Amerikan Türk Dernekleri Asemblesi (ATAA)

A Milli Takım İçin Büyükelçilik Konutunda Yemek

E-posta Yazdır
Türkiye Cumhuriyeti Washington D.C. Büyükelçisi Serdar Kılıç, bugün kentte kamp yapan A Milli Takımımız onuruna büyükelçilik konutunda bir öğle yemeği verdi. Yemeğe, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu üyeleri, A Milli Takım teknik heyeti ve futbolcular ile TFF kurullarının başkan ve üyeleri katıldı.


Yemek öncesinde bir konuşma yapan Büyükelçi Kılıç, meslek hayatında ilk kez bir federasyon başkanını ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Sizleri ve milli takımımızı burada gördüğümüz için mutluyuz. Türk insanını, özellikle de yurt dışında yaşayanları sizin başarılarınız kadar gururlandıran başka bir şey yok. Belçikada görev yaptığım dönemde bunu bizzat görme imkanı buldum. Amerika Birleşik Devletlerinde oynayacağınız maçlarınızda başarılar diliyorum diye konuştu.

Büyükelçinin konuşmasının ardından Türk-Amerikan Dernekleri Asamblesi (ATAA) eski başkanı ve Avukat Günay Evinç, davetlilere Washington D.C. Belediye Başkanı Vincent Gray tarafından yazılan hoşgeldiniz mesajını okudu. Evinç daha sonra, mesajın yazılı olduğu belgeyi TFF Başkanı Demirörene takdim etti. Daha sonra söz alan Demirören, Bizleri burada ağırladığı için Sayın Büyükelçimize teşekkür ediyorum. Uzun bir yolculuğa çıkıyoruz. Buradan başladık. Hayırlısı olsun diye konuştu. Demirören\\\\\\\'in ardından kaptan Nuri Şahin de A Milli Takım adına Büyükelçi Kılıç\\\\\\\'a teşekkürlerini sundu. Bu konuşmaların Ardından Serdar Kılıç\\\\\\\'a Başkan Demirören, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ve Nuri, Milli Takım forması hediye etti.

Başkan Demirören ve yönetim kurulu üyeleri ile A Milli Takım kafilesi, yemek sonrasında elçilik çalışanları ile grup fotoğrafı çektirdi ve daha sonra konuttan ayrıldı. Büyükelçi Kılıç ve elçilik çalışanları, A Milli Takımı Türk bayrakları ile uğurladı.

ATAA 34. Konferansı Türk-Amerikan Toplumunu Bir Araya Getirdi

E-posta Yazdır
Türk Amerikan Dernekleri Asemblesi (ATAA) 34. Yıllık Olağan toplantısı Washington, DC\'de gerçekleştirildi. Bu yıl Coca Cola International Group Presedent\'i Ahmet Bozer\'i ağırlayan ATAA, Los Angeles Başkonsolosu Kemal Arıkan\'ı 1982\'de öldüren terörist Harry Sassounian davasının savcısı Lael Rubin dikkat çekici isimler olarak ön plana çıktı. New York, Florida, Texas, Seattle, Pennsylvania, New Jersey, Arizona, Alabama, Georgia, California gibi farklı eyaletlerdeki Türk dernek temsilcileri bir araya geldi.


Geçen yıl başkanlığı devralan ATAA Başkanı Mehmet Çelebi\'nin ilk olağan konferansı olan etkinlikte, konferansın organizasyonunu ATAA Executive Director\'ü Lale Iskarpatyoti tarafından gerçekleştirildi. 10-12 Nisan tarihleri arasındaki etkinlik Washington Plaza Hotel’de gerçekleştirildi. Bu yılki konferansa CHP Ankara milletvekili Aylin Nazlıaka, İşçi Partisi Merkez Karar kurulu Uyesi Şule Perinçek, Coca Cola’nın Muhtar Kent’ten sonraki ikinci ismi ve Coca-Cola International’ın yönetim kurulu başkanı ve Executive Vice President’i olarak görev yapan Ahmet C. Bozer, ATAA’nın kurulduğu 1979′da Washington Büyükelçisi olarak görev yapan Şükrü Elekdağ, Amerikan Kongre üyesi Donna F. Edwards, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu geçen dönemki başkanı Ali Çınar gibi isimler konuşmacı olarak katıldı. Ayrica Prof. Dr. Mehmet Haberal ve Amerika Dış İşleri Bakanı John Kerry mesajlarıyla katılım gösterdi.

