Kim Kardashian, Cosmo Türkiye'ye Öfkelendi

E-posta Yazdır
Ünlü Ermeni asıllı Amerikalı model ve talk şov yıldızı Kim Kardashian, Cosmopolitan Amerika için verdiği pozların Türkiye'deki Cosmopolitan dergisinde de kullanılmasına öfkelendi. Türkiye karşıtı tutumlarıyla da tanınan ve daha önce Ermeni soykırımı iddialarının tanınması için internet üzerinden imza kampanyaları düzenleyen balık etli ünlü yıldız, sadece ABD'de yayınlanan Cosmopolitan dergisinin Nisan sayısı için verdiğini söylediği pozların Cosmo Türkiye'ye kapak olacağını bilmediğini iddia ederek bundan çok mutsuz olduğunu söyledi.

Ben Affleck Kapalıçarşı Esnafını İhya Etti

E-posta Yazdır
Hafta başında gizli bir film projesi için İstanbul'a gelen ABD'li ünlü aktör Ben Affleck, Kapalıçarşı'dan 220 bin dolarlık antika halı aldı. Pazarlık yaparak 13 bin dolar indirim yaptıran Affleck ödemeyi de limitsiz kredi kartıyla yaptı. ABD'li ünlü oyuncu Ben Affleck bu hafta başında geldiği İstanbul'dan Kapalıçarşı esnafını ihya ederek ayrıldı.

TRT İle BM Televziyonu Arasında İşbirliği Anlaşması

E-posta Yazdır
ABD’nin New York kentinde çeşitli temaslarda bulunan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon ile görüşmesinin ardından, BM Televizyonu ile TRT arasında işbirliği anlaşmasının BM'nin, Dag Hammorskjold salonunda düzenlenen imza törenine katıldı. Arınç, "BM Genel Sekreteri Türkiye ve Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın güçlü liderliğini takdir ediyor" dedi.

Washington Balesi Ağustos'ta Bodrum'da Sahne Alacak

E-posta Yazdır
Washington Balesi bu yaz Türkiye’ye geliyor.Washington balesi, Rolling Stones şarkılarıyla, Christopher Bruce’un “Rooster” yeraldığı “Rock and Roll” programını Ağustos’ta bir hafta süresince Bodrum uluslararası Bale festivalde sahneleyecek. Washington Post haberinde, Washington Balesi'nin “Rock and Roll” programıyla Ağustos’ta bir hafta süresince Uluslar arası Bodrum Bale festivaline katılacağını bildirdi. Washington Balesi, Rolling Stones şarkılarıyla, Christopher Bruce’un “Rooster” sahneleyeceği belirtildi. (ANKA)

Bu Dehliz’den Çıkamayacaksınız

E-posta Yazdır
Türkiye'de siyasi bir söylem olarakta sık sık gündeme gelen Medeniyetler İttifakı, Ekümenlik iddiaları yeni bir roman ile tekrar gündeme geliyor. İstanbul'da geçen gerilim romanı okurları gizemli ve sürükleyici bir hikayenin peşinden sürüklemeye ve gerilim dolu bir dünyaya davet ediyor.

Lady Gaga'dan Japonya'ya 750 Bin Dolar Yardım

E-posta Yazdır
Dünyanın en büyük sosyal medya oyun sitesi Zynga'nın Japonya'daki deprem ve tusinami nedeniyle açtığı çocukları kurtarma yardım kampanyasına ünlü şarkıcı Lady Gaga 750 bin dolar bağışladı. Facebook'ta fenomen haline gelen FrontierVille, FarmVille ve CityVille oyunlarının yaratıcısı olan Zynga, geçtiğimiz hafta başlattığı kampanya ile online dünyada topladığı yardımları Japonya'ya ulaştıracağını duyurmuştu.

10. Boston Türk Film Festivali Başladı

E-posta Yazdır
ABD’de 10’uncu yaşını kutlayan Boston Türk Film ve Müzik Festivali, 24 Mart’ta Zeki Demirkubuz’un Kıskanmak adlı filmiyle başlıyor.
Festival, düzenlenecek çeşitli konserlerle 30 Nisan’a kadar devam edecek. Boston Türk Film ve Müzik Festivalinde, Türk Sinemasında Mükemmellik Ödülü bu yıl Türk Sinemasına katkılarından dolayı ünlü yönetmen Derviş Zaim’e verilecek. 25 Mart’ta yapılacak ödül töreninin ardından yönetmenin Cenneti Beklerken adlı filmi gösterilecek. Filmden sonra Derviş Zaim izleyicilerle bir de söyleşi yapacak.

Fast Food Markası Carl's Jr'in Reklamında Türk Güzel Gizem Oynadı

E-posta Yazdır
Önceki reklamlarında Kim Kardashian gibi ünlü yıldızları oynatan ve erotizm kokan temaları seçmeyi tercih eden Amerikan fast food markası Carl's Jr. yeni menüsü Turkey Charbroiled Burger'in tanıtım reklamlarında Türkiye 2010 güzeli Gizem Memiç'i oynattı. 1941 yılında Los Angeles'ta Carl N. Karcher ve eşi Margaret'ın 326 dolar sermaye ile kurdukları sosisli sandviç seyyar arabasından bugün 1000'in üzerinde bir fast food zincirine dönüşen Carl's Jr., Güney Afrika'nın Cape Town şehrinde çekilen reklam filminde 2010 Türkiye güzeli Bilkent Üniversitesi öğrencisi Gizem Memiç oynattı. 2010 yılında Las Vegas'ta Miss Universe'te de yarışan Memiç, Çin'de yapılan 2010 Miss World yarışmasında da ilk 40 yarı finalist arasına kalmıştı.

Menekşe Gözlü Efsane Taylor Öldü

E-posta Yazdır
Hollywood'un efsanevi oyuncusu Elizabeth Taylor 79 yaşında hayatını kaybetti. Los Angeles'daki Cedars-Sinai Hastanesinde sabaha karşı hayata gözlerini yuman 'menekşe gözlü'nün yanında çocukları olduğu bildirildi. Hollywood'un altın çağının büyük oyuncularından biri olarak kabul edilen Elizabeth Taylor geçtiğimiz hafta doğum gününü hastande geçirmişti.

New York'ta Türkü Severlerin Gecesi

E-posta Yazdır
TRT Türk Halk Müziği sanatçısı Ruşen Eşref İnceoğlu, söylediği türkülerle New York'ta yaşayan Türklerin gönlünü fethetti. Manhattan'daki Drom Bar & Restaurant'ta yaklaşık 250'ye yakın türküseveri bir araya getiren gecede, İnceoğlu'na New York Gypsy All Star ekibi eşlik etti.
Kendisi de bir türkü tutkunu olan Fenerbahçe USA Yönetim Kurulu üyesi Ömer Ekinci tarafından organize edilen gecede Türkiye'nin yedi farklı bölgesinden türküleri seslendiren İnceoğlu, salondaki dinleyicilerin isteklerini tek tek söyledi.

Sayfa 21 / 28