New York’ta ‘Türk Film Günleri’ Başladı

E-posta Yazdır
Kültür ve Turizm Bakanlığı, New York Kültür ve Tanıtma Ataşeliği ve TÜRSAK’ın (Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı) işbirliğiyle ‘Village East’ Sinemasında düzenlenen ve 4 gün sürecek ‘Türk Film Günleri’ dün yapılan gala ile başladı. New Yorklu sinemaseverlerin yoğun katılımı ile gerçekleşen film galası ise şehrin en gözde sanatsal mekanlarından olan Village East Sineması’nda gerçekleştirildi. Gala etkinliğine festivalde gösterilecek filmlerde rol alan oyuncuların bir kısmı da katıldı.

Hillary Rolü İçin Favori Amanda

E-posta Yazdır
Hollywood’un ünlü yıldızları, eski ABD Dışişleri Bakanı ve first lady Hillary Clinton’ı canlandırmak için sıraya girdi. Clinton’ın gençliğini ve eski Başkan Bill Clinton’la yaşadığı fırtınalı aşkı konu alan “Rodham” adlı filmde rol almak isteyen oyuncular arasında Amanda Seyfried, Jessica Chastain, Reese Witherspoon ve Scarlett Johansson var. Sunday Times’a göre favori aday, son olarak Sefiller filminde rol alan 27 yaşındaki Amanda Seyfried. Genç oyuncu ayrıca Clinton’ın gençliğine olan benzerliğiyle de dikkat çekiyor.

Kim Kardashian'ın Türkiye'deki Kuzeni

E-posta Yazdır
İngiliz The Sun gazetesi ünlü reality tv yıldızı Kim Kardashian’ın uzaktan akrabası olduğu iddiasıyla Karakaleli Muammer Çopur’u sayfalarına taşıdı. Çopur ile Kardashian’ın “büyük büyük annelerinin kardeş olduğunu” öne süren gazete, Ermeni asıllı Kardashian ailesinin 1913’de köyden kaçtıklarını belirtti. Çopur’u Sasha Baron Cohen’in canlandırdığı Kazakistanlı “Borat” karakterine benzeten gazete, Kim Kardashian’ın Los Angeles’ta 7 milyon dolarlık bir evde oturduğunu, oysa Türk akrabasının ayda yaklaşık 270 lira kazandığını ve iki odalı bir evi beş kardeşiyle paylaştığını yazdı.

Türkiye’nin Semt Pazarları New York Times’ta

E-posta Yazdır
ABD’nin en önemli gazetelerinden New York Times, bugün seyahat sayfalarında Türkiye’deki semt pazarlarına yer verdi. Robyn Eckhardt imzalı yazıda Marmaris’ten Urla’ya Ege Bölgesi’ndeki birçok semt pazarından izlenimler aktarılıyor. New York’ta eğitim görmüş Türk aşçı Didem Şenol’un “Aegean Flavours” (Ege Tatları) isimli yemek kitabından ilham alarak yola çıkan Eckhardt’ın fotoğraflarla süslü yazısında enginardan şevketi bostana, zeytinyağından kırmızı karidese, Bergama peynirinden çağla bademe Türkiye’nin dört bir yanında zevkle tüketilen Ege lezzetlerine yer verilmiş.

Orlando Bloom Reklam Filmi İçin İstanbul'da

E-posta Yazdır
Yüzüklerin Efendisi, Karayip Korsanları, Truva gibi Hollywood filmleriyle tanınan oyuncu Orlando Bloom bir reklam çekimi için bir kez daha İstanbul'da geldi. THY'ye ait tarifeli uçakla saat 17.15’te New York’tan İstanbul’ a gelen oyuncu Bloom ve yanındakiler Atatürk Havalimanı'nda oynayacağı reklam filmi yetkililerince karşılandı. Daha sonra Dış Hatlar Terminali'nde sevenleri tarafından karşılanan Bloom, onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Bloom, gazetecilere yaptığı açıklamada 3 ay önce geldiği İstanbul'u tekrar ziyaret etmenin harika bir duygu olduğunu söyledi.

