Türk-Amerikan Yatırımlarında Yeni Dönem

E-posta Yazdır
Türkiye ile ABD arasındaki yatırım işbirliğinde "yeni bir dönem başladığı” bildirildi. ABD Büyükelçiliği, ABD Ticaret Bakanlığı Uluslararası Ticaret İdaresi’nin bir kuruluşu olan “Invest in America” ve T.C. Başbakanlık Yatırım Ajansı arasında bir iyi niyet anlaşmasının imzalandığına dikkat çekerek anlaşmanın iki ülke arasındaki uluslararası doğrudan yatırım çalışmalarına olumlu katkı sağlaması beklendiğini bildirirken, anlaşmaya imza atan ABD Ticaret Bakan Yardımcısı Michael Camuñez, “Ortak hedef, uluslararası doğrudan yatırımları çekmektir” şeklinde konuştu.

Gübretas Bölgesel Lider Olma Yolunda

E-posta Yazdır

Bundan tam 59 yıl önce 6 Kasım 1952'de Bakanlar Kurulu Gübre Fabrikalari T.A.Ş'nin kurulması kararını aldığında, öncelikli amaç Türkiye'nin gübre ihtiyacını karşılamaktı. Türkiye doğalgaz, fosfat kayası, potasyum tuzları gibi hammaddelere sahip olmadığı için kimyevi gübre sektörü tamamen yurtdışına bağımlı olarak gelişti. Gübre Fabrikaları Türk Anonim Şirketi, 1953 yılında tarım sektörüne kimyevi gübre girdisi tedarik etmek amacıyla faaliyete geçti. Son yıllarda girişimleriyle sektördeki payını yükseltmeyi sürdüren Gübre Fabrikaları T.A.Ş., gerçekleştirdiği yurtiçi ve yurtdışı yatırımlarla da dikkat çekmeye devam ediyor.

THY İçin Hollywood'ta Özel Parti

E-posta Yazdır
Türk Hava Yolları için Hollywood’da çok özel parti düzenleniyor. Türk Hava Yolları yetkilileri Amerikalı ünlü gazeteci Daphne Barak’ın Hollywood’da kendi çabalarıyla organize ettiği çok özel partide aralarında bir çok tanınmış Hollywood yıldızının da bulunduğu ABD’nin jet sosyetesi ile tanıştırılacak.

Beymen Gelinlikler Piyasaya Çıkıyor: Fiyatı 2500 Euro

E-posta Yazdır
Beymen Genel Müdürü Elif Çapçı, 2010 yılını, yukarı yönlü revize ettikleri bütçeyi de aşarak kapattıklarını, 2011 cirosunda yüzde 30 artış öngördüklerini söyledi. Yurt dışında ise Beymen Kahire'nin, memnuniyet verici bir şekilde her geçen yıl başarı grafiğini yükselttiğini, Kahire operasyonunun başarısının, yeni yurt dışı açılımlarını da günde getirdiğini ve iki yeni proje üzerinde çalıştıklarını belirterek, "Kahire'ye yeni kardeşler getirmeyi planlıyoruz" dedi.

MMK Atakaş'ta Tekom-Puk Ürünleri Kullanıldı

E-posta Yazdır
Rusya'nın en büyük çelik üreticilerinden MMK (Magnitogorsk Iron and Steel Works) ve Atakaş Şirketler Grubu'nun %50 %50 ortaklıklarıyla, yaklaşık 1,7 milyar dolar harcayarak İskenderun ve Kocaeli'de kurdukları demir-çelik tesisi MMK Atakaş'da tüm kablo taşıma sistemleri için Tekom-Puk ürünleri kullanıldı. 2 yıl süren proje boyunca tesiste kullanılan Tekom-Puk ürünleri ve hizmetleri MMK Atakaş yetkililerinden tam not aldı.

Türk Hava Yolları Yeni Ödüller İçin Hazır

E-posta Yazdır
Son yıllarda yaptığı tanıtım atağının yanı sıra aldığı ödüllerle kendini tüm dünyaya kanıtlayan Türk Hava Yolları, aldığı ödüllere yenilerini 2011 yılında da eklemeye hazırlanıyor. 2010 yılında Ekonomi Sınıfı Uçak İkramı'nda Dünyanın En İyi Havayolu, Güney Avrupa'nın En İyi Havayolu ve Avrupa Genelinde En İyi 3. Havayolu seçilen Türk Hava Yolları, 2011'de Skytrax tarafından www.worldairlinesurvey.com web sitesinde 15 değişik kategoride oylamaya katılıyor.

Pegasus 350 Bin Kişiyi Bedava Uçurdu

E-posta Yazdır

Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, Pegasus’un havayolu sektörüne girmesinin ardından oyunun kurallarının değiştiğini belirterek “Havayoluyla uçmak herkesin hakkıdır sloganıyla yola çıktık ve havayolu sektöründe bir başarı hikayesi yarattık. İş modelini doğru kurduk. Markaya yatırım yaptık. Bunun sonucunda da son 5 yıl içinde hiç uçağa binmemiş milyonlarca kişiye uçuş deneyimi yaşattık” dedi. Ali Sabancı Pegasus’u bu yıl içinde halka açmayı planladıkları bilgisini de verdi.

Western Union CEO'su Hikmet Ersek İlk Şirket Satınalımını Gerçekleştirdi

E-posta Yazdır
Amerika Birleşik Devletleri'nin en büyük 500 şirketi arasında yer alan Western Union'a geçtiğimiz 1 Eylül 2010 tarihinden itibaren CEO ve President olarak atanan Hikmet Ersek, İrlanda merkezli para transfer şirketi Angelo Costa'yı 100 milyon Euro'ya satın alma kararına imza attı. Angelo Costa'nın daha önce yüzde 30'luk hissesine sahip olan Western Union, son satınalma ile birlikte şirketin yüzde 100'üne sahip oldu.

THY'nin New York - İstanbul Sefer Sayısı İkiye Çıkıyor

E-posta Yazdır
Türk Hava Yolları (THY) İstanbul - New York arası uçuş sayısını Mart ayından itibaren ikiye çıkaracak. 23 Mart - 25 Nisan tarihleri arasında ikinci uçağı servise sunacak olan THY, ikinci uçuşları Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri gerçekleştirecek. 26 Nisan - 28 Ekim tarihleri arasında ise her gün New York - İstanbul arası iki uçak servis verecek.THY önceden sadece yoğun sezonda günde iki uçakla New York-İstanbul arası servis veriyordu. Yeni uygulama ile iki uçuşta, yıl geneline yayılmış oldu.

THY'nin Los Angeles'a İlk Uçuşu 3 Mart'ta

E-posta Yazdır
Türk Hava Yolları (THY) bu yıl 11 yeni uluslararası hatta uçuş yapmayı planlıyor. Türk Hava Yolları’ndan yapılan yazılı açıklamada, THY’nin genişleyen uçuş ağına bu yıl yeni hatlar ekleyeceği bildirildi. Açıklamada, THY’nin dünyadaki uçuş ağı en geniş 8’nci hava yolu şirketi olduğu vurgulayarak, THY’nin 2011 yılında 11 yeni uluslararası hatta uçuş başlatmayı planladığı kaydedildi.

Sayfa 52 / 58