Arabesk Müziğin Babası Müslüm Gürses'in Kritik Saatleri

E-posta Yazdır
Yaklaşık 4 aydır yoğun bakımda tutulan Müslüm Gürses dün sevenlerini üzdü... Sabah saatlerinde Gürses'in hayatını kaybettiği haberi geldi. Menajeri Nevzat Takmaz "her şey bitti artık" dedi... Ardından doktoru Gürses'in kötü haber geldi. Gürses'in tedavi gördüğü hastane sanatçının öldüğü haberini doğrulamasa da 'kaybedebiliriz' dedi, menajeri Nevzat Takmaz ise ''Artık bitti her şey'' ifadelerini kullandı. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Twitter'daki hesabında ünlü sanatçıyı yitirdiğimizi açıkladı. Bir süre sonra da o tweeti sildi. Bu arada Muhterem Nur da kötü haberi alınca yakınlarının kolları arasında gözü yaşlı hastaneye koştu.

Los Angeles Turkish Film Festival Başlıyor

E-posta Yazdır
AA - ABD'nin California eyaletinde yapılacak 2. Los Angeles Türk Film Festivali bugün başlıyor.Festivalin bu yılki jüri başkanı, Semih Kaplanoğlu. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yine tarihi Mısır Sineması'nda yapılacak olan festival, 3 Mart'a kadar sürecek. Ön elemeleri geçerek finale kalan yarışmacıların Los Angeles'ta ağırlanacağı festivalde, kısa filmlerin yanı sıra, Türk sinemasının önemli uzun metraj yapımları gösterilecek.Türk filmlerini Amerikan sinemasının kalbi Hollywood'la buluşturacak festival, ünlü Türk yönetmenleri Amerikalı sinemaseverlerle bir araya getirirken, genç Türk yeteneklere ise Amerikan sinema dünyasıyla tanışma fırsatı sunacak.

Tiyatro Sanatçısı Nilgün Belgün, New York ATKB'nin Konuğu Oluyor

E-posta Yazdır

Amerika Türk Kadınlar Birliği Dünya Kadınlar Günü kutlamasi çerçevesinde bu sene Nilgün Belgün ile New York'u buluşturmaya hazırlanıyor. Önceki yıllarda tiyatro sanatçıları Derya Baykal, Yıldız Kenter, Yazar Buket Uzuner gibi isimleri ağırlayan Amerika Türk Kadınlar Birliği, Nilgün Belgün'ün 'Aşk ve Komedi Show' oyununu da ev sahipliği yapacak. Belgün'ün beş yıl önce yazdığı kitabını da okurlarına imzalayacak.

Jennifer Lopez Artık İstanbullu

E-posta Yazdır
İstanbul'da 3 konser veren dünyaca ünlü Amerikalı şarkıcı Jennifer Lopez, Sofya konseri sonrasında Varyap ve Gap'ın ortak yapımı olan Metropol İstanbul projesinden aldığı dairenin teslim töreni için yeniden İstanbul'a geldi. Basın toplantısına Çalık Holding İnşaat Grubu Başkanı Ahmet Taçyıldız ve Varyap CEO'su Erdinç Varlıbaş katıldı. Lopez, 2013 yılında bitecek olan projenin temsili anahtarını ve tapusunu aldı.

Hollywood Yıldızı Turhan Bey Öldü

E-posta Yazdır

Hollywood'da "Türk lokumu" lakabıyla ünlenen Türk asıllı Avustralya doğumlu Turhan Bey, 90 yaşında hayatını kaybetti. 1940'lı yıllarda Errol Flynn, Katherine Hepburn, John Wayne, Peter Lorre ve diğer bir çok Hollywood yıldızıyla birlikte önemli filmlerde oynayan Turhan Bey, 30 Eylül'de Parkinson hastalığına yenik düştü.

