki kapasite kullanım oranlarında beklenen artışın da etkili olacağı değerlendirmesinde bulundu.

Çaykur'dan ABD'ye Özel Çay

E-posta Yazdır
Çaykur, ABD’de Türk çayını sevdirecek özel bir çay için çalışma başlattı. Çaykur’un üreteceği çay hem Amerikalılara hem de orada yaşayan Türklere hitap edecek. Çaykur, Türk çayını yurt dışında da tanıtmak için girişimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda ABD’de Türk çayını sevdirmek ve orada yaşayan Türklere de aradıkları damak tadını sunmak için Amerika’ya özel bir çay üretme çalışması başlatıldı.

Alman Piliç Markası Hoons Türkiye'de

E-posta Yazdır
Alman çevirme piliç markası Hoons, Türkiye’deki ilk şubesini İstanbul Kozyatağı’nda hizmete açtı. Hoons, üç yıllık program çerçevesinde Türkiye’de gerçekleştireceği 15 milyon Euro’luk yatırımla 50 şubeye ulaşmayı hedeflediğini açıkladı.

Texaslı TransAtlantic Türkiye Operasyonunu Genişletiyor

E-posta Yazdır
Petrol İşleri Genel Müdürlüğü Dallas merkezli TransAtlantic Turkey şirketine toplam 7 adet petrol arama ruhsatı verdi. Petrol İşleri Genel Müdürlüğü’nün Resmi Gazete’de yayımlanan ilanına göre, TransAtlantic Turkey Ltd.Şti.’nin “Nevşehir, Aksaray, Niğde”, “Niğde, Aksaray”, “Konya”, “Kayseri”, “Sivas” illerindeki petrol arama ruhsatı talebi doğrultusunda toplam 7 adet petrol arama ruhsatı verildi.

Serbest Bölgelerde İstihdam Kralı Ege Serbest Bölge Oldu

E-posta Yazdır
Türkiye’de bulunan 19 serbest bölge Ekim ayı itibariyle 49 bin 100 kişi istihdam edildi. En çok istihdam toplam istihdamın yüzde 32’isini kapsayan Ege Serbest Bölgesinde yaşandı. En çok istihdam artışı geçen yılın Eylül ayına göre yüzde 59 artış gösteren Samsun Serbest Bölgesinde meydana geldi.

Sky Airlines Türkiye'de Uçmaya Başlıyor

E-posta Yazdır

Türkiye’de turizm sektörünün önde gelen kuruluşlarından Kayı Grubu, Sky Airlines ile havacılıkta yurtdışı yolcu taşımacılığının ardından şimdi de Türkiye’de yurtiçi pazara girmeye hazırlanıyor. Kurulduğu 2001 yılından bu yana Avrupa'nın çeşitli noktalarına tarifesiz uçuşlarla 10 yıl boyunca 11 milyondan fazla yolcu taşıyan Sky Airlines, 15 Ocak 2011’de iç hatlarda tarifeli uçuşlara başlayacak.

Vodafone Türkiye, Abone Başına Geliri 18.6 TL Artırdı

E-posta Yazdır
Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, U dönüşünü tamamladıklarını, son 6 çeyrekte 6.5 puan pazar payı kazandıklarını ve iş planlarında belirledikleri yüzde 25 ciro pazar payı hedefine 12 ay önde koşarak ulaştıklarını, bunun da yeni bir stratejik programın hazırlanmasını gerektirdiğini açıkladı.

Sayfa 53 / 58