17. Akdeniz Oyunları Başladı

E-posta Yazdır
17. Akdeniz Oyunları'nın resmi açılışı renkli gösterilere sahne oldu. Mersin Stadı'nda yapılan 17. Akdeniz Oyunları'nın resmi açılış seremonisi Piri Reis haritasının saha zeminini kaplamasıyla başladı. Daha sonra sahaya getirilen gemi haritanın üzerinde dolaştı.

Brezilya’da Son 20 yılın En Büyük Protestoları

E-posta Yazdır
Brezilya’da Sao Paulo’daki otobüs ücretlerine yapılan zamla başlayan protestolar ülke geneline yayıldı. Ülkenin en büyük 10 şehrinde on binlerce kişi sokaklara inerek yetersiz kamu hizmetleri, polis şiddeti ve yolsuzlukları protesto etti. Polis ise bazı şehirlerde göstericilere gaz bombasıyla müdahale etti. 10 yıldır yakaladığı ekonomik büyüme ile uluslararası arenada yıldızı parlayan Brezilya’da yaklaşık iki hafta önce toplu taşıma ücretlerine yapılan zam sebebiyle başlayan protestolar giderek yayılıyor. Pazartesi akşamı aralarında başkent Brasilia, Sao Paulo, Rio de Janeiro ve Belo Horizont’un da bulunduğu ülkenin en büyük 10 şehrinde on binlerce Brezilyalı yetersiz kamu hizmetleri, polis şiddeti ve hükümetteki yolsuzlukları protesto için sokaklara döküldü.

25 Milyar Dolarlık ‘Gezi Parkı’ Riski

E-posta Yazdır
Normalleşmesi beklenirken yeniden tırmanan ‘Gezi Parkı’ olayları turizmdeki 25 milyar dolarlık beklentiyi riske sokarken, 552 yıllık Kapalıçarşı boş kaldı, esnafın zararı yüzde 80’e yaklaştı. Haziran ayında alışveriş ise Babalar Günü’ne rağmen yüzde 25 kayıp verirken restoranlarda da eylemlerin etkileri ortaya çıktı. 20 gündür sancılı olan perakende sektörü, babalar gününü de yaşayamadı. Tescilli Markalar Derneği (TMd) Başkanı Tahsin Özlenir, geçen perşembeden itibaren normalleşme yaşanırken cumartesi akşamı yapılan ani müdahaleyle yeniden dibe inildiğini söyledi.

Taksim'e 3. Müdahele

E-posta Yazdır
TAKSİM Gezi Parkı’ndaki direniş 19. gününü tamamlarken TOMA ve Akrep eşliğinde tazyikli su ve göz yaşı bombalarıyla parka giren polisler parkı tamamen boşalttı. Başbakanın açıklamasının ardından Gezi Parkı’ndan ‘Direnişe devam’ açıklaması yapıldı. Akşam saatlerinde kendilerine “Gezi Anneleri” adını veren yaklaşık 100 kişilik grup Gezi Parkı’na gelerek gençleri ziyaret etti. Burada bir süre kaldıktan sonra dışarı çıkıp meydanda “Tayyip istifa” sloganlarıyla dolaştılar. Gezi Parkı merdivenlerine çıkan annelere halk da alkış ve sloganlarla destek verdi.

Gezi Parkı Konusunda Yargı Kararı Beklenecek

E-posta Yazdır
Gezi Parkı kampanyasını yürüten Taksim Dayanışma Platformu'nun temsilcileri ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Ankara'daki görüşmesi üç buçuk saat sürdü. Toplantının ardından ilk açıklama hükümet sözcüsü Hüseyin Çelik'ten geldi. Çelik "Türkiye bir hukuk devletidir. Hukuk dışında bir işlem yapmamız söz konusu değildir. Gezi Parkı konusunda bir yargı kararı vardır. Elbette hükümet bu yargı kararını uygulamakta yükümlüdür. Temyiz süreci başlatılmıştır. Yargı süreci bitinceye kadar Gezi Parkı ile herhangi bir tasarrufta bulunulmayacaktır" dedi.