Son Osmanlı Ressamı Buffalo’da Sergi Açtı

E-posta Yazdır

 

Osmanlı’nın ihtişamı New York eyaletinin Buffalo şehrindeki Castellani Müzesi’nde açılan Haydar Hatemi sergisi ile yeniden hayat buldu. “Haydar Hatemi: İstanbul Ressamı” adlı sergi 27 Mayıs’a kadar devam edecek. 18 ve 19’uncu yüzyıl Osmanlı’sının ihtişamını yansıtan büyük boyutlu yağlıboya tablolar ve devekuşu yumurtaları üzerine çalışılmış Osmanlı portrelerinden oluşan sergi izleyenleri geçmişte bir yolculuğa çıkarıyor.

 
Haydar Hatemi İran doğumlu, klasik İran minyatür ve tezhip sanatı üzerine eğitim almış bir sanatçı. 1983 yılında Şah devrilince Türkiye’ye gelen Hatemi İstanbul’un zengin tarihinden ve kozmopolitliğinden çok etkileniyor. Osmanlı minyatürlerinden ve Oryantalist ressamlardan aldığı ilhamla, İstanbul’u eserlerine konu edinerek Osmanlı hayatını ve yaşam tarzını betimleyen eserler üretiyor. Kendisine “İstanbul Ressamı” lakabı takılan sanatçının amacı Doğu ve Batı’nın sanat formlarını harmanlamak. Ayrıca geleneksel Osmanlı stilinde resim yapan günümüzdeki en son sanatçı konumunda.
 
1997 yılında Kentucky Üniversitesi’nde okumak için Amerika’ya gelen çocuklarıyla birlikte bu ülkeye yerleşen Hatemi, on yılı aşkın bir süredir de Katar Kraliyet Ailesi Ressamı ünvanına sahip. Prince Al-Thani sarayı Osmanlı’yı tüm detaylarıyla tasvir eden tablolarla dolu. Sergideki birçok eser de Katar kraliyet ailesi koleksiyonundan ödünç alınmış.
 
Sergideki en ilginç eserler devekuşu yumurtaları üzerine betimlenmiş padişah portreleri olsa gerek. Dünyada devekuşu yumurtalarını tuval olarak kullanan tek sanatçı Hatemi. Devekuşu yumurtasını seçmesindeki neden ise porselene yakın dokusu, özgün formları ve boyutları. Fakat son derece narin ve kırılgan bir yapıları olduğu için de bunları boyamak ve sonrasında saklamak dikkat istiyor.
 
Sergi ile bağlantılı olarak 29 Nisan’da Castellani Müzesi’de Mevlana Rumi’nin şiirlerinin okunacağı bir etkinlik düzenleniyor. Gecede ayrıca bir de Sema Gösterisi gerçekleşecek. Detaylı bilgi için www.castellaniartmuseum.org

Amerika Bu Kitapları Konuşuyor

E-posta Yazdır

Turk Avenue Özel- Amerika'da 2012'nin en çok konuşulmaya aday iki kitabı Türkiye kökenli uzmanlara ait. Amerika'nın en etkin 20 ekonomistinden biri gösterilen Daron Acemoğlu'nun meslektaşı James A. Robinson ile yazdığı ''Why Nations Fail: The Origins of Power, Prosperity, and Poverty'' isimli kitabı ile FBI eski çevirmeni Sibel Deniz Edmonds'un yazdığı ''Classified Woman-The Sibel Edmonds Story: A Memoir'', ABD'de kısa sürede hakkında çok konuşulan kitaplar arasına girdi. Acemoğlu'nun kitabı Amazon ve Barnes and Noble listesinde en çok satılanlar listesine girerken, Edmonds'un kitabı satış listesinde ilk 95 bin kitap arasında yer almasına rağmen basında çok konuşulması ile dikkat çekiyor.