Anadolu Kültür ve Yemekleri Los Angeles'ta

E-posta Yazdır
Bu yıl dördüncüsü düzenlenen ‘Anadolu Kültürleri ve Yemek Festivali’, Anadolu'yu adeta Los Angeles'a taşıdı. İstanbul, Van, Mardin, İzmir, Konya ve Gaziantep şehirlerinin dev maketleri ile Türkiye, Amerika'da yeniden inşa edildi. Dolmabahçe Kapısı ile konuklarını karşılayan İstanbul standında üç boyutlu Kız Kulesi ve İstanbul Boğazı manzarası, Sultanahmet Camii ve Haydar Paşa Tren İstasyonu, ziyaretçileri Avrupa ile Asya’yı birbirine bağlayan şehirde minik bir gezintiye çıkarıyor. Topkapı Sarayı maketinin yer aldığı alanda padişah, şehzade ve yeniçeriler yürüyüş yaparken saray içinde gün boyunca Kur'an-ı Kerim tilaveti yapılıyor. Mehter takımının saray önündeki konseri ise katılımcılardan büyük alkış aldı. Erzurum’un Çifte Minareli Medresesi, Eskişehir Odun Pazar Evleri, İsmail Fakirullah Hazretleri’nin Türbesi, Hz. Meyrem’in Evi, Sümele Manastırı, Ankara Hacıbayram Camii aynı festival alanında misafirlerini ağırladı.

Tuluyhan Uğurlu Önce Kapalıçarşı'da Sonra Grand Central'de Konser Verecek

E-posta Yazdır
Piyanist Tuluyhan Uğurlu bu yıl geleneksel Kapalıçarşı konserini 14 Nisan Pazar günü saat 16.00’da yine çarşının en geniş caddesi, Kalpakçılar Caddesi’nde verecek.
Kapalıçarşı 2013 konseri, "Grand Bazaar to Grand Central" projesinin ilk halkasını oluşturuyor. Uğurlu, yabancıların deyimiyle Grand Bazaar-Kapalıçarşı konserinden tam bir ay sonra 14 Mayıs Salı günü New York Grand Central gar binasında sahneye çıkacak. New York'ta geçen pek çok filmden tanıdığımız Grand Central Station bu yıl kuruluşunun 100. Yılını kutlarken Türkiye de kutlamalara gün boyu aralıklarla sahneye çıkacak Tuluyhan Uğurlu konserleriyle katılacak.

Sanatçı Nilgün Belgün, Hayatını New York'ta 800 Kişiye Anlattı

E-posta Yazdır
Sanatçı Nilgün Belgün, ilk defa geldiği ABD'de “Aşk ve Komedi” adlı oyununu sahneledi. New York'ta faaliyet gösteren Amerika Türk Kadınlar Birliği'nin (ATKB) bünyesindeki eğitim çalışmalarına kaynak sağlamak amacıyla düzenlediği etkinlikte “Aşk ve Komedi” isimli oyununu sahneleyen Belgün, “Amerika'ya ilk gelişimde sahneye çıkmak büyük mutluluk” diye konuştu. İlk defa 1973'te Devekuşu Kabare ile profesyonel tiyatro sahnesine adım atan sanatçı Belgün, 5 yıl önce yazdığı “Hayat Sen Benimsin” isimli kitabından uyarladığı gösterisinde, çocukluk anılarından, ilk tiyatro heyecanına, aile geçmişinden evlilik tecrübelerine kadar bütün hayatının en önemli anlarını akıcı bir dille özetlerken, yaptığı espriler, söylediği şarkılar ve dansları ile seyirciden büyük alkış aldı.

Ağrı'nın Elektriksiz Köyünden Los Angeles'ta Film Festivallerine

E-posta Yazdır
Los Angeles Türk Film Festivali'nin ikincisi bu yıl The Egyptian Theatre'de gerçekleştirildi. 4 gün süren festival bünyesinde bir de kısa film yarışması vardı. 164 film bu projede birincilik için yarıştı. Amerikan film eleştirmeni Elvis Mitchell'in süzgecinden geçen filmler Aktris Belçim Bilgin, Senarist Howard Rodman, Yönetmen Rob Nilsson, Yapımcı Ron Yerxa'dan oluşan juri tarafından değerlendirildi.

