TADF’den Batı Yakasına Çıkartma

E-posta Yazdır
Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu, kendisine bağlı üye dernekler ile California, Las Vegas ve Seattle eyaletlerindeki Türk-Amerikan toplumu temsilcileriyle biraraya geldi. TADF Başkanı Ali Çınar, ziyaretlerine öncelikle Kuzey Kaliforniya’dan başlayarak, TAACA- Kaliforniya Türk Amerikan Derneği Başkanı Berk Evrensel ve İcra Kurulu Üyeleri ile görüştü. Görüşmede San Franscisco ve çevre bölgelerde olmak üzere yerleşik hayatı olan Türkler hakkında bilgi alan Ali Çınar, network geliştirme ve yardımlaşma konusunda fikir alışverişinde bulundu.

ATAA Devlet, İş ve Spor Dünyasının Önde Gelen İsimlerini Nisan Ayında Washington’da Buluşturuyor

E-posta Yazdır
Türk Amerikan Dernekleri Kurulu (ATAA) tarafından 25-27 Nisan 2013 tarihleri arasında düzenlenecek 33. Yıllık Kongre ve Liderlik konferansı bu yıl Washington Plaza Hotel’de gerçekleşiyor. 150’den fazla Türk Amerikan dernek temsilcisini buluşturacak kapsamlı organizasyon çerçevesinde Türk-Amerikan ilişkileri ve Türk diasporasının geleceği ele alınacak.

Fenerbahçe USA'den Vefa Gecesi

E-posta Yazdır
Fenerbahçe USA Derneği geleneksel olarak organize ettiği Fenerbahçe balosu ''Vefa Gecesi'' ana temasıyla dünyaca ünlü Times Square Meydanı'ndaki Marriott Marquis Hotel'de gerçekleştirildi. 500'e yakın davetlinin katıldığı gecenin onur konukları Fenerbahçe Yönetim Kurulu üyesi Yasemin Merçil ve 2003-2006 yıllarında Fenerbahçe'de forma giyen Fabio Luciano oldu.

Başbakan Erdoğan Türk Günü Yürüyüşü'ne Katılıyor

E-posta Yazdır
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 18 Mayıs'ta New York'ta gerçekleştirilen geleneksel Türk Günü Yürüyüşü'ne katılacağı açıklandı. NTV'de yayımlanan habere göre ABD Başkanı Barack Obama'ya resmi ziyarette bulunacak olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 18 Mayıs'ta gerçekleştirilecek Türk Günü'ne de katılacak ve Türk toplumuyla buluşacak.

Fenerbahce USA Derneği, Yıldızları Ağırlıyor

E-posta Yazdır
New York merkezli sivil toplum kuruluşlarından Fenerbahçe USA derneği geleneksel olarak düzenlediği Fenerbahçe Balosu'nu Marriott Marquis Hotel'de 6 Nisan'da gerçekleştiriyor. Türkiye'den ses sanatçısı Ege, klarnet ustası Hüsnü Şenlendirici, Best FM'de Gazoz Ağacı adlı radyo programını sunan ünlü radyocu Cem Arslan'ın konuk olacağı geceye 500'e yakın davetlinin katılması bekleniyor. Fenerbahçe Spor Yönetim Kurulu üyesi Yasemin Merçil'in de onur konuğu olarak yer alacağı gecede, Fenerbahçe futbol takımında 2003-2006 sezonlarında görev yapan ve 2009 yılında Brezilya'nın Flamengo takımında futbolu bırakan defans oyuncusu Fabio Luciano da eşiyle birlikte katılacak. Fenerbahçe TV tarafından da kayıt edilecek gece, Türkiye'de ekranlara getirilecek. 

Amerika'daki Türk Dernek Sayısı 400'ü Geçti

E-posta Yazdır
Cemil Özyurt - Özel - (Updated) Sağcılar, solcular, dindarlar, ulusalcılar, laikler, Fenerbahçeliler, Galatasaraylılar, Beşiktaşlılar, Bursasporlular, Trabzonlular, Kabataşlılar, Robert Kolejliler, İstanbul Üniversiteliler, Karaçaylılar, Giresunlular, Çorumlular, mimarlar, güvenlikçiler, akademisyenler, restrorancılar kısacası herkes örgütleniyor. Amerika’da yaşayan Türklerin kurdukları dernek sayısı 400’ye ulaştı. Global İş Portalı TurkAvenue’nun yaptığı araştırmaya göre ABD’de resmi rakamlara göre yaşayan 199,180 Türk son 10 yılda dernekleşmeye hız verdi. Türklerin nüfusu ile dernek sayıları kıyaslandığında her 497 Türke bir dernek düşüyor. Türklerin ABD'de yaşadığı 67,644 hane sayısına bölündüğünde ise her bir derneğe 169 hane düşüyor. 

Türk Amerikan Kongresi'nin Açılış Resepsiyonu Yapıldı

E-posta Yazdır

Türk Amerikan Birliği (TAA) ile Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Federasyonu’nun (TUSKON) ortaklaşa düzenlediği Türk Amerikan Kongresi açılış galası gerçekleştirildi. Başkent Washington’ı ikiye bölen Potomac Nehri’nde tekne turu şeklinde düzenlenen açılış törenine ABD, Türkiye ve Türki Cumhuriyetlerden aralarında Kongre üyeleri, milletvekilleri, büyükelçiler ve belediye başkanlarının olduğu seçkin davetli grubu katıldı. TUSKON Başkanı Rıza Nur Meral ile TAA Başkanı Faruk Taban’ın açılış sunumu ile başlayan gala töreni Teksas Milletvekili Sheila Jackson Lee’nin konuşmasıyla devam etti.

TADF Heyetinin Üç Günlük Ankara Çıkartması

E-posta Yazdır
Amerikalı Türklerin oluşturduğu ilk ve en köklü çatı kuruluşu olan Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF), 4-7 Mart tarihleri arasında Ankara'yı ziyaret ederek, Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül, Başbakan Yardımcıları Sayın Bekir Bozdağ ve Sayın Beşir Atalay, Avrupa Birliği Bakanı Sayın Egemen Bağış, Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı, Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Suat Kılıç, ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sayın Naci Koru tarafından kabul edildiler ve üst düzeyde birçok toplantı yaptı.
 

Kirkland Merkezli Türk Derneği TACAWA Yeni Başkanını Seçti

E-posta Yazdır
Turk Avenue - Kirkland, WA merkezli Türk Amerikan derneği Turkish American Cultural Association of Washington (TACAWA), 2013-2014 dönemi yönetim kurulunu seçti. 9 Şubat'ta yapılan toplantıda yönetim kuruluna Merve Çobanoğlu, Murat Dabagoğlu, Deniz Irgi, Jeanene Mitchell ve Candan Tamerler aday oldu. Melike Yücel Koç and Elif Sakin yedek üyeliğe, Bertan Aygün de denetim kurulu üyeliğine aday oldu. Yönetim kurulu üyeliğine aday sayısı tam olduğu için, seçim adayların güven oylaması yapılarak oybirliğiyle seçilmesiyle sonuçlandı.

Sayfa 6 / 9