Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın UEFA Cezasıyla Kaybı 100 Milyon Euro

E-posta Yazdır

UEFA Tahkim Kurulu, Fenerbahçe ve Beşiktaş'a verilen cezalara ilişkin temsilcilerimizin yaptığı itirazları reddetti. Böylece sarı lacivertliler 2 yıl, siyah beyazlılar ise 1 yıl Avrupa kupalarına katılamayacak. Verilen bu kararın ardından spor yazarlarından ilk tepkiler gelmeye başladı.

Amerika'yı Karıştıran Mahkeme Kararı

E-posta Yazdır
Amerika’nın çeşitli kentlerinde binlerce kişi silahsız bir siyah genci öldüren gönüllü mahalle güvenlik görevlisinin beraat etmesini protesto etti. New York, San Fransisco, Boston, Detroit ve Chicago’da düzenlenen barışçı gösterilerde jüri kararının ırkçı olduğu öne sürülerek adaletin yerine getirilmesi istendi. Los Angeles’te CNN televizyonu binası önünde izinsiz gösteri yapan grubu dağıtan polis altı kişiyi tutukladı. Siyah gencin ölümünü “trajedi” olarak tanımlayan Başkan Barack Obama, Amerikan halkına sükunet çağrısında bulunarak ”Hukuk düzenine bağlı bir ülkeyiz ve bu bir jüri kararıdır” dedi.

İş İçin Amerika'ya Gelenlere Hızlı Vize Programı

E-posta Yazdır
ABD İstanbul Başkonsolosluğu son yıllarda Türkiye ve ABD arasında hızla artan ticaret hacmi ve işdünyasında gelen yoğun vize talebini en iyi şekilde karşılamak için acil vize randevusu alınmasına olanak sağlayacak ‘İş İnsanları Vizesi Programı’ başlattığını açıkladı.

New York’ta Srebrenica Soykırım Anma Programı Düzenlendi

E-posta Yazdır
Srebrenica (Srebrenitsa) soykırımının 18. yıl dönümünde New York’ta anma töreni düzenlendi. Bosna Hersek Büyükelçisi Mirsada Čolaković , BM’de Türk Büyükelçi Yardımcısı Levent Eler, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Çınar, TADF Saymanı/Genç Türkler Başkanı Tulga Tekman ve TADF Başkan Yardımcılarından Mustafa Turan‘da New York Birleşmiş Milletler‘de yapılan anma programına katıldı.

Dünyada Yolsuzluk Hızla Artıyor

E-posta Yazdır
BERLİN — Merkezi Berlin’de bulunan Uluslararası Saydamlık Örgütü Transparency International'ın yıllık yolsuzluk raporu açıklandı. Rapora göre, Arap Baharı olarak tanımlanan sürece dahil olan ülkelerde yolsuzluk tahminlerin tersine daha da arttı. Mısır, Libya ve Tunus’da yolsuzluk geçen iki yılda ortalama yüzde 20 civarında yükselirken, verilere göre Tunus'ta halkın yüzde 80'i, Mısır'da halkın yüzde 64'ü, Libya'da da yüzde 46’ı yolsuzluğun Arap baharı öncesine kıyasla arttığını söylerken, Fas, Yemen ve Ürdün'de de yolsuzlukların arttığı görüşü hakim. Arap Baharı'nın başlıca nedenlerinden biri olarak tanımlanan yolsuzlukların önüne geçilememesini ‘hayal kırıklığı’ olarak tanımlayan ve hükümetlerin gerekli reformları yapmamasını eleştiren Transparency International bu sorunun sözkonusu ülkelerin ekonomisini olumsuz etkilediğini, yabancı yatırımları engellediğini açıkladı.

Obama'dan Ramazan Tebriği

E-posta Yazdır

ABD Başkanı Barack Obama, Ramazan ayının başlaması vesilesiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Obama, mesajında Ramazan'ın tüm Müslümanlara neşe, huzur ve anlayış getirmesini diledi.

Mısır'da Anayasa Askıya Alındı

E-posta Yazdır
Mısır ordusu, anayasanın askıya alındığını ilan etti. Kısa süreli bir geçiş hükümeti kurulmasının ardından cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimleri yapılacak. Alınan kararları Mısır Genelkurmay Başkanı ve Savunma Bakanı Abdulfettah El Sisi açıkladı. Mısır'daki ordunun aldığı kararları Mısır Genelkurmay Başkanı ve Savunma Bakanı Abdulfettah El Sisi açıkladı. İşte El Sisi'nin açıklamasından satır başları:

Snowden'in Nerede Olduğu Belli Değil

E-posta Yazdır
ABD tarafından gizli bilgileri basına sızdırma suçundan aranan eski Ulusal Güvenlik Dairesi görevlisinin Moskova’dan ayrılması bekleniyordu. Erward Snowden muhtemelen sığınma talebinde bulunduğu Ekvator’a gitmet üsere Moskova-Havana seferi yapan bir uçakta yer ayırtmıştı. Ancak Snowden'in Küba başkentine gitmek üzere havalanan uçakta  bulunup bulunmadığı açıklık kazanmadı. Hindistan’da bulunan ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Amerikalı yetkililerin Snowden’in nereye gideceğini bilmediklerini söyledi.

Obama İle 1 Saat Görüştü

E-posta Yazdır
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın saat 17.00 sıralarında ABD Başkanı Barack Obama ile yaklaşık 1 saat telefon görüşmesi yaptığını bildirdi. Arınç, "Telefon görüşmesinin çok olumlu geçtiğini ben biliyorum. Ancak bu konuda belki hükümetler arası ikili bir açıklama olabilir" dedi.

ABD Büyükelçisi'nin Aracının Lastiği Van'da Patladı

E-posta Yazdır
Van’da bulunan Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, bu sabah Van Belediye Başkanı Bekir Kaya’yı ziyaret ettikten sonra Hakkari’ye hareket etti. Van’ın Başkale İlçesi’nde aracının lastiği patlayan Ricciardone, yol kenarındaki oto lastikçide aracın tekerinin tamir edilmesi sırasında fotoğraf makinesiyle aracını, hem de çevrede gördüğü ilginç objeleri görüntüledi.

Sayfa 9 / 116