Ziya T., Sarai Sierra'yı Neden Öldürdüğünü Anlattı

E-posta Yazdır
Amerikalı kadın Sarai Sierra cinayetini işlediği iddiasıyla Hatay’da gözaltına alınan "Laz Ziya" lakaplı Ziya T., İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde verdiği ifadesinde, cinayeti tüm detayları ile anlattı. Ziya T.'nin ''Öpmek istedim, direndi, kafasına taşla vurdum. Cesedi bulunduğunda da oradaydım'' dediği öğrenildi. Mahkeme, Ziya T.'nin tutuklanmasına karar verdi. Ziya T’nin ifadesinde Sarai Sierra’nın yaklaşık yarım saat kendisine direndiğini söylediği öğrenildi. Olaydan sonra Suriye’ye geçerek muhalif güçlere katıldığını onlarla savaştığını anlatan Ziya T., ayağından vurulduktan sonra 10 gün tedavi gördüğünü, vurulma anından sonra geri dönmeye karar verdiğini anlattı. Ziya T.’nin sınırı geçtikten hemen sonra polise yakalandığını söylediği öğrenildi.

İşte Sarai Sierra'nın Ölüm Raporu

E-posta Yazdır
ABD'li Sarai Sierra cinayetinde beklenen raporun detayları ortaya çıktı. Adli Tıp sis perdesini araladı: Ölüm sebebinin başına aldığı tek darbe olduğu kesinleşti. Akşam gazetesinden Ercan Öztürk'ün haberine göre, tecavüz izine rastlanmadı. Kanında uyuşturucu bulunmadı. Fotoğraf çekmek için geldiği İstanbul'da kaybolduktan 12 gün sonra cesedi bulunan ABD'li Sarai Sierra cinayetinde Adli Tıp Kurumu Morg İhtisas Dairesi'nin incelemesi tamamlandı. Yazım aşamasında olan raporun detaylarına ulaşıldı: Sierra'nın kafasına aldığı darbe sonucu travma nedeniyle öldüğü kesinleşti. Vücudunda herhangi bir darp izine rastlanmadı. Ancak bazı bölgelerinde taşımaya bağlı çiziklerin oluştuğu belirlendi.

Güvenlik Görevlisi Akarsu'ya Thomas Jefferson Star Madalyası

E-posta Yazdır
AAABD’nin yeni Dışişleri Bakanı John Kerry, “Mustafa bizim için hayatını kaybetti” diyerek, elçilikteki patlamada ölen güvenlik görevlisi Mustafa Akarsu’nun ailesine, çok az kişiye verilen “Thomas Jefferson Star Madalyası” ve saygı için yarıya indirilen ABD bayrağını verdi. Kerry, elçilik bahçesine Akarsu anısına yapılan akarsu şeklindeki havuzu da ziyaret etti. ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’nde düzenlenen bombalı saldırının ardından Washington, olayda hayatını kaybeden güvenlik görevlisi Mustafa Akarsu’ya ve ailesine vefa örneği sergiledi. ABD’nin yeni Dışişleri Bakanı John Kerry, “Mustafa bizim için hayatını kaybetti” diyerek ailesine çok az kişiye verilen “Thomas Jefferson Star Madalyası” ve Akarsu’nun ölümünde yarıya indirilen ABD bayrağını verdi. Madalya, ABD diplomatik misyonlarında çalışırken yaptıkları kahramanlıklar ile hayatını kaybeden veya ağır yaralanan kişilere veriliyor.

Sarai Sierra İçin Cenaze Töreni

E-posta Yazdır

Amerikalı Sarai Sierra'nın cinayet zanlısı olarak aranan ve İstanbul'dan Karabük'e gittiği tespit edilen 'Laz Ziya' lakaplı Ziya T. izini kaybettirdi. Sarai ise dün ülkesinde son yolculuğuna uğurlandı. İstanbul’da kağıt toplayarak geçimini sağlayan ve Sarai Sierra’nın cinayeti şüphelileri arasında listenin ilk sırasına oturan 'Laz Ziya' lakaplı Ziya T’nin olaydan sonra memleketi Karabük’e gittiği, oradan da kayıplara karıştığı anlaşıldı. Ablası N.Ç’nin yanında kalan Ziya T'nin ağabeyi İbrahim T’nin gönderdiği 100 lira ve diğer kardeşlerinden de bir miktar para alarak Hatay’a gideceğini söylediği, başka bir isimle otobüs bileti alarak Karabük’ten ayrıldığı ortaya çıktı.

