New York'un İlk Türk Restoran Haftası %15 İndirimle 13-20 Mayıs'ta

E-posta Yazdır

New York'un ilk ''Türk Restoran Haftası'' etkinliği 13-20 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu tarafından ilk kez uygulanan etkinlikte, müşteriler katılım yapan mekanlarda yüzde 15 indirimden faydalanabilecek. New York Restoran Haftası'na New York ve New Jersey'de faaliyet gösteren 14 restoran katılıyor. Bir örneği Washington, DC'de Türk Amerikan tarafından gerçekleştirilen ve şehrin en başarılı etkinliklerinden biri seçilen restoran haftası, New York'ta da gelenekselleştirilmek isteniyor. 

ATAA Liderlik Zirvesi Davos Olma Yolunda İlk Adımı Attı

E-posta Yazdır
ABD'deki Türklerin Davos'u olarak duyurulan sivil toplum, iş ve siyaset dünyasının bir araya gelerek zirve 27 Nisan akşamı verilen gala yemeği ile son buldu. ATAA Başkanı Ergün Kırlıkovalı'nın konuşmasıyla başlayan konferansta iki gün boyunca değişik oturumlarda ekonomik, siyasi ve kültürel konularda Türk-Amerikan ilişkileri masaya yatırıldı.  İlk kez ''Amerika'daki Türklerin Davos'u'' sloganı ile düzenlenen organizasyon gerek konuşması, gerekse katılım açısından hedefine ulaştı. Türk Amerikan toplumundan pek çok isim iki günlük etkinlikte düşüncelerini paylaştı.  

ATAA'de Mehmet Çelebi Dönemi Başladı

E-posta Yazdır

ABD'deki en büyük Türk çatı örgütlerinden biri olan Türk Amerikan Dernekleri Asemblesi (ATAA) başkanlığına seçilen Mehmet Çelebi, görevi eski başkan Ergün Kırlıkovalı'dan devraldı. ATAA'de Günay Evinch başkanlığı döneminde başlayan ve Ergün Kırlıkovalı ile devam eden diğer çatı örgütleri ve derneklerle ortak çalışma anlayışının Mehmet Çelebi döneminde de devam etmesi bekleniyor. 25-27 Nisan tarihleri arasında Washington Plaza Hotel'de ''İlk Türk Amerikan Davos'u'' sloganı ile gerçekleştirilen 33. Liderlik Konferansı ile başkanlığa veda eden Ergün Kırlıkovalı, iki yıl boyunca yönetim kurulu üyesi olarak kalacak. Mehmet Çelebi'den sonraki dönem başkanlığı ise Mehmet Toy üstlenecek.

Kemal Derviş'ten Dr. Mehmet Öz'e Kahveli Gönderme

E-posta Yazdır
Turk Avenue - Türk Amerikan Dernekleri Asemblesi tarafından Washington, DC'de düzenlenen 33. Olağan Liderlik Konferansı'nda Türk kahvesi dikkat çeken tanıtım ürünlerinden biri oldu. Birleşmiş Milletler Kalkınma Ajansı'nın eski başkanı ve Bakan Kemal Derviş'in katıldığı ''Wake Up and Smell the Turkish Coffee'' başlıklı toplantının oturumuna Türk kahvesi içerek başlarken, ATAA eski Başkanı Günay Evinch, ''Türk kahvesinin yerini hiç bir kahve tutamaz,'' diyerek Dr. Mehmet Öz'ün programında Yunan kahvesi olarak kahveyi tanıtmasına göndermede bulundu. Kongre üyesi Virginia Foxx da Türk kahvesi ikram edilen standta Gizem Salcıgil ve arkadaşları ile poz verdi.

