SOSYAL MEDYA

Skype'la Anlaşan Facebook'ta Görüntülü Sohbet Başlıyor

E-posta Yazdır
Facebook'un bu hamlesi, Google'ın kısa süre önce tanıttığı ve görüntülü iletişim imkânı tanıyan sosyal paylaşım sitesi Google+'ya bir yanıt olarak yorumlandı. Sosyal paylaşım sitesi Facebook, internet üzerinden sesli ve görüntülü konuşma imkânı veren Skype ile anlaştıklarını ve bundan böyle Facebook'un sohbet kısmında görüntülü iletişimin de sağlanacağını açıkladı. Facebook'un bu hamlesi, Google'ın kısa süre önce sınırlı sayıda kullanıcının hizmetine sunduğu ve görüntülü iletişim imkânı tanıyan sosyal paylaşım sitesi Google+'ya bir cevap olarak düşünülüyor.

Obama'dan Canlı Twit

E-posta Yazdır
ABD Başkanı Barack Obama, başkanlığı döneminde ilk kez, sosyal paylaşım sitesi "Twitter" üzerinden halkın sorularını yanıtladı. Youtube, Facebook, Twitter gibi popüler sosyal paylaşım sitelerini kullanan ilk ABD Başkanı olan Obama, Beyaz Saray'da 140 davetlinin katıldığı etkinlikte, yanında Twitter'ın eş kurucusu Jack Dorsey ile birlikte, 18 Twitter kullanıcısının gönderdiği yazılı sorulara sözlü olarak yanıtlar verdi.

Türkiye Hotmail'de Dördüncü

E-posta Yazdır
e-posta servisi Windows Live Hotmail, 15. yılını kutluyor. Microsoft açıklamasına göre, 1996 yılında 2MB olan kotası kullanıcıların ihtiyacına göre artan Hotmail'in Türkiye'de 20 milyondan fazla kullanıcısı var ve bu sayıyla dünyada 4. sırada yer alıyor. Türkiye'de internete her ay giren 100 kişiden 61'i ve e-posta kullanan 100 kişiden 87'si Hotmail kullanıyor. Dünyada 360 milyon kişinin kullandığı Hotmail'de, ayda yaklaşık 1,5 milyar fotoğraf paylaşılıyor.

Türkiye'de Borsanın En Değerli Şirketi Türk Telekom Oldu

E-posta Yazdır
İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda dün tarihe geçecek bir işleme imza atıldı. Borsanın kapanmasına iki saniye kala saatler 17:29:58’i gösterirken, 8.64 TL’den işlem gören Türk Telekom hisseleri bir saniye sonra 9.38 TL’ye fırladı ve günü yüzde 10,09’luk artışla tamamladı. İşte o 1 saniyelik zaman, sadece borsa değil, Türkiye ekonomisinde de tarihe geçti. Çünkü Türkiye’nin en değerli şirketi uzun süredir zirvede yer alan Garanti Bankası’nı geçerek 32.8 milyar TL ile Türk Telekom oldu. Bu aynı zamanda bankalar dışında ilk defa bir şirketin piyasa değeri olarak İMKB’nin de zirvesine yerleşmesi.

Twitter'ın Piyasa Değeri 7 Milyar Dolara Ulaştı

E-posta Yazdır
Twitter, bulduğu yeni finansmanı ile piyasa değeri 7 milyar dolara ulaştı. Wall Street Journal'de yer alan habere göre, yeni değerlendirme piyasanın tahminlerinin de çok ötesinde oldu. Aralık 2010 tarihinde sosyal medya devinin değerinin 3.7 milyar dolar olduğu açıklanmıştı. Perkins Caufield & Byers şirketi tarafından yürütülen fon bulma çalışmaları sonucunda kimin kaynak sağladığı ise henüz bilinmiyor.

Sayfa 11 / 22