FT: Karsan'ın New York Taksi Modeli Olma Şansı Yüksek

E-posta Yazdır
Financial Times'ta yer alan bir haberde, New York'ta seçim süreci devam eden yeni taksi modelinin seçiminde, Türkiye'den katılan modellerin şansının yüksek olduğuna dikkat çekildi. Bernard Simon imzasıyla yayımlanan haberde şu görüşlere yer verildi: "Önümüzdeki yıllarda New York'ta taksi durduran biri, Detroit, Japonya ya da Almanya gibi otomobil üretiminde söz sahibi merkezlerde değil de Türkiye'de üretilmiş bir araca ayak basabilir.

En Zengin 100 Türk Listesinde Bir de Türk-Amerikalı Var

E-posta Yazdır
Forbes Türkiye, "En Zengin 100 Türk" listesini açıkladı. Forbes Türkiye'nin, "En Zengin 100 Türk" listesinde ilk sırada, 4 milyar dolarlık servetiyle Mehmet Emin Karamehmet yer aldı. Koç ailesi mensupları geçen yıl 7.1 milyar dolar olan servetlerini 12.3 milyar dolara çıkararak, birinciliği Sabancı ailesinden aldı. Forbes 100'ün toplam serveti, 104 milyar dolara yükseldi. Aynı rakam geçen yıl 87 milyar dolar olarak gerçekleşmişti. Listede bir de Türk Amerikalı yer aldı. Boston merkezli Hittite Corp.'un kurucusu işadamı Yalçın Ayaşlı 450 milyon dolarlık serverti ile 97. sırada yer aldı. Yine listede 73. sırada yer alan CVK Dış Ticaret'te, Florida bölgesinde mermer ve granit satışı gerçekleştiren Sefa Stone'un kardeş şirketi.

Abdulhayoğlu'na Yılın Girişimcisi Ödülü

E-posta Yazdır

Internet güvenlik şirketi New Jersey merkezli Comodo'nun CEO'su Melih Abdulhayoğlu, bu yıl yedincisi düzenlenen Info Security Products Guide'in ''2011 yılı Global Excellence Awards'' yarışmasında ''Yılın Girişimcisi'' ödülüne layık görüldü. Dijital kaynakların güvenliği konusunda dünyanın önde gelen kurumlarından biri olan Info Security Products Guide tarafından düzenlenen yarışmada, gala gecesi geçtiğimiz günlerde San Francisco'da gerçekleştirildi. 

Amerikan Karayolu Taşımacılığında Devrim Niteliğindeki Teknoloji İki Türk Girişimci İle Hayat Buldu

E-posta Yazdır
Amerikan karayolu taşımacılığında devrim sayılabilecek yeni bir teknoloji iki Türk girişimci sayesinde hayat buldu. Dünyanın ilk Global limuzin ve araç rezervasyon sistemi Limocart, Las Vegas’taki Paris Hotel’de düzenlenen International LCT Show 2011’de taşımacılık  dünyasına  tanıtıldı. Amerikan karayolu taşımacılığı sektöründe büyük ilgi uyandıran proje, ilk etapta ABD’nin önde gelen büyük limuzin şirketleri tarafından da kullanılmaya başlandı.

Golden Turk Awards Halk Oylaması Bitti, Şimdi Sıra Juride

E-posta Yazdır
ABD'de başarılı Türkleri ödüllendirmek üzere TurkofAmerica Dergisi ve Rhxo teknoloji şirketi öncülüğünde ilk kez düzenlenen Golden Turk Awards yarışmasının online oy kullanma bölümü 31 Ocak'ta sona erdi. 18 farklı kategoride 138 adayın yarıştığı online halk oylamasına toplam 3137 kişi oy kullandı. Aynı IP adresinden sadece bir kişinin oy kullanabildiği oylamada özellikle son hafta kıyasıya bir rekabet yaşandı. ABD'de bugüne kadar düzenlenen en kapsamlı ödül yarışması olan Golden Turk Awards'ta en fazla oyu alan adaylar, 28 kişilik juri önüne +1 oy avantajı ile çıkacak. Juri değerlendirmelerinin Şubat sonunda tamamlayacak. Ödülü kazananlar ise Mart ayında kamuoyuna sunulacak.

Sayfa 61 / 68