 


Acemoğlu ve Robinson'un, neden bazı ülkelerin zengin, bazılarının fakir, sağlıklı-sağlıksız, yoksul-ferah olduğu konularında yoğunlaştıkları kitapta fakir ülkelerin aldıkları yardımlara rağmen durumlarında düzelme olmamasını bu ülkelerde kurumların yapısal sorunlarına bağlıyor. Coğrafik ve iklim şartlarının çok etken olmadığına vurgu yapan yazarlar, Botswana'nın dünyanın en hızlı büyüyen ülkelerinden biri olduğunu, buna karşın aynı coğrafyadaki Zimbabve, Kongo, Sierra Leone gibi ülkelerin tam tersi bir karışıklık içinde olduğunun altını çiziyorlar. Yazarlar, ülkelerdeki kurumların kapsayıcı ve çoğulcu olması durumunda başarının geleceğine vurgu yapıyor. Fakir ülkelerde özellikle mevcut kurumlar politik ve ekonomik gücün sadece küçük bir elitin elinde olması ve herkesin gelirine el koymasının asıl sorun olduğunun altını çiziyor. Meksikalı milyarder Carlos Slim, sadece kendisinin zenginleşmesine imkan tanırken, Bill Gates'in hem kendisinin hem ülkesinin zenginleşmesine vesile olduğu vurgulanıyor.

Kitap Amerika'nın aralarında Wall Street Journal, New York Times, Los Angeles Times ve Washington Times gibi saygın pek çok gazetesinde, haber sitesi, blog ve entellektüel çevresinde tartışmaya açılırken, Crowne Business yayınevi tarafından basılan ve 20 Mart 2012'de piyasaya sürülen kitap Amazon'un en iyi satan ekonomi kitapları sıralamasında beşinci sırada yer alıyor. Barnes and Noble'da en fazla satılan kitaplar sıralamasında ise 346. sırada yer alıyor. Kitabın normal baskısı 18 dolara, Amazon Kindle versiyonu 13.99 dolara satılıyor.

Kitabın http://whynationsfail.com/ resmi bir de web sitesi bulunuyor.   

ISBN-13: 9780307719218
Yayıncı: Crown Publishing Group
Baskı tarihi: 3/20/2012
Sayfa sayısı: 544
Satış sıralaması: 346

CLASSIFIED WOMAN: SIBEL DENIZ EDMONDS

Amerika'da çok konuşulan bir diğer kitap ise 11 Eylül döneminde çevirmen olarak görev yaptığı FBI'de tanık olduğu ajan skanlarından sonra ismini duyuran Sibel Deniz Edmonds'un yazdığı ''Classified Woman-The Sibel Edmonds Story: A Memoir'' kitabı. 9 Mart 2012'de piyasaya çıkan Amazon.com'da 21.95 dolar ve Kindle versiyonu 9.95 dolara satılan kitap, Edmonds'un 11 Eylül döneminde tanık olduğu anılarından oluşuyor.

Azerbaycanlı bir aileye mensup olarak İran'da dünyaya gelen ve ABD'ye gelmeden önce İran ve Türkiye'de yaşayan Edmonds, Washington, DC'de lisans ve master eğitiminin ardından 20 Eylül 2001'de FBI'da çevirmen olarak işe başlamış ve 11 Eylül saldırıları ile ilgili pek çok gizli bilgiye ulaşmıştı.

Anı kitabında Edmonds, Amerikan tarihinin milli güvenlik konularında en fazla gizli bilgiye sahip olan kadın olarak tanıtılıyor.

FBI'ın gizem dolu odalarından Kongre'deki sorumsuz vekillere uzanan gerçeküstü bir yolculuk olarak tanımlanan kitap, Edmonds'un öncülüğünde ortaya çıkarılan gerçeklere vurgu yapılıyor. Orta doğuda dikdatörlerin baskısı altında yaşayan Edmonds, hükümetlerin gizli faaliyetlerine göz yumulduğunda nelere mal olabileceğini ilk elden bilenlerden biri olarak tanıtılıyor. Amerikan halkının gerçeklerden giderek uzaklaştırıldığı ve medyada uygulanan karartma haberlerinin aksine, Edmonds'un hikayesinin Amerikalıları uyandırmayı amaçlayan bir çağrı olduğu vurgulanıyor.

