KOBİ'lere Web Sitesi Zorunluluğu 2012 Başlıyor

E-posta Yazdır
Yeni Ticaret Kanunu uyarınca KOBİ'lere web sitesi ve elektronik posta zorunluluğu getirilmesi, yeni bir pazarın doğuşuna da vesile olacak. 2012 sonundan itibaren şirketlere dijital dönüşümü tamamlamaları için süre verilecek. Bilişim şirketlerinin iştahını kabartan yeni düzenleme ile her KOBİ web sitesine ve e-posta servisine sahip olacak.

Dünyanın İlk Online Limo Rezervasyon Servisi İki Türk Girişimci İle Hayat Buluyor

E-posta Yazdır
Dünyanın ilk Global limuzin ve araç rezervasyon sistemi Limocart, 14 Şubat'ta Las Vegas’ta düzenlenecek fuarda taşımacılık  dünyasına  tanıtılmaya hazırlanıyor.
Projenin ortağı ve teknolojik ayağını geliştiren Mesut Darendeli ile projenin diğer ortağı olarak destek veren ve ABD'deki en fazla araç filosuna sahip Türk girişimcilerden Emin Kahyaoğlu, 'limuzin dünyasının Expedia'sını hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyor.

Türkiye'ye Doğrudan Yatırımlar Geriliyor

E-posta Yazdır
Uluslararası doğrudan yatırımlar gerilemeyi sürdürdü. Uluslararası doğrudan yatırım girişi 2010 yılının 11 ayında 2009’un aynı döneminde göre yüzde 18.2 azalarak 6 milyar 257 milyon dolara geriledi. Aynı dönemde uluslararası doğrudan sermaye girişi yüzde 30.7 oranında azalışla 4 milyar 166 milyon dolara düştü. 2010 yılı Kasım ayında uluslararası doğrudan yatırımlar 629 milyon dolar düzeyinde gerçekleşirken, uluslararası doğrudan sermaye girişi 537 milyon dolar oldu.

Avukat Barbaros Karaahmetoğlu Ticaretle İlgili Sorularınızı Cevaplıyor

E-posta Yazdır
Amerika Birleşik Devletleri'nde iş kurmak istiyorsunuz. Ancak nasıl yol alacağınız konusunda bilginiz yok. Şirket kuruluşları nasıldır, vergi sistemindeki farklılıklar nelerdir, yatırımcılara sunulan avantajlar nelerdir? Amerika Birleşik Devletleri'nde yatırım yapmak isteyenler ticaret hukuku alanında sormak istediğiniz herşeyi TURKAVENUE'de New York'ta uzun yıllardır ticaret hukuku alanında uzmanlaşan uluslararası hukuk firması Karaahmet Luz & Greenberg'in partneri Avukat Barbaros Karaahmetoğlu'na sorabilirsiniz. Sorularınızı Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız adresinden bize ulaştırın, Avukat Karaahmetoğlu sizin için cevaplasın.

Coca Cola Muhtar Kent'le Birlikte Uçuşa Geçti

E-posta Yazdır
Uluslararası bir firmada en üst noktaya çıkan ilk Türk yöneticisi olan Muhtar Kent, Coca Cola'nın Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su olduktan sonraki dönemde dünya devi şirkete ciro, kar, hisse değeri ve Amerika'nın en büyük şirketleri sıralamasında ilerleme kaydettirdi.   1 Temmuz 2008’den itibaren Coca-Cola Company’nin Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’luğunu görevini üstlenen Muhtar Kent, CEO olduğu günden bugüne geçen 2.5 yıllık süreçteki performansını Turk Avenue araştırdı. Göreve CEO olarak başladığı 1 Temmuz 2008'de Coca Cola'nın hisse senedi borsada 51 dolardan işlem görürken, 25 Haziran 2010 tarihinden itibaren sürekli yükselme trendinde olan hisseler 31 Aralık 2010 tarihinde 65.77 dolara ulaştı. Coca Cola'nın en büyük rakibi Pepsi'nin Temmuz 2008'de 65.41 dolar olan hisse senedi, 31 Aralık 2010 tarihinde 65.33 dolarda kaldı.

Sayfa 62 / 68