SOSYAL MEDYA

Facebook'un En Popüler Olduğu Şehir Sıralamasında İstanbul İkinci

E-posta Yazdır
Geçtiğimiz hafta Türkiye’nin Facebook’taki En Aktif Markaları‘nı listeleyen Socialbakers, bu kez Facebook’un en popüler olduğu şehirleri sıraladı ve Türkiye'deki şöhreti bir kez daha tescillendi. Şimdiye kadar ülke tabanlı kullanıcı istatistiklerini raporlayan Socialbakers, bu kez biraz daha içeri girerek şehirlere göre Facebook kullanımını ölçtü.

Türk Telekom Online Hizmet Merkezi'ne Üyelik, “Bedava 100 Dakika” Kazandırıyor

E-posta Yazdır
Türk Telekom, Online Hizmet Merkezi’ne yeni üye olan ya da üyelik bilgilerini güncelleyen müşterilerine 100 dakika bedava konuşma hediye edecek. 6 Mayıs'a kadar devam edecek kampanyada kazanılan bedava dakikalar 3 ay boyunca şehir içi, şehirlerarası ve GSM yönüne yapılan aramalarda kullanılabilecek.

Kullanıcılar Internet Üzerinde Konuşuyor, Skype Para Basıyor

E-posta Yazdır
Gelecek yıl halka açılma hazırlıkları devam eden ve Security Exchange Commission ile borsaya açılmak için anlaşma imzalayan Skype, yeni gelir kalemleri ile cirosunu artırmaya devam ediyor. Aylık kullanıcı sayısı yüzde 38 oranında artarak 145 milyona ulaşan Skype'nin paralı kullanıcı sayısı ise aylık 8.8 milyon oldu. Her kullanıcı başına ortalama 97 dolar ciro elde eden şirket, 31 Aralık 2010 itibariyle 663 milyon kullanıcıya, cirosunu da 860 milyon dolara çıkardı. Skype 2009 sonunda 474 milyon kullanıcı (7.3 milyonu paralı) ile 719 milyon dolar ciro elde etmişti.

İçerik Çiftliklerinin Sonu Geliyor, Google Özgün İçerikleri Destekliyor

E-posta Yazdır
Google'un 'İçerik Çiftliklerine' (content farm) karşı başlattığı yeni algoritma uygulaması, Web'te arama motorları üzerinden gelir elde eden ve özgün içeriğe sahip olmayan sitelerin sonunu getiriyor. Özgün içeriğe sahip olmayan sitelerin Google reklamları ile büyük paralar kazanmasının önüne geçmek adına bir dizi değişikliğe giden Google yazılımcıları, özgün içerikleri ön plana çıkarmayı planlıyor.

McAfee, 7.6 Milyar Dolara Resmen Intel'in

E-posta Yazdır
Intel'in 7.6 milyar dolara satın aldığı McAfee ile satış anlaşması tamamlandı. Intel, geçtiğimiz Ağustos ayında tamamı nakit olmak üzere anlaşma sağladığı McAfee'nin satış işleminin tamamnlandığını duyurdu.

Sayfa 17 / 22