Edmonds'un kitabı ile ilgili daha fazla bilgiye http://www.classifiedwoman.com/ adresinden ulaşılabilir.

Boiling Frogs Post sitesinde editor ve The National Security Whistleblowers Coalition'da director olarak görev yapan Edmonds, 2006 yılında PEN/Newman's Own First Amendment ödülüne layık görülmüştü.

BN ID: 2940014569842
Yayıncı: Sibel Edmonds
Baskı tarihi: 4/21/2012
Sayfa sayısı: 352
Barnes & Noble satış sıralaması: 94,735

ABD’li Türklerin Yazdığı Kitaplara Destek Olmak İster misiniz?

E-posta Yazdır

Turk Avenue - Emi Varon Eskinazi, A. Yavuz Oruç, Beyhan Çağrı Trock, Nuray Akın dördünün de ortak noktası Amerika'da yaşıyorlar. Biri restoran etkinlik sorumlusu, biri mimar, biri öğretim görevlisi, biri sağlık danışmanı. Ama dördü de aynı zamanda yazar. Emi Varon Eskinazi, ''Çikolatalı Krep ve Demleme Çay'' isimle yazdığı ilk kitabı ile aşk romanı okumak isteyenlerin karşısına çıktı. Eskinazi, Galatasaray Üniversitesi'nde İletişim Fakültesi'nden mezun olduktan sonra Ağustos 2006'da New York'a yerleşti. Kendisi halen New York'taki tanınmış Türk restoranlarından biri olan Pera'da çalışıyor. Yazmayı çok seviyor. Şubat'da Goa Yayınevi tarafından piyasaya sürülen ilk kitabında tutkulu bir aşkı anlatan Eskinazi, yazımı 1.5 yıl süren kitabını eşi Alper'e ithaf etmiş.


 


Kitap ABD'de www.tulumba.com adresinde satılıyor. Okuyanlardan gelen tepkilerin çok olumlu olduğunu söyleyen Eskinazi, ''Başka kitaplar da yazmak istiyorum,'' diyor.

Kitaptaki karakterler hayali ancak kitabın ana karakterlerinden Jennifer Manhattan'da bir restoranın üst düzey yöneticisi. Olay New York'ta geçiyor. 320 sayfalık romanın ana konusu İstanbul'da Fransız lisesinde yaşanan bir öğretmen-öğrenci aşkını konu alıyor.

Kitabın arka kapağında kendisi ile ilgili bilgilere yer veren Eskinazi, New York'ta yaşamaya başladığı 2006 yılından beri metroda insanları incelemeyi ve yaz sabahları da işe gitmeden Bryant Park'ta kitap okumayı sevdiğini yazıyor

Karakterlerin hayali olduğunu söyleyen Eskinazi, öğrencilik yıllarında Brezilyalı yazar Paulo Coelho, Elif Şafak, Harry Potter'in yazarı J.K. Rowling hayranı olduğunu söylüyor. ''Gençken şiir de yazıyorum'' dese de Eskinazi henüz 31 yaşında. Şiirleri henüz bir yerde yayımlamamış. İlk romanı yazmaya başladığında kitaba dönüşüp dönüşmeyeceğini düşünmediğini kaydeden Eskinazi,''Yayıncı bulabilir miyim, kim basar. Bunları hiç düşünmeden yazdım. Yayınevini internetten buldum. Kitap basıldı. Yakınlarım dışında kimsenin haberi de yoktu kitap yazdığımdan. Ben sevdiğim işi yaptım ortaya bu kitap çıktı,'' diye konuşuyor.