Osmanlı'nın ABD'de 23.9 Milyon Dolar Harcadığı Fuar

E-posta Yazdır
Cemil Özyurt - Osmanlı Devleti'nin 1915 yılında San Francisco'da katıldığı uluslararası fuardaki pavilion içi bugünün parasıyla 23.9 milyon dolar harcadığı ortaya çıktı. Turk Avenue tarafından gerçekleştirilen araştırmada, The Panama Pacific International Expo komitesinin Panama Kanalı'nın yapımını kutlamak ve Pasific Okyanusu'nun keşfinin 400. yılını anmak için düzenlenen fuar ve sergiye Osmanlı Devleti de iştirak etti. Osmanlı yaşadığı sıkıntılara, savaşlara ve yokluğa rağmen hala ayakta olduğunu göstermek için o günün parası 300 bin dolara malolan bir Osmanlı binası inşaa ettirdi. Yapı fuarın en gözde eserlerinden biri olarak kabul edildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından açıklanan rakamlara göre, 2013 yılı için Amerika kıtasına tanıtım için ayrılan tutar ise 4 milyon 250 bin dolarda kalması dikkat çekti.

Sayfa 5 / 28

 

Profile Information

Application afterLoad: 0.003 seconds, 0.41 MB
Application afterInitialise: 0.097 seconds, 3.04 MB
Application afterRoute: 0.165 seconds, 4.96 MB
Application afterDispatch: 0.476 seconds, 7.71 MB
Application afterRender: 0.674 seconds, 8.99 MB

Memory Usage

9495080

Queries logged

 1. DELETE
    FROM jos_session
    WHERE ( time < '1579415662' )
 2. SELECT *
    FROM jos_session
    WHERE session_id = 'a74e67oivaoel2nn659d89bqh3'
 3. INSERT INTO `jos_session` ( `session_id`,`time`,`username`,`gid`,`guest`,`client_id` )
    VALUES ( 'a74e67oivaoel2nn659d89bqh3','1579475662','','0','1','0' )
 4. SELECT *
    FROM jos_components
    WHERE parent = 0
 5. SELECT folder AS type, element AS name, params
    FROM jos_plugins
    WHERE published >= 1
    AND access <= 0
    ORDER BY ordering
 6. SELECT count(*)
    FROM jos_menu_types
    WHERE `menutype`='magazine'
 7. SELECT `id`,`title`,`published`
    FROM  jos_sections
    WHERE `published`<>-2
 8. SELECT name,id,published,parent,link,home
    FROM `jos_menu`
    WHERE `menutype`='magazine'
    AND `published`<>-2
 9. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='17'
    AND `published`<>-2
 10. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='18'
    AND `published`<>-2
 11. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='19'
    AND `published`<>-2
 12. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='20'
    AND `published`<>-2
 13. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='21'
    AND `published`<>-2
 14. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='22'
    AND `published`<>-2
 15. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='15'
    AND `published`<>-2
 16. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='16'
    AND `published`<>-2
 17. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='30'
    AND `published`<>-2
 18. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='24'
    AND `published`<>-2
 19. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='25'
    AND `published`<>-2
 20. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='26'
    AND `published`<>-2
 21. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='27'
    AND `published`<>-2
 22. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='28'
    AND `published`<>-2
 23. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='29'
    AND `published`<>-2
 24. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='32'
    AND `published`<>-2
 25. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='35'
    AND `published`<>-2
 26. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='34'
    AND `published`<>-2
 27. SELECT m.*, c.`option` AS component
    FROM jos_menu AS m
    LEFT JOIN jos_components AS c
    ON m.componentid = c.id
    WHERE m.published = 1
    ORDER BY m.sublevel, m.parent, m.ordering
 28. SELECT template
    FROM jos_templates_menu
    WHERE client_id = 0
    AND (menuid = 0 OR menuid = 686)
    ORDER BY menuid DESC
    LIMIT 0, 1
 29. SELECT c.*, s.id AS sectionid, s.title AS sectiontitle, CASE WHEN CHAR_LENGTH(c.alias) THEN CONCAT_WS(":", c.id, c.alias) ELSE c.id END AS slug
    FROM jos_categories AS c
    INNER JOIN jos_sections AS s
    ON s.id = c.section
    WHERE c.id = 140
    LIMIT 0, 1
 30. SELECT cc.title AS category, a.id, a.title, a.alias, a.title_alias, a.introtext, a.fulltext, a.sectionid, a.state, a.catid, a.created, a.created_by, a.created_by_alias, a.modified, a.modified_by, a.checked_out, a.checked_out_time, a.publish_up, a.publish_down, a.attribs, a.hits, a.images, a.urls, a.ordering, a.metakey, a.metadesc, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug, CHAR_LENGTH( a.`fulltext` ) AS readmore, u.name AS author, u.usertype, g.name AS groups, u.email AS author_email
    FROM jos_content AS a
    LEFT JOIN jos_categories AS cc
    ON a.catid = cc.id
    LEFT JOIN jos_users AS u
    ON u.id = a.created_by
    LEFT JOIN jos_groups AS g
    ON a.access = g.id
    WHERE 1
    AND a.access <= 0
    AND a.catid = 140
    AND a.state = 1
    AND ( publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR publish_up <= '2020-01-19 23:14:22' )
    AND ( publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR publish_down >= '2020-01-19 23:14:22' )
    ORDER BY  a.created DESC,  a.created DESC
    LIMIT 40, 10
 31. SELECT cc.title AS category, a.id, a.title, a.alias, a.title_alias, a.introtext, a.fulltext, a.sectionid, a.state, a.catid, a.created, a.created_by, a.created_by_alias, a.modified, a.modified_by, a.checked_out, a.checked_out_time, a.publish_up, a.publish_down, a.attribs, a.hits, a.images, a.urls, a.ordering, a.metakey, a.metadesc, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug, CHAR_LENGTH( a.`fulltext` ) AS readmore, u.name AS author, u.usertype, g.name AS groups, u.email AS author_email
    FROM jos_content AS a
    LEFT JOIN jos_categories AS cc
    ON a.catid = cc.id
    LEFT JOIN jos_users AS u
    ON u.id = a.created_by
    LEFT JOIN jos_groups AS g
    ON a.access = g.id
    WHERE 1
    AND a.access <= 0
    AND a.catid = 140
    AND a.state = 1
    AND ( publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR publish_up <= '2020-01-19 23:14:22' )
    AND ( publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR publish_down >= '2020-01-19 23:14:22' )
    ORDER BY  a.created DESC,  a.created DESC
 32. SELECT id, title, module, position, content, showtitle, control, params
    FROM jos_modules AS m
    LEFT JOIN jos_modules_menu AS mm
    ON mm.moduleid = m.id
    WHERE m.published = 1
    AND m.access <= 0
    AND m.client_id = 0
    AND ( mm.menuid = 686 OR mm.menuid = 0 )
    ORDER BY position, ordering
 33. SELECT parent, menutype, ordering
    FROM jos_menu
    WHERE id = 686
    LIMIT 1
 34. SELECT parent, menutype, ordering
    FROM jos_menu
    WHERE id = 684
    LIMIT 1
 35. SELECT count(*)
    FROM jos_menu AS m

