Rum Kesiminde Ekonomik Önlemler

E-posta Yazdır
Kıbrıs Rum yönetimi Ekonomi Bakanlığı'nın Rum tarafının içerisinde bulunduğu ekonomik krizden çıkabilmesi için hazırladığı ve yakın zamanda duyurulması beklenen yeni önlemler paketinde, kumarhanelerin açılmasına izin verilmesi önerisinin de bulunduğu bildirildi.

Moody's Rumları Yine Üzdü

E-posta Yazdır

Moody's, Kıbrıs Rum kesiminin ardından 3 bankanın da notunu indirdi.

 

Uluslararası kredi derecelendirme kurumu Moodys's, Kıbrıs Rum kesiminin ardından, Rum tarafındaki 3 bankanın

Mars'ın Uyduusunu Keşfedecek

E-posta Yazdır
Rusya bugün Mars'ın en büyük uydusu Phonods'a göndereceği uzay aracıyla, Kızıl Gezegen'in keşfine yeniden başlayacak.

 

Yunanistan Olmadan Da Olur

E-posta Yazdır
Fransa'nın Avrupa İşlerinden Sorumlu Bakanı Jean Leonetti, Avro Bölgesi ve Avro'nun "Yunanistan olmadan da yaşayabileceğini" bildirdi.Leonetti RTL radyosuna yaptığı açıklamada, Avro Bölgesi'nin Yunanistan'ın para birliğinden çıkmak zorunda kalması halinde de yoluna devam edebileceğini vurgulayarak,

Avrupa Rest Çekti, Yunanistan Referandumdan Vazgeçti

E-posta Yazdır
Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreu, Avrupa Birliği ve IMF mali yardım paketini referanduma götürme kararından vazgeçti. Bu karar, muhalefetteki Yeni Demokrasi Partisi'nin mali yardımı parlamentoda destekleyeceğini söylemesinden sonra alındı.

Türkiye'de 9 Ayda 24.9 Milyon Turist 17.8 Milyar Dolar Harcadı

E-posta Yazdır
Türkiye'nin turizm geliri 2011'in ilk 9 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 14,5 artışla 17 milyar 811 milyon dolara yükseldi. Bu dönemde Türkiye'yi ziyaret eden yabancı turistin, harcama yaparken eli titredi. 9 aylık dönemde Türkiye'ye gelen yabancıların kişi başına ortalama harcaması 562 dolar düzeyinde kalırken, yurtdışında yaşayan 'gurbetçi' vatandaşların harcamaları ise 999 dolar oldu.

TAV, Medine İçin İmza Attı

E-posta Yazdır
Medine Havalimanı'nı Türk şirketi TAV genişletip 25 yıl işletecek. Yap-işlet-devret ihalesini konsorsiyum ortakları Al Rajhi ve Saudi Oger ile birlikte kazanan TAV Havalimanları Holding, Suudi Arabistan Sivil Havacılık Otoritesi GACA ile sözleşme imzaladı. Yatırımın 1 ilâ 1,5 milyar dolar olması planlanan proje, yolcu terminali inşasını 2015 yılının ilk yarısına kadar bitirecek ve Medine Havalimanı'nın 25 yıl işletim hakkına sahip olacak.

Kırşehir'de 800 Yıl Önce Doğan Ahilik, Hollanda'nın Gündeminde

E-posta Yazdır
Bundan yaklaşık 800 yıl önce Selçuklu ve Osmanlı döneminde esnaf ve sanatkarın örgütlenme ve işletme modeli yaşanılan günümüzdeki ekonomik krizle yeniden gündeme geldi. Ahiliĝi Hollanda konseptinde güncelleştirerek yeniden yorumlayan Abdülwahid van Bommel, günümüzdeki ekonomik krizin finansal deĝil, varoluşculukla ilgili olduĝu tezine vurgu yaparak Ahiliĝin aradan geçen asırlara raĝmen kapsam ve potansiyel olarak uygulanabilir sosyal adalet düzeni olduĝunu belirtti.

Hollandalı Türk İşçilerin Hakları Korundu

E-posta Yazdır
Hollanda'daki Türk işçilerin kazanılmış bazı sosyal haklarını etkileyecek tedbirler, Türk hükümetinin itirazıyla gündemden düştü. Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Türk asıllı Hollandalı Sosyalist parlamenter Emine Bozkurt, Türkiye'nin ayrıntılı gerekçesiyle yaptığı açıklamadan sonra Hollanda hükümetinin Eylül ayından bu yana bir daha konuyu gündeme getirmediğini ifade etti.

50.Yıl Kutlamaları İki Ülkede de Zayıf Geçiyor

E-posta Yazdır
Prof. Faruk Şen - Türkiye ve Almanya’da göçün 50. yılı birçok kentte biraz da koordinasyonu zayıf bir şekilde kutlanıyor. Kutlamalar arasında Berlin’den Augsburg’a, Münih’ten Kiel’e kadar birçok toplantı gerçekleşirken Türkiye’de de birçok kuruluş filmden tutun kitaplara kadar konuyla ilgili projelerini gerçekleştirdiler. Bunların içinde Türkiye’den baktığımız zaman Ekim ayı sonunda Sirkeci’den kalkacak bir trenin Münih’e varması ile ilk kez 31 Ekim 1961 tarihinde İşçi Göçü Anlaşması sayesinde Almanya’ya giden Türk işçiler anılmış olunacak.

Sayfa 10 / 25