AMERİKA'DA TÜRKLERİN YAZDIĞI KİTAPLAR

THE OTTOMAN TURK AND THE PRETTY JEWISH GIRL - REAL TURKISH COOKING

İngilizce olarak Beyhan Çağrı Trock tarafından yazılan kitap Sefarad ve Müslüman bir ailede yetişen yazar Türk ve Sefarat mutfağının leziz örneklerini sıralıyor. Trock annesi Beti ve babası Zeki 1950'lerde ABD'ye göç etti. Beraberlerinde Türkiye'nin zengin kültür, tarih ve yemek çeşitlerini getiren çift, kızları Beyhan'a kitabın yazılmasında ilham verdi. Trock, kitabında 101 farklı yemek tarifini vererek Türk ve Seferad mutfağının bileşkesinin güzel örneklerini veriyor. Trock, AA'ya verdiği demeçte, ''Ailemin hatırasının, yemeklerinin ve kültürünün onlarla birlikte ölmemesi kitabımın genel fikriydi. ABD'de birilerinin benim babamın yaptığı yemekleri yapıyor olmasını duymak, benim için çok onur verici,'' diye konuşuyor.

Aynı zamanda mimar olan Beyhan Çağrı Trock, Türk baba, Yahudi annesinin imkansız aşk serüvenini, kendisinin Türkiye ile tanışma hikayesini ve Osmanlı mutfağının korunmuş lezzetlerini keyifli bir üslupta anlattığı, içeriği aşk, özlem, bağlılık ve memleket kokan kitabı hem Amerikalı okuyucalı Türk kültürünün derinliklerine götürüyor hem de Türk Amerikalı gençlere kökleriyle buluşturuyor.

Kitabı www.ottomanturkjewishgirl.com adresinden sipariş edebilirsiniz.


İKİNCİ PERON: EKİM 1942 - A. YAVUZ ORUÇ

University of Maryland'ta Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği bölümünde profesör olarak görev yapan A. Yavuz Oruç'un annesi Tomris Hanım'ın Ankara İsmet Paşa Kız Enstitüsü'ndeki tuttuğu günlükten yola çıkarak yazdığı kitap
1940'lı yılların Türkiyesi'ne de bir yolculuğu mümkün kılıyor.  
Amerika'da Barnes & Noble'da satılan kitabın seri olarak yenilerini yazmayı planlıyor.

En Son Kitap Yayınevi tarafından basılan İkinci Peron, ABD'de Türkçe olarak yayınlaması ile de dikkat çeken bir kitap. Barnes and Noble listesinde farklı bir kategori altında değerlendirilen kitap, ''Çok az rastlanır şekilde ABD'de basılan Türkçe roman'' olarak tanımlanıyor. 35 yıldır ABD'de yaşayan Oruç, annesinin 17 yaşındayken Ankara'daki İsmet Paşa Kız Enstitüsü'ndeki anılarını toplayıp bir biyografi olarak değerlendirmesini istemesi romanı yazmasına vesile oldu.   

Kitabı aşağıdaki adresten alabilirsiniz.

http://www.barnesandnoble.com/w/ikinci-peron-yavuz-oru/1108195249
ISBN-13: 9780615553504
Publisher: ensonKitap
Publication date: 4/28/2012
Language: Turkish
Pages: 370
Resimler: (Yavuz Oruc ve Beyhan Cagri Trock resimleri AA)www.facebook.com/ikinciperon
www.ensonkitap.com/ikinciperon

 

 

POMEGRANATES AND GRAPES: LANDSCAPES FROM MY CHILDHOOD 
Amerika'da yaşayan Nuray Akın'ın İngilizce olarak kaleme aldığı Pomegranates and Grapes: Landscapes From My Chilhood isimli kitap Amazon.com üzerinden satışa sunuluyor. Tarsus doğumlu yazar endüstri mühendisliği doktorasını tamamlamak için ABD'ye geldi. Öğretim görevlisi, danışman ve yönetici olarak çalıştıktan sonra sağlık danışmanlığı, sağlıklı beslenme ve bahçe işlerine kendini vermiş durumda. Keyport, New Jersey'de yaşayan Aykın'ın kitabı Pomegranates and Grapes'te çocukluğunun geçtiği küçük bir Akdeniz kasabasından Ankara'ya kadar geçen çocukluk anılarını paylaşıyor. ABD'ye geldikten sonra bir süre yaşadığı Buffalo'ya uyumda yaşadığı sıkıntıları, Washington, DC'de geçen yanlız ve hastalıklı günlerini ve mutluluğunu bulduğu New Jersey günlerini paylaşıyor. 
 

