SOSYAL MEDYA

Bin Ladin'in Ölüm Haberi 12.4 Milyon Kez Twittlendi

E-posta Yazdır
Usama Bin Ladin'in öldürülmesi Twitter'da saatte 12.4 milyon kez Twittlenerek rekor kırdı. Ladin'in ölüm haberi Twitter tarihinde en fazla paylaşılan konulardan biri oldu. Twitter tarafından yayınlanan istatistiklerde Başkan Obama'nın Bin Ladin'in öldürülmesi ile ilgili resmi açıklamayı yapmaya başladığı andan bitişine kadar saniye başına 4 bin adet Twitt gönderildi. Obama konuşmaya başlamadan önce 1 Mayıs 11.00pm (EST) kullanıcılar saniyede 5106 mesaj göndererdi. Konuşmanın bittiği 11.45'te gönderilen twitt sayısı 5008'e ulaştı.

Messi Facebook'ta Hesap Açtı, 3.5 Saatte 6.5 Milyon Hayrana Ulaştı

E-posta Yazdır
Dünyanın en iyi futbolcularından biri olan Barcelona'nın Arjantinli yıldızı Lionel Messi, ünlü sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta bir üyelik oluşturdu ve dakikalar içerisinde rekor kırdı. Lionel Messi 3-4 saat içinde 7 milyon taraftara ulaştı.

Obama 20 Nisan'da Facebook Kullancılarının Sorularını Cevaplayacak

E-posta Yazdır
2012 seçim kampanyasında yeniden aday olayacağını  açıklayan Başkan Barack Obama, Facebook'un kurucusu CEO'su Mark Zuckerberg ile 20 Nisan'da şirketin merkezi Palo Alto'da toplantı yapacağını duyurdu. Facebook kullanıcılarının sorularını iletebilecekleri toplantı, sosyal medyanın seçim kampanyasındaki önemini gözler önüne sermesi açısından da önem taşıyor.

Google Medya Devi Olmaya mı Hazırlanıyor?

E-posta Yazdır
Google'un basılı dergi kalitesinde çıkardığı online dergi yayın hayatına merhaba dedi. Think Quartely adıyla üç ayda bir yayınlancak dergi, ticari müşterilere email yoluyla gönderilecek. Dergide Google bloglarındaki yenilikler ve elektronik bültenler yer alacak.

MySpace Ziyaretçi Sayısı Hızla Geriliyor

E-posta Yazdır
MySpace kan kaybetmeye devam ediyor. Sosyal medya sitelerinin ilk göz ağrılarından olan ve 2005 yılında 580 milyon dolara Robert Murdoch'ın sahibi olduğu News Corp. tarafından satın alınan MySpace'in ziyaretçi sayısı geriliyor. Ocak-Şubat 2011 döneminde yüzde 14.4 oranında düşüşle tekil ziyaretçi sayısı 73 milyondan 63 milyona gerileyen MySpace, şu an bir yıl önceki ziyaretçi sayısının yarısı kadar ziyaretçiye sahip.

Sayfa 15 / 22