SOSYAL MEDYA

Dubai Emirinin Sarayına Türk İmzası

E-posta Yazdır
Dubai Emiri Şeyh Maktum'a ait Zabeel İnvestments'ın yatırımı olan ve Dubai'nin en büyük adası Palm Jumeirah üzerine inşa edilen lüks otel Zabeel Saray'ın elektrik, elektronik ve otomasyon işlerinin tümü Türk Firması AE Arma-Elektropanç A.Ş.'nin yaptığı kaydedildi.
AE Arma Elektropanç A.Ş.'den yapılan yazılı açıklamada, Avrupa, Asya ve Afrika kıtalarına yayılmış projelerde görev alan firmanın, Zabeel Saray'da teknik müteahhitlik kapsamında pek çok elektronik ve elektroteknik sistemi projelendirip, tutarı 20 milyon doları aşan işi yatırımcıya teslim ettiği belirtildi.

Ebay'in Telefon Üzerinden Yaptığı Satışlar $234 Milyona Ulaştı

E-posta Yazdır
eBay'in cep telefonları üzerinden yaptığı satışlar büyümeye devam ediyor. Cep telefon aplikasyonları üzerinden yapılan satışlar, 25 Kasım-25 Aralık tarihleri arasında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 166 artışla 230 milyon dolara çıktı. eBay satışların 100 milyon dolarını ABD içinde gerçekleştirdi.

Freelancer.com 2 Milyonuncu Kullanıcıya Ulaştı

E-posta Yazdır
Websitesi dizaynından, İngilizce ödev yardımına kadar ihtiyaç duyulan her alanda kullanıcılara ihtiyaç duydukları servisleri bulmalarına yardımcı olan Freelancer.com 2 milyon kullanıcıya ulaştı. Geçtiğimiz Ekim 2009'da 1 milyon kullancıya ulaşan siteye, 2 milyonuncu profesyonel kaydını geçtiğimiz günlerde yaptırdı.

Turkcell Çin'e Açılıyor

E-posta Yazdır
Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, 2011 yılında Çin’e bir iletişim ofisi açacaklarını ve Türkiye’ye özel cihazlar üretilmesi için çalışacaklarını söyledi. 2010 yılının değerlendirmesini yapan Öztürkler, 796 milyon TL yatırım yaptıklarını, kullanılan dakika başına fiyatların geçen yıla oranla yüzde 30 düşmesine rağmen abone başına aylık konuşma süresinin yüzde 33 arttığını bildirdi.

En Çok Ziyaret Edilen Site Sıralamasında Facebook, Yahoo'yu Geçti

E-posta Yazdır
Dünyada en çok ziyaret edilen web sitesi sıralamasında Facebook, Yahoo'yu geçerek üçüncülük sırasına oturdu. comScore.com web sitesinin değerlendirmesine göre, Facebook'u dünya genelinde 648 milyon tekil kullanıcı ziyaret ederken, Yahoo'nun 630 milyon ziyaretçisi bulunuyor. Kasım 2010 verilerine göre şekillenen sıralamada bir önceki ay iki web sitesi birbirine çok yakın ziyaretçi sayısına sahipti. Ekim ayında iki sitenin yaklaşık 633 milyon ziyaretçisi vardı. Sıralamanın ilk iki basamağında ise 970 milyon ile Google ile 869 milyon ziyaretçi ile Microsoft yer alıyor.

Sayfa 19 / 22