Kitabı bu linkten satın alabilirsiniz. http://www.amazon.com/dp/1469787474/ref=cm_sw_r_fa_dp_UekLpb119QH13/189-4162025-9022005?smid=0&tag=hydfbook0e-20&ascsubtag=USDSURLORGANICHITS5692

Paperback: 144 pages
Publisher: iUniverse (March 1, 2012)
Language: English
ISBN-10: 1469787474
ISBN-13: 978-1469787473


Müslüm Gürses Kuzey Amerika Turuna Çıkıyor

E-posta Yazdır

 

 
 
Arabesk müziğin ''Baba'' lakablı ünlü sanatçısı Müslüm Gürses, Kuzey merika turuna çıkıyor. Toronto, Washington, DC ve New York'ta konser verecek Gürses, hayranlarıyla buluşacakMarche Istanbul tarafından gerçekleştirilen konserin biletleri www.dromnyc.com adresinden alınabilecek

 

8 Haziran'da başken Washington, DC'de Booby McKey's Dueling Piano Bar'da sahne alacak ünlü sanatçı, 9 Haziran'da Toronto'da Woodbridge Banquaet & Convention Centre'da, 10 Haziran'da da New York'ta Drom'da sahne alacak.
 
Biletler Franch Service Dinner 100 dolar olarak satışa sunulurken, içecekler cash bar usülü servis edilecek.
 
Daha fazla bilgi için 416 951 2716
Biletler için 416 782 8668  
Online bilet için www.dromnyc.com

Yunus Emre Oratoryası 54 Yıl Sonra ABD’de

E-posta Yazdır

 

Yunus Emre'nin çağları, sınırları aşan hümanizmi ve evrensel hoşgörü mesajı, Ahmet Adnan Saygun'un ''Yunus Emre Oratoryosu'' ile ABD'li sanatseverlerle buluşuyor.  Devlet Opera ve Balesi(DOB) Genel Müdürü Prof. Rengim Gökmen şefliğindeki Türksoy Senfoni Orkestrası ve Amerikan Jonathan Griffith Singers Topluluğu, eseri 23 Nisan'da New York, 25 Nisan'da da Washington'da seslendiriyorKonserle birlikte Yunus Emre Oratoryosu, 54 yıl sonra ikinci kez Amerika kıtasına taşınıyor

 
''Gelin tanış olalım, işi kolay kılalım. Sevelim, sevilelim, dünya kimseye kalmaz'' felsefesi ile çalışmalarını yürüten Türksoy Orkestrası'nın şefliğini Rengim Gökmen yapıyor. Türksoy'a üye ülkelerin müzisyenlerinin yanı sıra Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası ekibi de yer alıyor
 
YUNUS EMRE ORATORYOSU 
Müzik bilimcisi ve devlet sanatçısı Ahmet Adnan Saygun'un alanında ilk ve en bilinen eseri olan Yunus Emre Oratoryosu, 1946'da Ankara'da, 1 yıl sonra iki kez Paris'te, 1958 yılında da Birleşmiş Milletler'in kuruluş yıl dönümü dolayısıyla New York'ta, ünlü şef Leopold Stokowski yönetiminde seslendirildi.
 
TÜRKSOY SENFONİ ORKESTRASI
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası ve Türksoy üyesi 8 farklı ülkeden genç sanatçıların yer aldığı, Türksoy Gençlik Oda Orkestrası'nın bir araya gelerek oluşturduğu Türksoy Senfoni Orkestrası, ilkleri gerçekleştirmek üzere Eskişehirde çalışmalarına başladı.
 
Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Prof. Rengim Gökmen yönettiği 80 kişilik orkestrada, Esin Talınlı, Ferda Yetişer, Şenol Talınlı, Tuncay Kurtoğlu solist olarak yer alıyor. (A.A)

Sayfa 6 / 28

 

Profile Information

Application afterLoad: 0.001 seconds, 0.41 MB
Application afterInitialise: 0.041 seconds, 3.04 MB
Application afterRoute: 0.069 seconds, 4.96 MB
Application afterDispatch: 0.287 seconds, 8.15 MB
Application afterRender: 0.354 seconds, 9.51 MB

Memory Usage

10042832

Queries logged

 1. DELETE
    FROM jos_session
    WHERE ( time < '1579572030' )
 2. SELECT *
    FROM jos_session
    WHERE session_id = 'plq7g1dqk02smgd07nvoj03081'
 3. INSERT INTO `jos_session` ( `session_id`,`time`,`username`,`gid`,`guest`,`client_id` )
    VALUES ( 'plq7g1dqk02smgd07nvoj03081','1579632030','','0','1','0' )
 4. SELECT *
    FROM jos_components
    WHERE parent = 0
 5. SELECT folder AS type, element AS name, params
    FROM jos_plugins
    WHERE published >= 1
    AND access <= 0
    ORDER BY ordering
 6. SELECT count(*)
    FROM jos_menu_types
    WHERE `menutype`='magazine'
 7. SELECT `id`,`title`,`published`
    FROM  jos_sections
    WHERE `published`<>-2
 8. SELECT name,id,published,parent,link,home
    FROM `jos_menu`
    WHERE `menutype`='magazine'
    AND `published`<>-2
 9. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='17'
    AND `published`<>-2
 10. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='18'
    AND `published`<>-2
 11. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='19'
    AND `published`<>-2
 12. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='20'
    AND `published`<>-2
 13. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='21'
    AND `published`<>-2
 14. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='22'
    AND `published`<>-2
 15. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='15'
    AND `published`<>-2
 16. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='16'
    AND `published`<>-2
 17. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='30'
    AND `published`<>-2
 18. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='24'
    AND `published`<>-2
 19. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='25'
    AND `published`<>-2
 20. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='26'
    AND `published`<>-2
 21. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='27'
    AND `published`<>-2
 22. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='28'
    AND `published`<>-2
 23. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='29'
    AND `published`<>-2
 24. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='32'
    AND `published`<>-2
 25. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='35'
    AND `published`<>-2
 26. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='34'
    AND `published`<>-2
 27. SELECT m.*, c.`option` AS component
    FROM jos_menu AS m
    LEFT JOIN jos_components AS c
    ON m.componentid = c.id
    WHERE m.published = 1
    ORDER BY m.sublevel, m.parent, m.ordering
 28. SELECT template
    FROM jos_templates_menu
    WHERE client_id = 0
    AND (menuid = 0 OR menuid = 686)
    ORDER BY menuid DESC
    LIMIT 0, 1
 29. SELECT c.*, s.id AS sectionid, s.title AS sectiontitle, CASE WHEN CHAR_LENGTH(c.alias) THEN CONCAT_WS(":", c.id, c.alias) ELSE c.id END AS slug
    FROM jos_categories AS c
    INNER JOIN jos_sections AS s
    ON s.id = c.section
    WHERE c.id = 140
    LIMIT 0, 1
 30. SELECT cc.title AS category, a.id, a.title, a.alias, a.title_alias, a.introtext, a.fulltext, a.sectionid, a.state, a.catid, a.created, a.created_by, a.created_by_alias, a.modified, a.modified_by, a.checked_out, a.checked_out_time, a.publish_up, a.publish_down, a.attribs, a.hits, a.images, a.urls, a.ordering, a.metakey, a.metadesc, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug, CHAR_LENGTH( a.`fulltext` ) AS readmore, u.name AS author, u.usertype, g.name AS groups, u.email AS author_email
    FROM jos_content AS a
    LEFT JOIN jos_categories AS cc
    ON a.catid = cc.id
    LEFT JOIN jos_users AS u
    ON u.id = a.created_by
    LEFT JOIN jos_groups AS g
    ON a.access = g.id
    WHERE 1
    AND a.access <= 0
    AND a.catid = 140
    AND a.state = 1
    AND ( publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR publish_up <= '2020-01-21 18:40:30' )
    AND ( publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR publish_down >= '2020-01-21 18:40:30' )
    ORDER BY  a.created DESC,  a.created DESC
    LIMIT 50, 10
 31. SELECT cc.title AS category, a.id, a.title, a.alias, a.title_alias, a.introtext, a.fulltext, a.sectionid, a.state, a.catid, a.created, a.created_by, a.created_by_alias, a.modified, a.modified_by, a.checked_out, a.checked_out_time, a.publish_up, a.publish_down, a.attribs, a.hits, a.images, a.urls, a.ordering, a.metakey, a.metadesc, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug, CHAR_LENGTH( a.`fulltext` ) AS readmore, u.name AS author, u.usertype, g.name AS groups, u.email AS author_email
    FROM jos_content AS a
    LEFT JOIN jos_categories AS cc
    ON a.catid = cc.id
    LEFT JOIN jos_users AS u
    ON u.id = a.created_by
    LEFT JOIN jos_groups AS g
    ON a.access = g.id
    WHERE 1
    AND a.access <= 0
    AND a.catid = 140
    AND a.state = 1
    AND ( publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR publish_up <= '2020-01-21 18:40:30' )
    AND ( publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR publish_down >= '2020-01-21 18:40:30' )
    ORDER BY  a.created DESC,  a.created DESC
 32. SELECT id, title, module, position, content, showtitle, control, params
    FROM jos_modules AS m
    LEFT JOIN jos_modules_menu AS mm
    ON mm.moduleid = m.id
    WHERE m.published = 1
    AND m.access <= 0
    AND m.client_id = 0
    AND ( mm.menuid = 686 OR mm.menuid = 0 )
    ORDER BY position, ordering
 33. SELECT parent, menutype, ordering
    FROM jos_menu
    WHERE id = 686
    LIMIT 1
 34. SELECT parent, menutype, ordering
    FROM jos_menu
    WHERE id = 684
    LIMIT 1
 35. SELECT count(*)
    FROM jos_menu AS m

