Dünyanın En Zengin Pipo Koleksiyona Ona Ait

E-posta Yazdır
1968 yılında Cano Özgener tarafından Nashville, Tennessee’de pipo satmak amacıyla kurulan CAO’nun hikayesine Cigar Magazine 2010 kış sayısında altı sayfa yer verildi. Steve Nathan tarafından ‘Her Şey Pipo İle Başladı’ (All Started with Pipes) başlığı ile yayınlanan haberde 19 Ocak 1937 İstanbul doğumlu Özgener’in Robert Koleji’nin ardından 1961 yılında Columbia Üniversitesi makine mühendisliği okumak üzere New York’a geldiği, mezuniyet sonrası DuPont’un Kinston, North Carolina’da bulunan fabrikasında çalışmaya başladığı kaydediliyor.

Fortune 500'ta İkinci Türk Resmen CEO Olarak Görevde

E-posta Yazdır

Amerika'nın en büyük 500 şirketi içinde yer alan Coca Cola'dan sonra Western Union'un CEO ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine bir Türk getirildi. Western Union'un CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevlendirilen Hikmet Ersek, 1 Eylül 2010 tarihi itibariyle koltuğuna oturdu. Fortune 500 listesine CEO olarak oturan ilk Türk yönetici Coca Cola'nın başındaki Muhtar Kent olmuştu.

Kıskanılacak Angel Yatırımcı

E-posta Yazdır
Google'un ilk kurulduğu dönemde üst düzey yöneticilik yaparken ayrılıp Felicis Ventures şirketini kuran Aydın Şenkut, yaptığı 60 yatırımın 16'sını başarılı şekilde satmayı başardı. Aralarında Mint, Tapulous ve Aardvark gibi Internet şirketlerinin bulunduğu start-up'lara  yatırım yapan Şenkut'un, Felicis Venture şirketine bir enstitü 40 milyon dolarlık fon desteğinde bulundu.

Döner Döner, Türk Bakar, Markayı Amerikalı Yapar

E-posta Yazdır

Özellikle Avrupa'da McDonald's, Burger King ve Pizza Hut gibi Amerikan fast food zincirlerini geride bırakan döner, hala bir marka olarak dünya piyasasında yer edinebilmiş değil. Döner deyince akla gelen bir şirket veya fast food zinciri yok. Los Angeles'ın en iyi Türk restoranı hangisi diye google'da arama yaptığınızda Trip Advisor, Yelp, Yahoo, Urbanspoon gibi web sitelerinde ilk sıralarda çıkan Spitz Resturant dikkat çekiyor. Spitz'in sloganı ''Home of the Doner Kebab''. İşletmenin sahiplerinin Türk olduğu kanısına varabilirsiniz, ancak işin aslı öyle değil. Spitz'in iki kurucusu var.

California'nın En Zengin 40 Yaş Altı Türk İşadamı

E-posta Yazdır
ABD’nin California eyaletinde yayınlanan ekonomi dergilerinden OC Metro’nun Haziran sayısında 40 yaş altındaki 40 başarılı iş adamı listesine giren Kanatsız Communication şirketinin kurucu ve CEO’su olan 35 yaşındaki Sinan Kanatsız, TURKAVENUE'ye konuştu. 14 milyon dolar değerindeki Kanatsız Communication şirketinin kurucu ve CEO’su olan 35 yaşında olan ve 53 sene önce Türkiye’den ABD’ye göç eden bir anne babanın oğlu olan Kanatsız, 500 firmaya danışmanlık hizmeti veriyor.

Sayfa 64 / 68