Bulgaristan

Bulgar Devine Turkcell Talip

E-posta Yazdır

Turkcell İletişim Hizmetleri AŞ, Bulgarian Telecommunications Company AD'nin (Vivacom) yüzde 93,99 oranında hissesinin satın alınması için teklif verilmesini kararlaştırdı.


 


Turkcell'in Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan açıklamada, ''Şirketimiz Yönetim Kurulu, Bulgaristan'da faaliyet gösteren telekom operatörü Bulgarian Telecommunications Company AD'nin (Vivacom) yüzde 93,99 oranında hissesinin satın alınması için teklif verilmesine karar vermiştir'' denildi.

AA

Regnum'dan Bulgaristan'a Kayak Merkezi

E-posta Yazdır
Avrupa kayak merkezleri arasında yıldızı hızla parlayan Bulgaristan Bansko bölgesinde 3 yıl önce aldığı otele 18 milyon Euro yatırım yapan Regnum’un Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Öztürk, “Avrupa’nın popüler kayak merkezlerinde bir ailenin 1 haftalık kayak tatili 20 bin, Bansko’da ise 1000 Euro” dedi.

Türkiye-Bulgaristan Ticaret Hacminde İlk Hedef: 5 Milyar Dolar

E-posta Yazdır
Bulgaristan Cumhurbaşkanı Parvanov ile birlikte katıldığı Türkiye-Bulgaristan İş Forumu'nda iş adamlarına hitap eden Cumhurbaşkanı Gül, Türkiye ile Bulgaristan arasındaki ticaret hacminde ilk hedefin 5 milyar dolar olması gerektiğini belirterek, “Daha sonra bu rakamı çok süratli bir şekilde 10 milyar dolara çıkarmamız gerekir. İki ülke arasında bu potansiyel var” dedi.

Balkan Ülkelerine 2023'te İhracat Hedefi $50 Milyar

E-posta Yazdır
Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu Üyesi Eli Alharal, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. Yıldönümü olan 2023 yılında 500 milyar dolar ihracat hedefi olduğunu, bu hedefin 50 milyar dolarlık bölümünün Balkan ülkelerine yapılmasının hedeflendiğini bildirdi.

Bulgaristan, Türkiye'den Tazminat Taleplerine Hız Verdi

E-posta Yazdır
Bulgaristan, 1910 ve 1920’li yıllarda Doğu Trakya’dan göç ettirilen Bulgarların geride bıraktıkları gayrimenkullere ilişkin Türkiye’den milyarlarca dolar tazminat almak amacıyla çabalarına hız verdi. Bulgar basını, Bulgarların Türkiye’den gayrimenkul tazminat çalışmalarını hızlandırdığına dikkat çekerken, Parlamento’nun geçen Cuma günü aldığı kararda, Doğu Trakya’dan göç ettirilen Bulgarların arkalarında bıraktıkları gayrimenkullere ilişkin Parlamento’da 240 milletvekilinden 125’inin, Milliyetçi Parti Ataka tarafından başlatılan Türkiye’den tazminat talebi çalışmalarının hızlandırılması lehine oy kullandığı hatırlatıldı.

Sayfa 1 / 2

  • «
  •  Başlangıç 
  •  Önceki 
  •  1 
  •  2 
  •  Sonraki 
  •  Son 
  • »