    WHERE menutype='magazine'
    AND published='1'
    AND access <= '0'
    AND parent=0
    AND ordering < 9
 36. SELECT params
    FROM jos_modules
    WHERE `module`='mod_janews2'
 37. SELECT *
    FROM jos_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 3
    AND catid = 230
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 38. UPDATE jos_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 13
 39. SELECT *
    FROM jos_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 3
    AND catid = 230
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 40. UPDATE jos_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 13
 41. SELECT *
    FROM jos_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 3
    AND catid = 230
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 42. UPDATE jos_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 13
 43. SELECT a.*,  CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM jos_content AS a
    INNER JOIN jos_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    INNER JOIN jos_sections AS s
    ON s.id = a.sectionid
    WHERE a.state = 1
    AND ( a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2020-01-21 18:40:30' )
    AND ( a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down >= '2020-01-21 18:40:30' )
    AND s.id > 0
    AND a.access <= 0
    AND cc.access <= 0
    AND s.access <= 0
    AND cc.id IN ("140")
    AND s.published = 1
    AND cc.published = 1
    ORDER BY a.created DESC
    LIMIT 0, 5
 44. SELECT a.*, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM jos_content AS a
    LEFT JOIN jos_content_frontpage AS f
    ON f.content_id = a.id
    INNER JOIN jos_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    INNER JOIN jos_sections AS s
    ON s.id = a.sectionid
    WHERE ( a.state = 1
    AND s.id > 0 )
    AND ( a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2020-01-21 18:40:30' )
    AND ( a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down >= '2020-01-21 18:40:30' )
    AND a.access <= 0
    AND cc.access <= 0
    AND s.access <= 0
    AND cc.id IN ("140")
    AND s.published = 1
    AND cc.published = 1
    ORDER BY a.hits DESC
    LIMIT 0, 5

Language Files Loaded

Untranslated Strings Diagnostic

Hiç

Untranslated Strings Designer

Hiç