ABD, Suriye’de Kimyasal Silah Kullanıldığına İkna Oldu

E-posta Yazdır
Amerikan hükümeti, Suriye’deki iç savaşta kimyasal silah kullanıldığının belgelendiğini söyledi. Bir süredir Amerikalı ve Avrupalı istihbarat servislerinin üzerinde çalıştığı Şam rejiminin kimyasal silah kullanıp kullanmadığı konusu nihayet neticelendirildi.  Beşşar Esed’e bağlı askerlerin kimyasal silah kullandığını kabul eden Obama hükümetinin bundan sonra nasıl bir politika izleyeceği merak konusu. Başkan Barack Obama, Esed’in kimyasal silah kullanması durumunda bunun Amerika için ‘kırmızı çizgi’ olacağı konusunda uyarmıştı.

Gezi Parkı İçin Refarandum Önerisi

E-posta Yazdır
AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, 11 kişiden oluşan Gezi Parkı heyetine Topçu Kışlası için “Referandum yapalım” önerisinde bulunduğunu açıkladı. AK Parti Genel Merkezi’nde 4.5 saat süren görüşmenin ardından basın toplantısı düzenleyen Çelik şunları söyledi: 15 gündür hepimiz büyük üzüntü duyuyoruz. Meselenin ağız tadıyla halledilmesini arzu ediyoruz. Yaklaşık 4.5-5 saat süren bir toplantı yapıldı. Bu insanlar Gezi Parkı eylemlerine katılan insanlardır. Bir süre sınırlaması olmadan gözlemlerini Sayın Başbakana aktardılar. Gezi Parkı’ndaki eylemcilerinin önemli kısmının tamamen çevre duyarlığıyla hareket eden politize olmamış, çevreye duyarlı insanlar olduğunu ifade ettiler. Taksim’deki illegal örgütlerle, tahrikkar tutum sergileyenlerle beraber olmadıklarını, onları tasvip etmediklerini ifade ettiler. Sayın Başbakan’a bu gençlerin kucaklanması ve sırt dönülmemesi telkini oldu.

Heyetteki Isimlerden Nil Eyüboğlu Görüşmeyi Yazdı

E-posta Yazdır
Dün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la görüşen 11 kişilik heyette yer alan üniversite öğrencisi Nil Eyüpoğlu, facebook sayfasından yaşadıklarını ve düşüncelerini yazdı. Eyüpoğlu facebook sayfasında şunları yazdı: Kusura bakmayın, biraz geç yazıyorum, ama ancak eve geldim ve kendime geldim.  Ben bu toplantıya bir birey olarak gittim. Ne babamın, ne annemin ne de Gezi parkının temsilcisiyim.

Taksim Olayları Bir Haftada 18,510 Habere Konu Oldu

E-posta Yazdır
Taksim Meydanı’nın da Gezi Parkında ağaçların kesilmesini engellemek isteyen aktivistler ile polis arasında başlayan gerilim Türkiye genelinde eyleme dönüştü. İzmir ve Ankara başta olmak üzere ülkenin dört bir tarafına yayılan protestolar 18.510 habere konu olarak bu hafta da gündemin ilk sırasına yerleşti. İzmir’de, 31 Mayıs-3 Haziran arasında Twitter’da Gezi Parkı paylaşımları üzerine Emniyet Müdürlüğünün harekete geçmesi 261 haberle geçen haftanın 2. gündem maddesi oldu. Ak Parti, hem İstanbul’daki Gezi Parkı destekçilerine mesaj vermek hem de yerel seçimlere start vermek üzere iki büyük mitinge hazırlanması 207 habere konu olarak 3. sıraya yerleşti. Adana’da Taksim Gezi Parkı protestolarına destek vermek için Ak Parti İl Başkanlığı önünde toplanan gruplara müdahale ederken; Komiser Mustafa Sarı’nın alt geçit inşaatından düşerek şehit olması 184 haberle gündemin 4. sırasındaydı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yaptığı açıklamalar 158 haberle PRNet “Haftanın En’leri” listesinde beşinci sırasında yer aldı.

WisdomNet'ten Demokrasiye Çağrı

E-posta Yazdır
ABD ve Türkiye'den bazı akademisyenler ve bilim insanlarının üye olduğu WisdomNet kurumu bir bildiri yayımladılar. İmzaya sunulan bildiride demokrasiye çağrı yapıldı. Bildiriye yurt içindeki akademisyenlerden de destek var. Bildiride, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Gezi Parkı Direnişi bağlamında sürdürülen protestoları küçümseyen ve marjinalleştiren söylemini reddetiklerini, bunun demokratik bir halk hareketi olduğunu belirtiyorlar.

