Çin

Çin’de Burger King’i Türk Firması Alıyor

E-posta Yazdır

Çin'deki Burger King zincirini TAB Gıda yönetecek. Ülkedeki 85 restoran da şirketin bünyesine katılacak. TAB Gıda, 1.3 milyar Çinliye Burger King yedirmeye hazırlanıyor. Vahap Munyar Hürriyet Gazetesi'ndeki köşe yazısında konuyla ilgili şunları yazdı: "TAB Gıda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erhan Kurdoğlu’nu görünce, Şubat ayında Burger King’in Miami’deki (ABD) merkezine şubat ayında birlikte yaptığımız ziyareti anımsattım.


 


- Sizinle daha önce yurtdışında Burger King operasyonu planladığımızı konuşmuştuk.

- Evet, hedefleriniz arasında Çin’deki Burger King zincirini yönetmek de vardı...

- Çin’in tamamındaki Burger King zincirini siz mi yönetip, yönlendireceksiniz?

- Öyle olacak.

- Çin’de şu anda kaç Burger King restoranı var?

- 85 restoran bulunuyor.

- Onlar da TAB Gıda bünyesine mi geçecek?

- Tamamını biz yöneteceğiz...

Kurdoğlu’nun geçen Aralık ayında Çin’le ilgili verdiği bazı rakamları anımsadım: Çin’de KFC’nin 3 bin, McDonald’s’ın 1000, Burger King’in ise 85 restoranı var. Çinliler hamburgere yeni yeni alışıyor. Biz orada çok iyi bir büyüme yakalayabiliriz.

TAB Gıda, 430’u aşkın restoranla Burger King’in dünyadaki en büyük franchiseri konumunda bulunuyor... Bu yıl 500 restorana ulaşma hedefiyle yoluna devam ediyor...

Yurtdışında ise Makedonya ve Gürcistan’da operasyonları yönetiyor...

1.3 milyar nüfuslu Çin’deki Burger King zincirini üstlenmek, yönetmek ve büyütmek, TAB Gıda’yı çok farklı bir kulvara taşıyacak gibi görünüyor..."
 

Sahte Hammer, iPhone, Ikea'dan Sonra Çinliler Sahte Yumurta Üretti

E-posta Yazdır
Tamamen kimyasal maddelerden oluşan yumurtanın kabuğunda kalsiyum, içinde sodyum aljinat,şap,jelatin ve renklendirme maddeleri kullanılıyor. Çinliler şimdi de yumurtanın sahtesini ürettiler.Çinlilerin sahtesini yapmadıkları bir yumurta kalmıştı, sonunda o da oldu. Hem de o kadar gerçekçi ki yiyenler bile yumurtaların sahte olduğunu anlamakta zorlanıyor.Sahte yumurtalar tamamen kimyasal maddelerden yapılıyor.

MADO, Gözünü Pasifik'e Dikti

E-posta Yazdır
Ünlü dondurma markası MADO, Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'da ilk mağazasını Şubat ayında açacak. Firma, bir yıl içerisinde 12, 5 yılda da 154 konsept mağazaya ulaşmayı hedefliyor.MADO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kanbur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, iki yıl önce 5 Uzakdoğu ülkesi ile anlaşma yaptıklarını ve MADO Asya Pasifik adlı şirketle bölgede yatırımlarını hayata geçirmeye başladıklarını söyledi.

Çin'de İlk Resmi Türk İşadamları Derneği Açıldı

E-posta Yazdır
Çin'de açılan ilk Türk derneği olan Türkiye Çin Sanayici İşadamları Derneği (TÜÇSİAD), Şanghay'da Türk-Çin İş Forumu düzenledi. Derneğin başkanı Murat Sungurlu, iki ülkenin kazan-kazan anlayışı çerçevesinde işbirliği yapması gerektiğini söyledi. Bank of China'nın Türkiye temsilcisi Zhang da işadamlarının ticaret ve yatırımlarda yerel para birimleri TL ve yuanı kullanmalarının çok kârlı olacağını ifade etti.

Çin'e Akaryakıt Yetmiyor

E-posta Yazdır
Çin'de, başta büyük şehirler olmak üzere iç kesimlerdeki benzinliklerde dahil dizel akaryakıt sıkıntısı yaşanıyor.

 

Ulusal basında yer alan haberlere göre, dünyanın en hızlı gelişen ekonomisi olan Çin, ciddi dizel akaryakıt sıkıntısı çekiyor. Çin Milli Kalkınma ve Reform Komisyonu bu yılki dizel yakıt kaynaklarının geçen yıllara oranla daha az olduğunu kaydederek, ülkede dizel akaryakıt fiyatlarının düşürüldüğünü belirtti.Sayfa 1 / 3

  • «
  •  Başlangıç 
  •  Önceki 
  •  1 
  •  2 
  •  3 
  •  Sonraki 
  •  Son 
  • »