Fenerbahce USA

Fenerbahçe Kürek Takımı Boston'da Yarıştı

E-posta Yazdır

22730144 888617871297068 5673119382939530521 nFenerbahçe Spor Kulübü Kürek şubesi, Amerika Boston'da düzenlenen dünyanın en prestijli kürek maratonu "53. Head Of The Charles Regatta"'da büyük mücadele verdi. 10 bin kürekçinin katıldığı yarışlarda kürekçilerimiz, ağır kilo sekiz tek şampiyonlar sınıfında 26 takım arasında 17. oldu. Kürekçilerimiz, 16 takımın yer aldığı hafif kilo sekiz tek yarışını ise 10. sırada tamamladı. Dünyanın her yerinden binlerce kişinin katıldığı ve izlediği yarışmada hem Fenerbahçemizi hem de ülkemizi gururla temsil eden Sarı Lacivertli kürekçiler ve Kürek Şube yöneticlerine, Fenerbahçe USA Derneği Başkanı Osman Nuri Kır ve dernek yönetim kurulu üyeleri eşlik etti.

Fenerbahçe USA Yeni Başkanı Turgay Kadıoğlu Oldu

E-posta Yazdır

Turgay KadiogluTurk Avenue - New York'ta faaliyet gösteren en aktif sivil toplum derneklerinden olan Fenerbahçe USA Derneği, olağan genel kurulu 5 Mayıs 2015 tarihinde AnTalia Restaurant'ta gerçekleştirildi. Seçime bir önceki dönemki başkan Ömer Ekinci, dernek basın sözcüsü Cemil Özyurt ve Divan Kurulu Başkanı Turgay Kadıoğlu aday olarak girdi. Bundan önceki genel kurullarını tek aday üzerinde birleşerek gerçekleştiren dernek, Ekinci ve Özyurt'un Kadıoğlu lehine çekilmesi ile yine tek adayla seçime gitti. 2004 yılından beri düzenli olarak Fenerbahçe Balosu organize eden dernek, New York'ta pek çok sosyal projede aktif olarak yer almasıyla tanınıyor. Fenerbahçe USA derneği, son olarak Diyarbakır Anadolu Lisesi'ne kütüphane yaptırılmasında ve Şanlı Urfa'da bin çocuğun Fenerium'dan giydirilmesi projesinde aktif olarak rol almıştı. 

FB USA Kampanyası, Urfa'da 1000 Çocuğu Mutlu Etti

E-posta Yazdır
Fenerbahçe USA Derneği ile Bridge to Türkiye Found Vakfı'nın Diyarbakır ve Urfa'daki çocuklara yardım amacıyla ortaklaşa yaptığı "Bir El Bin Çocuk" adlı yardim kampanyası ile Urfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı öksüz ve ihtiyaç sahibi 1000 çocuğa Fenerium ürünlerinin olduğu paket hediye edildi. Önceki gün Yeni Diyarbakır Anadolu Lisesi'nin hayallerini gerçekleştiren, okula kütüphane, müzik odası ve labaratuar kazandıran proje bugün de Urfa'daki çocukları mutlu etti. İçinde değişik giysilerin olduğu paketler Urfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Milli Eğitim Konferans Salonu'nunda törenle sahiplerine verildi. "Bin El Bin Çocuk Kampanyası'nın" en büyük bağışçılarından biri olan Bahçeşehir Eğitim Kurumları'da kampanyaya gösterdiği destekle 600 çocuğa eşofman ve ayakkabı hediye etti.

