Türk Büyükelçiliğinde Çınlayan Caz Esintileri Washington Post'ta

E-posta Yazdır
Özellikle caz müziğin Amerika'da yaygınlaşmaya başladığı 1930'lu ve 1940'lı yıllarda Washington, DC'de ünlü caz ustalarına evsahipliği yapan Türkiye Washington Büyükelçiliği'nin kapılarını yeniden caz müziğine açması Washington Post'a haber oldu.  Türk Büyükelçiliği, Washington Post caz müzik yazarı Bill Gottlieb tarafından 1943 yılında ''Washington'un en ünlü özel caz mekanı'' olarak tanıtılmıştı. Ahmet ve Nasuhi Ertegün kardeşlerin babalarının Washington'ta büyükelçi olduğu dönemde başlattıkları caz müzik geleneği, Büyükelçi Namık Tan tarafından geçtiğimiz Ekim ayında yeniden başlatılmıştı.

ABD'nin İlk Haritası 1.8 Milyon Dolara Satıldı

E-posta Yazdır
ABD’nin 1784 yılında çizilen ilk haritası açık arrtırma yoluyla satışa çıkartıldı. Tarihi haritayı 1.8 milyon dolara David M. Rubenstein satın aldı. Rubenstein açık arttırma yoluyla satın aldığı tarihi haritayı sergilenmesi için Amerikan kongresi kütüphanesine verdiğini bildirdi.

Nicolas Cage Başbakanla Görüştü

E-posta Yazdır
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Hayalet Sürücü 2'' filminin Pamukkale'deki çekimleri için Denizli'de bulunan Oscar Ödüllü aktör Nicolas Cage ile görüştü. Colossae Otel'de yapılan görüşmede, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz ve Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan da bulundu. Görüşmede Erdoğan, Cage'e "Ülkemize hoş geldin'' dedi. Cage de Türkiye'yi çok beğendiğini, bugüne kadar gelmediği için çok üzüldüğünü söyledi.

Türk Öğrencilere Beyaz Saray ve Amerikan Kongresi'nde Çalışma İmkanı

E-posta Yazdır
Türk öğrenciler, Beyaz Saray, Amerikan Kongresi ve çeşitli Amerikan resmi ve sivil toplum örgütlerinde stajyer olarak çalışabilecek. Washington merkezli Türk Amerikan Koalisyonu (TCA) tarafından organize edilen, stajyer öğrenci programı bünyesinde 2007 yılından beri 56 öğrencinin aralarında Beyaz Saray ve Amerikan Kongresi’nin de dahil olduğu bir çok prestijli Amerikan kurumunda staj yaptığı programa bu yılda devam edileceği bildirildi.

Bedri Rahmi'nin Yarım Asır Önce Yaptığı Resimler New York'ta Ortaya Çıktı

E-posta Yazdır
1975 yılında yaşamını yitiren ve bu yıl yüzüncü yaş günü çeşitli etkinliklerle kutlanan ünlü şair, yazar ve ressam Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun yarım asır önce yaptığı ve New York’ta yıllar önce çıkan bir yangında tamamen yandığı sanılan resimler ortaya çıktı. Bedri Rahmi Eyüboğlu, 1960-1962 yıllarında ABD’nin New York kentinde yaşadığı dönemde yaptığı 30 kadar tabloyu Türkiye’ye dönerken bir galeride sergilemesi için arkadaşı Tosun Bayrak’a bıraktığı ve Bayrak’ın evinde o zaman çıkan yangında resimlerin tamamının yandığı biliniyordu.

Sezen Aksu'nun Tüm Eserleri iPhone Uygulamasında

E-posta Yazdır
Sezen Aksu ve eserleri hakkında güncel bilgileri içeren Sezen Aksu iPhone uygulaması tamamlandı. App Store'da satışa sunulan aplikasyona iPhone kullancıları 2.99 dolardan erişebilecek. Aplikasyonda Aksu'nun tüm parçaları bulunuyor. Sezen Aksu'nun kendisine ait SN Müzik Yapım Organizasyon tarafından geliştirilen uygulamada konser programları, özel projeler ve albümler yer alıyor.

II. Malatya Uluslararası Film Festival Tarihleri Belirlendi

E-posta Yazdır
Malatya Valiliği ve Malatya Kayısı Araştırma-Geliştirme ve Tanıtma Vakfı tarafından geçtiğimiz yıl hayata geçirilen Malatya Uluslararası Film Festivali'nin yeni tarihleri belli oldu. Malatyalılardan ve basından büyük ilgi gören, ilk yılında on binin üzerinde izleyiciye ulaşan Malatya Uluslararası Film Festivali bu yıl 18-27 Kasım 2011 tarihleri arasında düzenlenecek.

King Speech 12 Dalda Oscar'a Aday

E-posta Yazdır

Sinema dünyasının en prestijli ödülü olan 83. Oscar’ın adayları açıklandı. ‘King Speech’ 12 ayrı dalda adaylıkla en fazla adaylık kazanan film oldu. Tören Hollywood’da yer alan Kodak Theatre at Hollywood & Highland Center’da yapılacak ve ABC Television Network tarafından tüm dünyaya yayınlanacak. 27 Şubat'taki ödül törenini Anne Hathaway ve En İyi Aktör kategorisinde aday olan James Franco sunacak. İşte tüm dallarda adaylar:

Yılın En Kötü Filmi 30 Ocak'ta Belli Oluyor

E-posta Yazdır
Yılın En Kötü filmlerini seçen The Razzie Awards adayları açıklandı. Yılın en kötü filmi 30 Ocak Cuma gübü belli olacak. En kötü film adayları 'Twilight Saga: Eclipse', 'The Last Airbender', 'The Bounty Hunter', 'Sex & The City 2' ve 'Vampires Suck' olurken, en kötü kadın artist adayları arasında The Bounty Hunter filmindeki rolü ile Jennifer Aniston da yer aldı.

Dünyanın En Zengin Kulüp Başkanları

E-posta Yazdır
Eğer çok paranız var ve dünya genelinde tanınmak istiyorsanız, paranızı yatırabileceğiniz tek bir spor dalı var, o da FUTBOL. Abromovich'i Chelsea'yı almadan önce tanıyan var mıydı, ya da Şeyh Mansour'un adını Machester City'i almadan önce bu kadar çok duyuyor muydunuz? Futbol klüpleri satın aldıktan sonra dünya genelinde ismini duyaranların listesine bir göz atalım. İşte dünyanın en zengin 10 kulüp sahibi veya hissedarı:

Sayfa 23 / 28