Fransa

Moody's, 3 Fransız Bankasının Notunu Düşürdü

E-posta Yazdır
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Fransa'nın en büyük bankaları BNP Paribas, Societe Generale ve Credit Agricole'ün kredi notlarını düşürdü.

300 Ton Taklit Eyfel Kulesi'ne El Konuldu

E-posta Yazdır
Fransız polisi, yaklaşık 300 ton taklit Eyfel Kulesi minyatürünü ele geçirdi. Fransa - Polisin düzenlediği operasyonlar sonucu ağırlığı 300 tona varan taklit hediye eşyaya el konuldu.

Sarkozy'nin Popülaritesi Arttı

E-posta Yazdır
Fransa'da düzenlenen son anketler, Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin popülaritesinin tekrar çıkışa geçtiğini ortaya koydu. Paris'teki CSA kamuyou araştırma şirketinin yapmış olduğu ankete göre,

Fransa'ya petrol piyangosu

E-posta Yazdır
Dünya piyasaları Fransa açıklarında bulunduğu iddia edilen dev petrol rezervini konuşuyor. İddia doğru çıkarsa Fransa, petrol zenginliğinde Suudi Arabistan ve Kanada'dan sonra üçüncü büyük ülke olacak. STRASSBOURG - Avustralya merkezli bir petrol arama şirketi, Fransa'nın kuzey doğusunda dev bir petrol yatağı keşfettiğini duyurdu.

Fransa'da Online Alışveriş 2012'de 45 Milyar Euro Olacak

E-posta Yazdır
Fransızların 2010′da 31 milyar euro’luk online alışveriş yaptığı ve bu rakamın 2012′ye kadar 45 milyar euro olmasının beklendiği açıklandı.
E-ticaret ve Uzaktan Satış Federasyonu (Fevad) tarafından açıklanan rakamlarda Fransa’da online alışverişler 2010 yılında 31 milyar euro’ya ulaşarak %24′lük bir artış gösterdi. Buna paralel olarak internet üzerinden alışveriş sitelerinde de büyük bir artış görüldü. 2010 yılında yeni açılan 17.800 yeni siteyle birlikte toplam alışveriş sitesi 81.900′e yükseldi.

Sayfa 3 / 4