Dünyanın En Büyük 225 Müteahhit Firmasından 33'ü Türk

E-posta Yazdır
Dünyanın en büyük 225 uluslararası müteahhidi listesine giren Türk müteahhitlik firma sayısı 2010’da 31’den 33’e yükseldi. Türkiye bu sayı ile dünyada Çin’den sonra ikinciliğini korudu. Uluslararası İnşaat Sektörü Dergisi “Engineering News Record” (ENR) tarafından açıklanan “Dünyanın En Büyük 225 Uluslararası Müteahhitlik Firması” listesinde yer alan 33 Türk inşaat firmasına başarı ödülleri Türkiye Müteahhitler Birliği tarafından Devlet Bakanı Zafer Çağlayan himayelerinde düzenlenen ”Yurtdışı Müteahhitlik Hizmetleri Ödül Töreni” Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla gerçekleşti.

Basında 2010'un En Popüler İşadamı Hisarcıklıoğlu

E-posta Yazdır
Medya Takip Merkezi (MTM)’nin gelenekselleşen araştırmasına göre 2010’da iş dünyasında popüler iş adamı ünvanını TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu aldı. Medya Takip Merkezi (MTM)’nin gelenekselleşen araştırması, 2010’da iş dünyasında en çok gündeme gelen iş adamlarını ortaya koydu. Buna göre, yılın en çok konuşulan iş adamı TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu oldu.

Amerika'da En Fazla Restoran Açma Rekoru Hangi Türk'te?

E-posta Yazdır
Amerika'da ilk Türk restoranların açılış yılı 1960'lar olarak biliniyor. En eski bilinen Türk restoranı Manhattan'da Topkapı adıyla faaliyet gösteren ve Uğur Eğilmez tarafından açılan mekandı. Bosporus, Butterfly, Genghis Khan's Bicycle ve Deniz Restaurant ilk Türk restoranları olarak tarihteki yerlerini aldılar.

Las Vegas'taki Şirketini Bilet Devine Sattı, New York'ta Benzerine Bakıyor

E-posta Yazdır

Las Vegas'taki tüm şovlara indirimli bilet satan All Access Entertainment'in sahibi Metin Durmuş, şirketini geçtiğimiz Mart ayında Nasdaq'a kota eğlence dünyasında şovlardan konserlere, yemeklerden spor etkinliklerine kadar değişik alanlarda indirimli bilet satışında 80 milyon dolarlık cirosu ile en büyüklerden biri olan Tix Corporation'a sattı.

Aydın Şenkut'tan Milo.com'a Yatırım

E-posta Yazdır
Yerel mağazalarda hangi ürünün raflarda olduğu bilgisini veren milo.com, Angel Investor Aydın Şenkut'un da aralarından bulunduğu yatırımcılardan 4 milyon dolar yatırım sermayesi aldı. Aydın Şenkut, Silicon Valley'de 60'ın start-up şirkete yaptığı doğru tercihler ile dikkat çeken bir yatırımcı olarak biliniyor.

Sayfa 63 / 68