SOSYAL MEDYA

Londra Belediye Başkanı Twitter'da Takipçilerinin Sorularını Cevaplandırdı

E-posta Yazdır
Londra Belediye Başkanı Boris Johnson, Twitter'da kendisini takip eden takipçilerinin sorularını cevaplandırdığı özel bir toplantı gerçekleştirdi. Önceden anons edilmeksizin gerçekleştirilen Twitter toplantısında 152 binden fazla takipçisi Londra belediye başkanını soru yağmuruna tuttu. İki yıl önce @MayorOfLondon adresini açarak Twitter'da yer alan Johson, adresi daha çok basın bültenleri ve fotoğraflarını yayınlamakta kullanıyordu. Başkan, ekibinden birisinin Twitter'ın sadece tek yönlü değil iki taraflı bir medya aracı olduğu ve daha interaktif olması gerektiği tavsiyesini dinleyerek #AskBoris ismiyle yeni bir hesap açtı. Twitter Londralıların sorularını direkt iletebildikleri bir platform haline dönüştü.

LinkedIn New York Borsasına Geliyor, $406 Milyon Toplamayı Planlıyor

E-posta Yazdır
Sosyal ağ sitesi LinkedIn, New York Borsası'nda halka açılmadan önce hisse başı fiyat değerlendirmesini 32-35 dolar aralığından 42-45 dolara çıkardı. Yaklaşık yüzde 30 oranında artış yapan şirketin değeri 4 milyar doları geçti. Önceki değerlendirmede LinkedIn'in değeri 3 milyar dolar civarındaydı.

Amerika'daki YouTube Kullanıcılarına 6 Bin Film Seyretme İmkanı

E-posta Yazdır
Google, ABD'deki YouTube kullanıcılarına Sony Pictures, Warner Bros ve Universal stüdyolarının filmlerini online olarak kiralamaya başlıyor. Üç film şirketi 3 bin üzerindeki filmi YouTube üzerinden sinemaseverlerin ilgisine sunacak. Şimdilik sadece ABD'deki Internet kullancılarının ziyaret edebileceği YouTube.com/movies adresinde ayrıca ücretsiz seyredilebilecek yüzlerce film bulunuyor. Film seçenekleri arasında Caddyshack, Goodfellas, Scarface ve Taxi Driver gibi klasiklerden Inception, The King’s Speech, Little Fockers, The Green Hornet ve Despicable Me gibi son dönem filmlerine kadar geniş bir yelpazede filmler yer alıyor.

Microsoft, Skype'yi 8.5 Milyar Dolara Aldı

E-posta Yazdır

Microsoft, Skype'yi 8.5 milyar dolara aldığını duyurdu. Microsoft CEO'su Steve Ballmer ile Skype CEO'su Tony Bates düzenledikleri basın toplantısı ile anlaşmayı resmen dünyaya açıkladı.  Microsfot'un değerinden fazla ödeme yaptığı şeklinde değerlendirmeler yapılırken, Steve Ballmer Skype ile email ve text alanlarında daha da ileri aşama kaydedeceklerini ve dünyanın bir ucundaki biriyle sanki karşılıklı masada oturuyormuş gibi hizmet sunacaklarını ifade etti. 

Devlet Bakanı Bağış Facebook ve Twitter'dan Sonra Messenger'da

E-posta Yazdır
Avrupa Birliği Genel Sekreterliği tarafından Microsoft Advertising işbirliği ile başlatılan kampanyanın tanıtım toplantısına katılan Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Avrupa Birliği'nin günlük hayatımıza somut katkılarını anlatan sloganların ''sosyal medya'' denilince ilk akla gelen isimlerden biri olan Windows Live Messenger'da yer alacağını ifade etti.

Sayfa 14 / 22