Avusturya

Avusturya'da Türk Politikacılardan Beklentilerimiz!

E-posta Yazdır
Sinan Ertuğrul - Viyana - Avusturya siyasetinde şimdiye kadar edindiğim şahsi tecrübelerimi hiçbir bilimsellik iddası olmadan ifade etmeye çalışmıştım. Sonradan kimseye mahçup olmamak için adayların hepsini değil yanlızca  yakından tanıdıklarımı analiz ettim. Önceki yazımda İsmini andığım Alev Korun, Efgani Dönmez ve Birol Kılıç - ki kendisiyle görüşmeye ara verdik- ile şahsen tanışmışlığım ve muhabbetim var. Alev Korun'un adından en çok bahsedilen politikacı olması hem gerçek hem de acı. Gerçek çünkü Alev Korun Türk kökenli siyasetçiler içinde en aktif ve Türkleri ve Müslümanları aşağılamadığı için de tutarlı olanı. Ne yazık ki Efgani Dönmez'in temsil ettiği siyasetin seviyesi o kadar düşük ki, Türklere ve İslama hakaret etmemek bile başlı başına bir erdem sayılıyor. Bunu yapmadığı için Alev Korun tutarlı politikacı sınıfına giriyor.

Ankara ve Viyana Ticaret Odaları Kardeş Oluyor

E-posta Yazdır
Ankara Ticaret Odası(ATO), Viyana Ticaret Odası ile “kardeş” olacak. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Mayıs ayında Avusturya’ya yaptığı ziyaret sırasında gündeme gelen “Kardeş Odalar Projesi” için Viyana’ya giden ATO Başkanı Bezci, önemli temaslarda bulundu. Bezci, iki oda arasında gerçekleştirilen işbirliğinin her iki ülke için de yararlı olacağını ifade etti.

Avusturya’nın Lider Dijital TV Şirketi aonTV Kanal Sayısını Artırıyor

E-posta Yazdır
Avusturya’nın lider konumdaki dijital TV şirketi aonTV kanal sayısını artırıyor. ATV Avrupa ve Kanal 7 Avrupa, yabancı dilde yayın yapan yeni kanallar arasına katılıyor. Kanalların çok hızlı şekilde değiştirilebilmesi, kanallar arası geçişi kolaylaştırıyor. Türkçe bir kanal olan TRT Türk, bir süredir aonTV ailesindeki kanallardan biri olarak yayınlanıyor. Sunulan bu hizmetin kapsamı, farklı yabancı dilleri konuşan diğer toplumların hizmetine sunulmak üzere genişletilecek. aonTV, 30 Mayıs 2011 tarihinden itibaren diğer kanalların yanı sıra iki Türk kanalını daha yayınlamaya başlayacak.

Ceylon Çayını Avrupa Pazarına Tanıtan Adam: Ayhan Bakan

E-posta Yazdır
Viyana- Türkiye’de siyasi hayatı kesintiye uğratan 12 Eylül 1980 askeri darbesi o yılları yaşayan pek çok gencin hayatında önemli değişikliklere neden oldu. Ordu ülke yönetimine el koyduğunda, pek çok genç siyasi kargaşadan uzak durmak için yurt dışında gitmeyi uygun gördü. 

Viyana’da Yaşamak

E-posta Yazdır
Sinan Ertuğrul* - Viyana - Viyana eski bir imparatorluk başkentidir, bunu şehri gezerken daha da iyi farkedersiniz. Ünlü Türk gezgini Evliya Çelebi’nin seyehatnamesinde de genişçe yer ayrılan Aziz Stefan Kilisesi şehrin sembolüdür. İstanbul’a gidenlerin Ayasofya’yı, New York’a gidenlerin Empire State’i görmeleri nasıl bir zorunluluksa, Aziz Stefan Kilisesi de Viyana için aynı öneme sahiptir. Ring Caddesi dediğimiz şehri çepe çevre saran üç şeritli yol aslında meşhur Viyana Kalesi’nin surlarıdır.

Sayfa 1 / 2

  • «
  •  Başlangıç 
  •  Önceki 
  •  1 
  •  2 
  •  Sonraki 
  •  Son 
  • »