    WHERE menutype='magazine'
    AND published='1'
    AND access <= '0'
    AND parent=0
    AND ordering < 9
 36. SELECT params
    FROM jos_modules
    WHERE `module`='mod_janews2'
 37. SELECT *
    FROM jos_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 3
    AND catid = 230
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 38. UPDATE jos_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 13
 39. SELECT *
    FROM jos_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 3
    AND catid = 230
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 40. UPDATE jos_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 13
 41. SELECT *
    FROM jos_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 3
    AND catid = 230
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 42. UPDATE jos_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 13
 43. SELECT a.*,  CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM jos_content AS a
    INNER JOIN jos_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    INNER JOIN jos_sections AS s
    ON s.id = a.sectionid
    WHERE a.state = 1
    AND ( a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2020-01-19 23:14:22' )
    AND ( a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down >= '2020-01-19 23:14:22' )
    AND s.id > 0
    AND a.access <= 0
    AND cc.access <= 0
    AND s.access <= 0
    AND cc.id IN ("140")
    AND s.published = 1
    AND cc.published = 1
    ORDER BY a.created DESC
    LIMIT 0, 5
 44. SELECT a.*, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM jos_content AS a
    LEFT JOIN jos_content_frontpage AS f
    ON f.content_id = a.id
    INNER JOIN jos_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    INNER JOIN jos_sections AS s
    ON s.id = a.sectionid
    WHERE ( a.state = 1
    AND s.id > 0 )
    AND ( a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2020-01-19 23:14:22' )
    AND ( a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down >= '2020-01-19 23:14:22' )
    AND a.access <= 0
    AND cc.access <= 0
    AND s.access <= 0
    AND cc.id IN ("140")
    AND s.published = 1
    AND cc.published = 1
    ORDER BY a.hits DESC
    LIMIT 0, 5

Language Files Loaded

Untranslated Strings Diagnostic

Hiç

Untranslated Strings Designer

Hiç