Sarai Başka Bir Dehlizde Öldürüldü

E-posta Yazdır

Cankurtaran’da tarihi surlarda cesedi bulunan ABD’li fotoğrafçı Sarai Sierra’nın, cesedinin bulunduğu dehlizden 100 metre mesafedeki başka bir dehlizde öldürüldüğü kesinleşti. Yapılan luminal incelemede Sarai’nin kan izi bulunan dehlizden cesedin taşınarak bulunduğu dehlize taşındığı ve gizlendiği belirlendi. Bu dehlizde bulunan kan izlerinin yanı sıra, cinayet aleti olarak değerlendirilen kanlı taşında bulunduğu belirtildi.

İran'a Yeni Yaptırımlar TÜSİAD'ın da Gündeminde

E-posta Yazdır
Melek Çağlar - VoA News, Washington — Amerikalı yetkililerle temaslar yapmak amacıyla Washington’da bulunan TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner, İran’a  getirilen yeni yaptırımlar nedeniyle, görüşmelerinde Türkiye’nin politikasını savunacaklarını söyledi. Amerika’nın Sesi’ne konuşan Boyner,  “Burada gerçekten Türkiye aleyhine işleyen bir durum sözkonusu, bizim İran’la aramızda enerji alışverişi olmamasına imkan yok, Türkiye enerjiye bağımlı bir ülke, bunu İran’la yapmazsak, Rusya’ya ciddi anlamda bağımlı hale geliriz. Bunlar stratejik olarak Türkiye’nin çözmesi gereken konular. Biz de Türkiye’nin pozisyonunu savunmak durumundayız. Bu konudaki itirazlarımızı dile getireceğiz,” dedi.

Medya Takip Şirketleri Arasındaki Veri Hırsızlığını New York Eski Polis Şefi Aydınlattı

E-posta Yazdır
İSTANBUL/NEW YORK (ANKA) -Can Kamiloğlu Bildiriyor- Türkiye’de medya takibi yapan iki rakip firma “verilere haksız erişim” iddiasıyla mahkemelik oldu. Medya takibi hizmeti veren Ajans Press firması, Medya Takip Merkezi(MTM) isimli firmayı, Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı bir ilçe belediyesinin serverları üzerinden sistemlerine sızıp verilerini çaldıkları iddiasıyla mahkemeye verdi. Ajans Press, ABD’den getirdiği bilişim suçları uzmanı özel bir ekiple, network sistemine giren ve veri hırsızlığı yapan kişilerin, MTM firması adına çalışmaya başlayan eski iki personeli olduğunu tespit etti. Ajans Press, bilişim uzmanı ekibin yaptığı araştırmaya dayanarak, bu kişilerin müşteri bilgileri, müşteri şifreleri ve e-posta yazışmaları dahil sistemlerinde yer alan bilgileri, casus uygulamalara ilaveten oluşturulan gizli ve sahte hesaplarla takip ettiğini ve MTM firması aracılığıyla müşterilerine daha düşük teklifler vererek haksız kazanç sağladıklarını iddia etti.

Comodo Türkiye’nin En Büyük Ar-Ge Merkezini Kuruyor

E-posta Yazdır

Internet güvenlik alanından dünyanın en büyük firmalarından biri olan Comodo, Türkiye'de bugüne dek özel sektör tarafından hayata geçirilecek en büyük Ar-Ge merkezi kuruyor. New Jersey merkezli şirketin kurucusu ve CEO'su Melih Abdulhayoğlu, Türkiye'ye gerçekleştirdiği ziyaretle Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Ekonomi Bakan Yardımcısı Mustafa Sever, ODTÜ Teknopark Genel Müdürü Mustafa İlersoy, TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Fatih Yülek, Türkiye Yatırım Ajansı Başkanı İlker Aycı ile görüştü.

Olmasaydı Sonumuz Böyle!!!

E-posta Yazdır

105 yıllık tarihinde Fenerbahçe'nin en iyi yabancı futbolcusu olarak gösterilen, kırdığı rekorlar ve takımına kazandırdığı başarılarla adını kulüp tarihine altın harflerle yazdıran Alex de Souza, heykelinin dikildiği 9. sezonunda sarı lacivertli takımdan ayrıldı.

Hakları Korunsaydı Türkiye’nin Elvis’i Olurdu

E-posta Yazdır

1950’li yılların sonunda ilk plağını çıkaran ve bugüne kadar 30’dan fazla albüme imza atan Neşet Ertaş, hakettiği telif parasını kazanamadan vefat etti. Ertaş’ın, ABD’de yaşıyor olsaydı Paul McCartney ya da Elvis Presley gibi yılda ortalama 30 milyon dolar kazanabileceğine işaret eden müzik adamları, ünlü ozanın telif haklarındaki cılızlığın kurbanı olduğunu savundu.

Sayfa 7 / 52