TÜRKİYE

İran'a Yeni Yaptırımlar TÜSİAD'ın da Gündeminde

E-posta Yazdır
Melek Çağlar - VoA News, Washington — Amerikalı yetkililerle temaslar yapmak amacıyla Washington’da bulunan TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner, İran’a  getirilen yeni yaptırımlar nedeniyle, görüşmelerinde Türkiye’nin politikasını savunacaklarını söyledi. Amerika’nın Sesi’ne konuşan Boyner,  “Burada gerçekten Türkiye aleyhine işleyen bir durum sözkonusu, bizim İran’la aramızda enerji alışverişi olmamasına imkan yok, Türkiye enerjiye bağımlı bir ülke, bunu İran’la yapmazsak, Rusya’ya ciddi anlamda bağımlı hale geliriz. Bunlar stratejik olarak Türkiye’nin çözmesi gereken konular. Biz de Türkiye’nin pozisyonunu savunmak durumundayız. Bu konudaki itirazlarımızı dile getireceğiz,” dedi.

Medya Takip Şirketleri Arasındaki Veri Hırsızlığını New York Eski Polis Şefi Aydınlattı

E-posta Yazdır
İSTANBUL/NEW YORK (ANKA) -Can Kamiloğlu Bildiriyor- Türkiye’de medya takibi yapan iki rakip firma “verilere haksız erişim” iddiasıyla mahkemelik oldu. Medya takibi hizmeti veren Ajans Press firması, Medya Takip Merkezi(MTM) isimli firmayı, Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı bir ilçe belediyesinin serverları üzerinden sistemlerine sızıp verilerini çaldıkları iddiasıyla mahkemeye verdi. Ajans Press, ABD’den getirdiği bilişim suçları uzmanı özel bir ekiple, network sistemine giren ve veri hırsızlığı yapan kişilerin, MTM firması adına çalışmaya başlayan eski iki personeli olduğunu tespit etti. Ajans Press, bilişim uzmanı ekibin yaptığı araştırmaya dayanarak, bu kişilerin müşteri bilgileri, müşteri şifreleri ve e-posta yazışmaları dahil sistemlerinde yer alan bilgileri, casus uygulamalara ilaveten oluşturulan gizli ve sahte hesaplarla takip ettiğini ve MTM firması aracılığıyla müşterilerine daha düşük teklifler vererek haksız kazanç sağladıklarını iddia etti.

Comodo Türkiye’nin En Büyük Ar-Ge Merkezini Kuruyor

E-posta Yazdır

Internet güvenlik alanından dünyanın en büyük firmalarından biri olan Comodo, Türkiye'de bugüne dek özel sektör tarafından hayata geçirilecek en büyük Ar-Ge merkezi kuruyor. New Jersey merkezli şirketin kurucusu ve CEO'su Melih Abdulhayoğlu, Türkiye'ye gerçekleştirdiği ziyaretle Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Ekonomi Bakan Yardımcısı Mustafa Sever, ODTÜ Teknopark Genel Müdürü Mustafa İlersoy, TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Fatih Yülek, Türkiye Yatırım Ajansı Başkanı İlker Aycı ile görüştü.

Olmasaydı Sonumuz Böyle!!!

E-posta Yazdır

105 yıllık tarihinde Fenerbahçe'nin en iyi yabancı futbolcusu olarak gösterilen, kırdığı rekorlar ve takımına kazandırdığı başarılarla adını kulüp tarihine altın harflerle yazdıran Alex de Souza, heykelinin dikildiği 9. sezonunda sarı lacivertli takımdan ayrıldı.

Hakları Korunsaydı Türkiye’nin Elvis’i Olurdu

E-posta Yazdır

1950’li yılların sonunda ilk plağını çıkaran ve bugüne kadar 30’dan fazla albüme imza atan Neşet Ertaş, hakettiği telif parasını kazanamadan vefat etti. Ertaş’ın, ABD’de yaşıyor olsaydı Paul McCartney ya da Elvis Presley gibi yılda ortalama 30 milyon dolar kazanabileceğine işaret eden müzik adamları, ünlü ozanın telif haklarındaki cılızlığın kurbanı olduğunu savundu.

Sayfa 14 / 103