Muhtar Kent: Emeklilik Düşünmüyorum

E-posta Yazdır

Türk Amerikan Dernekleri Asemblesi tarafından Washington DC'de organize edilen Liderlik Zirvesi'nde konuşan Coca Cola CEO'su Muhtar Kent, kişisel serüvenini anlatıp deneyimlerini paylaştığı konuşmasında, şimdilik emeklilik planı yapmadığını söyledi. Ayvalık'ta küçük bir tesiste zeytinyağı üretimi yaptığını, çok gidemese de elde edilen ürünleri Amerika'da ve dünyanın değişik ülkelerindeki arkadaşları ile paylaşmaktan mutluluk duyduğunu kaydetti. Ayvalık'ta eğitime katkı amaçlı bir vakıf kurduklarını ve her yıl verdikleri burslarla ABD'ye öğrenci getirdiklerini belirten Kent, Coca Cola'da yükleme yapan kamyonda 1979 yılında asistan olarak işe başladığını hatırlatarak, ''Eğer o gün o deneyimi yaşamasaydım belki bugün karşınızda konuşuyor olmayacaktım. Eğer yaptığınız ise temelden başlamazsanız ne yaptığınızı da anlamanız mümkün değil'' dedi.  

ATAA Liderlik Konferansı Başladı

E-posta Yazdır
Amerikan Türk Dernekleri Asemblesi (ATAA) tarafından organize edilen yıllık konferans bugün başladı. ABD'deki Türklerin Davos'u olarak duyurulan sivil toplum, iş ve siyaset dünyasının bir araya geldiği zirve Cumartesi akşamı verilecek gala yemeği ile sona erecek. İlk günün konuşmacıları arasında yer alan AB Bakanı Egemen Bağış, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın selamları ileterek başladığı konuşmasında, Amerika'daki Türklere birlik ve beraberlik olmaları yönünde mesaj verdi. ATAA Başkanı Ergün Kırlıkovalı'nın konuşmasıyla başlayan konferansta iki gün boyunca değişik oturumlarda ekonomik, siyasi ve kültürel konularda Türk-Amerikan ilişkileri masaya yatırılacak. Coca Cola CEO'su Muhtar Kent'in katılacağı konferans serilerinde ABD'nin değişirk eyaletlerinden pek çok Türk iki boyunca fikir alışverişinde bulunma imkanı bulacak. ATAA geçtiğimiz yılki zirvesinde de işadamı Ersal Özdemir'i ağırlamıştı.

TADF Türk Günü Yürüyüşü İçin Teklifleri Toplamaya Başladı

E-posta Yazdır
Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Türk Günü Yürüyüşü için teklifleri toplamaya başladı. Bu yıl 32. düzenlenecek Türk Günü Yürüyüşü'nü organize eden Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu, yürüyüşle ilgili ihtiyaç duyulan servis ve hizmetleri karşılamak üzere şirketler arasında Açık Fiyat Teklif Usulü yöntemi ile çalışacağını açıkladı.

Grand Central Türk Günü İçin Geri Sayım Başladı

E-posta Yazdır
Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) tarafından Mayıs ayında gerçekleştirilecek etkinliklerin içerikleri de belli olmaya başladı. 14 Mayıs'ta Grand Central'in en işlek girişlerinden biri olan Vanderbilt Hall'de gerçekleştirilecek gün boyu etkinliklerle 100 yıllık tarihi binada Türk rüzgarı estirecek. Ünlü piyanist Tuluyhan Uğurlu'nun konser vereceği, Türk folklor ve semazen gösterilerinin yapılacağı etkinlik takviminde, Bursa Mehter Takımı'nın da bir konser vermesi planlanıyor. Türkiye'nin önde gelen markalarının da stand açacağı Grand Central'de, 2020 olimpiyatlarına aday olan İstanbul'un da tanıtımı yapılacak.

New York Başkonsolosu Bilgen ve TADF, Paterson'daki Türklerin Sorunlarını Dinledi

E-posta Yazdır
New York Başkonsolosu Levent Bilgen ve TADF Başkanı Ali Çınar, New Jersey Paterson`da yaşayan Türklerle bir araya geldi. TADF'ye üye derneklerden Paterson Türk Amerikan Kültür Derneği’nin organize ettiği ve toplantının açılış konuşmasını yapan, TADF Başkan Yardımcılarından ve Paterson Türk Amerikan Kültür Derneği Başkanı Derya Taşkın, vatandaşların sorunlarını dinlemek ve çözmek için bu toplantının önemli olduğunu belirterek, başta Başkonsolos Bilgen olmak üzere katılımcılara teşekkür etti. Paterson'daki AKBA HALL'da Türk vatandaşlarla bir araya gelen Başkonsolos Bilgen, esnaf ve vatandaşların sorunlarını dinledi ve çözümleri konusunda tavsiyelerde bulundu.

Sayfa 5 / 9