Fenerbahce USA Geleneksel Balosu Ertelendi

E-posta Yazdır

Soma maden faciasının ardından Amerika merkezli dernek ve organizasyonların geleneksel olarak düzenlediği etkinliklerden biri daha ertelendi. 2003 yılından beri düzenli olarak Fenerbahçeliler Gecesi adı altında New York ve çevresindeki taraftarlarını bir araya getiren Fenerbahçe USA Derneği, 7 Hazinra tarihinde New York Marriott Marquis otelinde yapmayı planladığı 2014 sezonu Fenerbahçe USA Derneği Şampiyonluk Kutlaması ve 12. Geleneksel Balosunu, Soma faciası nedeniyle ertelediğini duyurdu. Dernekten yapılan açıklamada, şu görüşlere yer verildi:Soma ilçemizde meydana gelen felaket ile birlikte yitirdiğimiz madencilerimiz ve acısı dinmeyen milletimizin matemine, ortak olduğumuz için önümüzdeki sonbahara ertelendiğimizi, kamuoyuna duyurmayı bir borç biliriz. Fenerbahçe USA Derneği Yönetim Kurulu olarak bizler, mutluluk ve şampiyonluk heyacanımızı, ülkemizden gelen acı haber ile birlikte kalbimize gömdük. Haziran ayında kutlamalarımızı bekleyen davetlilerimiz ve misafirlerimizin, erteleme kararımızı anlayış ile karşılayacağını umuyor, hayatını kaybeden madencilerimize Allahtan rahmet, acılı ailelerine ve ulusumuza başsağlığı diliyoruz.

Fenerbahçe USA Derneği

Fenerbahçe USA Derneği Türkiye Çıkarması

E-posta Yazdır

2001 yılında New York merkezli kurulan ve yurt dışındaki en aktif taraftar derneklerinden biri olan Fenerbahce USA bir dizi temaslarda bulunmak üzere Türkiye bir ziyaret gerçekleştirdi. İlk olarak Anıtkabiri ziyaret eden heyet, Fenerbahçe Spor Kulubü Başkanı Aziz Yıldırım, Başkanvekili Abdullah Kığılı, Asbaşkan Mithat Yenigün, eski asbaşkan Ali Koç olmak üzere bir dizi görüşmeler gerçekleştirdi. Rizespor maçı sonrası stadta gerçekleştirilen şampiyonluk kutlamasına da katılan yönetim kurulu üyeleri, ziyaretlerde Fenerbahce USA tarafından özel olarak hazırlanan polar, t-shirt ve şapkalardan hediye etti.Heyette Fenerbahce USA Başkanı Ömer Ekinci, Divan Kurulu Başkanı Turgay Kadıoğlu, Basın Sözcüsü Mehveş Koçak, Yönetim Kurulu üyeleri Bilgehan Parlak, Fatih Akarsu, Osman Nuri Kır hazır bulundu. Anıtkabir ziyaretine Ankara Fenerbahçeliler Derneği de eşlik etti. Fenerbahçe USA Derneği Başkanı Ömer Ekinci, Mustafa Kemal Atatürk mozelesine çelenk koydu. İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından Ekinci, Anıtkabir defterini imzaladı.

Fenerbahçe USA Derneği ve Ankara Fenerbahçe Derneği heyeti birlikte Misak-ı Milli Müzesini gezdi. Daha sonra Anıtkabir Komutanı Piyede Albay Muzaffer Taytak ile görüştü. Taytak\'a Fenerbahçe USA Derneği rozeti taktı, ayrıca derneğin şapkası ve tişörtünü hediye etti. Albay Taytak ise dernek adına Ömer Ekinci\'ye Anıtkabir ziyaretinden dolayı Atatürk resmi bulanan Anıtkabir hatırası bir tabağı verdi.

Görüşmede Anıtkabire bir çok Fenerbahçelinin geldiğini söyleyen Taytak çok uzaklardan Fenerbahçe USA Derneğinin bu anlamlı ziayertinden mutluluk duyduklarını dile getirdi. Anıtkabir tarihi hakkında bilgi veren Taytak, Anıtkabir\'deki ilk bayrak direğinin Amerikalı bir Türk tarafından gönderildiğini anlattı.

Anıtkabire 9 Kasım 1950\'de dikilen ve 63 yıldır Türk bayrağının dalgalandığı eski bayrak direği, Amerika\\\'da yaşayan işadamı Türk Nazmi Cemal tarafından üretillip Anıtkabir\'e hediye edilmişti. Zamanında Avrupa kıtasının en uzun bayrak direği olan direk, 2013 yılında yenilenelerek hatıra olarak saklanmaya devam ediyor.

Sayfa 1 / 3

  • «
  •  Başlangıç 
  •  Önceki 
  •  1 
  •  2 
  •  3 
  •  Sonraki 
  •  Son 
  • »