Sayfa 10 / 116

 

Profile Information

Application afterLoad: 0.001 seconds, 0.41 MB
Application afterInitialise: 0.076 seconds, 3.04 MB
Application afterRoute: 0.130 seconds, 4.96 MB
Application afterDispatch: 0.848 seconds, 7.70 MB
Application afterRender: 1.152 seconds, 8.98 MB

Memory Usage

9487560

Queries logged

 1. DELETE
    FROM jos_session
    WHERE ( time < '1579476305' )
 2. SELECT *
    FROM jos_session
    WHERE session_id = 'g15knnimmk617ttqhc9hgkdpf4'
 3. INSERT INTO `jos_session` ( `session_id`,`time`,`username`,`gid`,`guest`,`client_id` )
    VALUES ( 'g15knnimmk617ttqhc9hgkdpf4','1579536305','','0','1','0' )
 4. SELECT *
    FROM jos_components
    WHERE parent = 0
 5. SELECT folder AS type, element AS name, params
    FROM jos_plugins
    WHERE published >= 1
    AND access <= 0
    ORDER BY ordering
 6. SELECT count(*)
    FROM jos_menu_types
    WHERE `menutype`='magazine'
 7. SELECT `id`,`title`,`published`
    FROM  jos_sections
    WHERE `published`<>-2
 8. SELECT name,id,published,parent,link,home
    FROM `jos_menu`
    WHERE `menutype`='magazine'
    AND `published`<>-2
 9. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='17'
    AND `published`<>-2
 10. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='18'
    AND `published`<>-2
 11. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='19'
    AND `published`<>-2
 12. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='20'
    AND `published`<>-2
 13. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='21'
    AND `published`<>-2
 14. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='22'
    AND `published`<>-2
 15. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='15'
    AND `published`<>-2
 16. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='16'
    AND `published`<>-2
 17. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='30'
    AND `published`<>-2
 18. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='24'
    AND `published`<>-2
 19. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='25'
    AND `published`<>-2
 20. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='26'
    AND `published`<>-2
 21. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='27'
    AND `published`<>-2
 22. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='28'
    AND `published`<>-2
 23. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='29'
    AND `published`<>-2
 24. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='32'
    AND `published`<>-2
 25. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='35'
    AND `published`<>-2
 26. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='34'
    AND `published`<>-2
 27. SELECT m.*, c.`option` AS component
    FROM jos_menu AS m
    LEFT JOIN jos_components AS c
    ON m.componentid = c.id
    WHERE m.published = 1
    ORDER BY m.sublevel, m.parent, m.ordering
 28. SELECT template
    FROM jos_templates_menu
    WHERE client_id = 0
    AND (menuid = 0 OR menuid = 663)
    ORDER BY menuid DESC
    LIMIT 0, 1
 29. SELECT *
    FROM jos_sections
    WHERE id = 16
    LIMIT 0, 1
 30. SELECT a.id, a.title, a.alias, a.title_alias, a.introtext, a.fulltext, a.sectionid, a.state, a.catid, a.created, a.created_by, a.created_by_alias, a.modified, a.modified_by, a.checked_out, a.checked_out_time, a.publish_up, a.publish_down, a.attribs, a.hits, a.images, a.urls, a.ordering, a.metakey, a.metadesc, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(':', a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug, CHAR_LENGTH( a.`fulltext` ) AS readmore, u.name AS author, u.usertype, cc.title AS category, g.name AS groups, u.email AS author_email
    FROM jos_content AS a
    INNER JOIN jos_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    LEFT JOIN jos_sections AS s
    ON s.id = a.sectionid
    LEFT JOIN jos_users AS u
    ON u.id = a.created_by
    LEFT JOIN jos_groups AS g
    ON a.access = g.id
    WHERE a.access <= 0
    AND s.id = 16
    AND s.access <= 0
    AND cc.access <= 0
    AND s.published = 1
    AND cc.published = 1
    AND a.state = 1
    AND ( publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR publish_up <= '2020-01-20 16:05:05' )
    AND ( publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR publish_down >= '2020-01-20 16:05:05' )
    ORDER BY  a.created DESC
    LIMIT 90, 10
 31. SELECT a.id, a.title, a.alias, a.title_alias, a.introtext, a.fulltext, a.sectionid, a.state, a.catid, a.created, a.created_by, a.created_by_alias, a.modified, a.modified_by, a.checked_out, a.checked_out_time, a.publish_up, a.publish_down, a.attribs, a.hits, a.images, a.urls, a.ordering, a.metakey, a.metadesc, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(':', a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug, CHAR_LENGTH( a.`fulltext` ) AS readmore, u.name AS author, u.usertype, cc.title AS category, g.name AS groups, u.email AS author_email
    FROM jos_content AS a
    INNER JOIN jos_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    LEFT JOIN jos_sections AS s
    ON s.id = a.sectionid
    LEFT JOIN jos_users AS u
    ON u.id = a.created_by
    LEFT JOIN jos_groups AS g
    ON a.access = g.id
    WHERE a.access <= 0
    AND s.id = 16
    AND s.access <= 0
    AND cc.access <= 0
    AND s.published = 1
    AND cc.published = 1
    AND a.state = 1
    AND ( publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR publish_up <= '2020-01-20 16:05:05' )
    AND ( publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR publish_down >= '2020-01-20 16:05:05' )
    ORDER BY  a.created DESC
 32. SELECT a.*, COUNT( b.id ) AS numitems, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(':', a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug
    FROM jos_categories AS a
    LEFT JOIN jos_content AS b
    ON b.catid = a.id
    AND b.state = 1
    AND ( b.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR b.publish_up <= '2020-01-20 16:05' )
    AND ( b.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR b.publish_down >= '2020-01-20 16:05' )
    AND b.access <= 0
    WHERE a.section = 16
    AND a.published = 1
    AND a.access <= 0
    GROUP BY a.id
    HAVING numitems > 0
    ORDER BY a.ordering
 33. SELECT id, title, module, position, content, showtitle, control, params
    FROM jos_modules AS m
    LEFT JOIN jos_modules_menu AS mm
    ON mm.moduleid = m.id
    WHERE m.published = 1
    AND m.access <= 0
    AND m.client_id = 0
    AND ( mm.menuid = 663 OR mm.menuid = 0 )
    ORDER BY position, ordering
 34. SELECT parent, menutype, ordering
    FROM jos_menu
    WHERE id = 663
    LIMIT 1
 35. SELECT count(*)
    FROM jos_menu AS m

