Kanada

Toronto'daki Türk Öğrencilerden Filipinler'e Anlamlı Bağış

E-posta Yazdır
Toronto'daki Türk Okulu Nile Academy öğrencileri, harçlıklarından biriktirerek topladıkları yardımı Filipinler'in Toronto Başkonsolosu'na teslim etti. Kanada'nın Toronto kentindeki Türk Okulu Nile Academy öğrencileri, harçlıklarından biriktirerek topladıkları yardımı Filipinler'in Toronto Başkonsolosu'na teslim ettiler. Anadolu Kültürleri Federasyonu Dış İlişkiler Koordinatörü Mehmet Gül ve öğretmenleri ile birlikte Filipinler'in Toronto Başkonsolosluğuna gelen ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinden bir grup, Başkonsolos Junever Mahilum-West tarafından kabul edildi. Öğrencileri kapıda karşılayan ve tek tek sohbet eden Başkonsolos Mahilum-West, "Filipinler halkı için herkes yardım ediyor ancak sizinki çok daha başka ve anlamlı. Çünkü bu, öğrencilerden ve çocuklardan geliyor" dedi.

Quebec'teki İslam Merkezine Bir Haftada 2. Saldırı

E-posta Yazdır
Kanada'nın Quebec eyaletine bağlı Gatineau kentindeki Outaouais İslam Merkezi'ne, 2 Ocak günü yapılan saldırının soruşturması devam ederken yeniden saldırı düzenlendi. Outaouais İslam Merkezi'nin ön ve arka kapılarına sprey boyalarla küfür içerikli sloganlar yazan saldırganlar, cami duvarına da değişik amblemler çizdi. Saldırının meydana geldiği Gatineau'daki Outaouais İslam Merkezi'nin genel sekreteri Amadou Thiam, olayın provokasyon amaçlı olduğunu düşündüklerini söyledi.

Zeytinyağ Üreticilerinin Hedefi Amerika ve Kanada

E-posta Yazdır

Türkiye, 1998'de ayrıldığı Uluslararası Zeytin Konseyi (IOC) üyeliğine 2010 yılında yeniden döndü ve konseyin 17. uluslararası toplantısına İstanbul'da ev sahipliği yaptı. Toplantı için Türkiye'ye gelen IOC Başkanı Uluslararası Zeytin Konseyi (IOC) İcra Direktörü Jean Louis Barjol, İzmir'de Tariş tesislerini de ziyaret etti. Barjol ziyarette, dünya zeytincileri olarak hedef pazarlarının Amerika ve Kanada olduğunu, bu ülkelerde tüketimi artıracak kampanyalar yapacaklarını ifade etti.

Kanada'nın da Bir Çılgın Projesi Var

E-posta Yazdır
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Çılgın" projesinden sonra bir “Çılgın" proje de Kanada’dan geldi. BBC, “Çılgın” proje olarak adlandırdığı Kanada'nın Quebec eyaletinin lanse ettiği, Türkiye topraklarının bir-buçuk katı kadar büyük 80 milyar dolarlık ormancılık ve madencilik projesinin, 25 yıl içinde yarım milyon kişiye istihdam olanağı sağlayacağını bildirdi.

Dünya Mercimek Piyasası Kanadalı Bir Türkün Elinde

E-posta Yazdır

Kanadalı Türk göçmen bir aileden dünyaya gelen Alliance Graind Traders Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Murad Al-Katip, dünya mercimek ve nohut piyasasına yön veriyor. 2010 yılını $642.1 milyon dolar ile kapatan Alliance Graind Traders, 2009 yılında 387.9 milyon dolar ciro gerçekleştirmişti. 2010 yılında Londra merkezli A. Poortman Limited, Avustralyalı Balco Grain Assets ve Northern Yorke Processors Limited'i, Kanadalı Finora, Inc. ve Parent Seed Farms Ltd. şirketlerini satın alan Alliance Graind Traders'in 2010 yılı net karı 19.1 milyon dolar oldu. 2007 yılında üç fabrikası olan Alliance Grain Traders, buna son 3 yılda 17 işletme daha ekledi.

Sayfa 1 / 2

  • «
  •  Başlangıç 
  •  Önceki 
  •  1 
  •  2 
  •  Sonraki 
  •  Son 
  • »