Etkinliğe New York merkezli Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu\'nda geçen dönem başkanı Ali Çınar ve derneklerden sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yapan Hakan Karalök konuşmacı olarak katıldı. Her yıl olduğu gibi Büyükelçilik tarafından verilen resepsiyon bu yıl Büyükelçilik konutu yerine merkez binada yapıldı.3 gün süren konferansta, Washington Plaza Hotel’deki toplantıların yanı sıra Büyükelçilik’te bir resepsiyon verildi. Resepsiyon öncesinde elçilik konutu önündeki Atatürk heykeline çelenk bırakıldı.

Bu yılki konferansın temasının Türk-Amerikan toplumunun güçlendirilmesi, farklılıklardan güçlü bir toplum yaratma teması olan konferansın en etkili sunumlarından biriATAA’nın Başkent Üniversitesi ile birlikte geliştirdiği online Türkçe dili eğitim programı ve En hızlı kas gücüyle devrialem rekorunun sahibi ve okyanusu kurekle geçen ilk Türk olan Erden Eruç un ilham verici konusması oldu.

Konferansın ana sponsorluğunu Sierra Nevada Corporation, Turkcell, Turkish Coalition of America, Turkish Airlines ve Turkish Philanthropy üstlendi.

ATAA 34. Konferansı Amerika'daki Türk Diasporasını Bir Araya Getiriyor

E-posta Yazdır
ABD'deki en büyük çatı derneklerinden biri olan Washington, DC merkezli Amerikan Türk Dernekleri Asemblesi (ATAA) tarafından bu yıl 34'ncüsü organize edilen ''Türk-Amerikan Konferansı'', 10-12 Nisan tarihleri arasında Washington Plaza Hotel'de gerçekleştiriliyor. Bu yılki konferansa Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, CHP milletvekii Mehmet Haberal, Coca Cola'nın Muhtar Kent'ten sonraki ikinci ismi ve Coca-Cola International'ın yönetim kurulu başkanı ve Executive Vice President'i olarak görev yapan Ahmet C. Bozer, ATAA'nın kurulduğu 1979'da Washington Büyükelçisi olarak görev yapan Şükrü Elekdağ, Amerikan Kongre üyeleri Virginia Foxx, Steve Cohen, Ed Withfield, ABD Türkiye Büyükelçisi Francis J. Ricciardone, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu geçen dönemki başkanı Ali Çınar, Amerika Azerbaycan Dernegi Başkanı Tomris Azeri, Pax Turcica'dan Cavid Huseynov, lobi uzmanı Lydia Borland gibi isimler konuşmacı olarak katılıyor.

ATAA Liderlik Zirvesi Davos Olma Yolunda İlk Adımı Attı

E-posta Yazdır
ABD'deki Türklerin Davos'u olarak duyurulan sivil toplum, iş ve siyaset dünyasının bir araya gelerek zirve 27 Nisan akşamı verilen gala yemeği ile son buldu. ATAA Başkanı Ergün Kırlıkovalı'nın konuşmasıyla başlayan konferansta iki gün boyunca değişik oturumlarda ekonomik, siyasi ve kültürel konularda Türk-Amerikan ilişkileri masaya yatırıldı.  İlk kez ''Amerika'daki Türklerin Davos'u'' sloganı ile düzenlenen organizasyon gerek konuşması, gerekse katılım açısından hedefine ulaştı. Türk Amerikan toplumundan pek çok isim iki günlük etkinlikte düşüncelerini paylaştı.  

ATAA'de Mehmet Çelebi Dönemi Başladı

E-posta Yazdır

ABD'deki en büyük Türk çatı örgütlerinden biri olan Türk Amerikan Dernekleri Asemblesi (ATAA) başkanlığına seçilen Mehmet Çelebi, görevi eski başkan Ergün Kırlıkovalı'dan devraldı. ATAA'de Günay Evinch başkanlığı döneminde başlayan ve Ergün Kırlıkovalı ile devam eden diğer çatı örgütleri ve derneklerle ortak çalışma anlayışının Mehmet Çelebi döneminde de devam etmesi bekleniyor. 25-27 Nisan tarihleri arasında Washington Plaza Hotel'de ''İlk Türk Amerikan Davos'u'' sloganı ile gerçekleştirilen 33. Liderlik Konferansı ile başkanlığa veda eden Ergün Kırlıkovalı, iki yıl boyunca yönetim kurulu üyesi olarak kalacak. Mehmet Çelebi'den sonraki dönem başkanlığı ise Mehmet Toy üstlenecek.

Sayfa 1 / 2

  • «
  •  Başlangıç 
  •  Önceki 
  •  1 
  •  2 
  •  Sonraki 
  •  Son 
  • »