    WHERE menutype='magazine'
    AND published='1'
    AND access <= '0'
    AND parent=0
    AND ordering < 10
 36. SELECT params
    FROM jos_modules
    WHERE `module`='mod_janews2'
 37. SELECT *
    FROM jos_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 3
    AND catid = 230
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 38. UPDATE jos_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 13
 39. SELECT *
    FROM jos_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 3
    AND catid = 230
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 40. UPDATE jos_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 13
 41. SELECT *
    FROM jos_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 3
    AND catid = 230
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 42. UPDATE jos_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 13
 43. SELECT a.*,  CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM jos_content AS a
    INNER JOIN jos_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    INNER JOIN jos_sections AS s
    ON s.id = a.sectionid
    WHERE a.state = 1
    AND ( a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2020-01-20 16:05:05' )
    AND ( a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down >= '2020-01-20 16:05:05' )
    AND s.id > 0
    AND a.access <= 0
    AND cc.access <= 0
    AND s.access <= 0
    AND cc.id IN ("99","100","101")
    AND s.published = 1
    AND cc.published = 1
    ORDER BY a.created DESC
    LIMIT 0, 5
 44. SELECT a.*, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM jos_content AS a
    LEFT JOIN jos_content_frontpage AS f
    ON f.content_id = a.id
    INNER JOIN jos_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    INNER JOIN jos_sections AS s
    ON s.id = a.sectionid
    WHERE ( a.state = 1
    AND s.id > 0 )
    AND ( a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2020-01-20 16:05:05' )
    AND ( a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down >= '2020-01-20 16:05:05' )
    AND a.access <= 0
    AND cc.access <= 0
    AND s.access <= 0
    AND cc.id IN ("99","100","101")
    AND s.published = 1
    AND cc.published = 1
    ORDER BY a.hits DESC
    LIMIT 0, 5

Language Files Loaded

Untranslated Strings Diagnostic

Hiç

Untranslated Strings Designer

Hiç