ŞİRKET TANITIMLARI

'Lokum Gibi' Geçen 234 Yıl

E-posta Yazdır
Türkiye'nin en eski firmalarından ve dünyanın da en eski 100 markasından biri olan Hacı Bekir Lokum ve Şekerli Mamuller Sanayii A.Ş'nin yönetiminde 4. ve 5. nesil bulunuyor. Kastamonu'nun Araç ilçesinden İstanbul'a gelerek 1777 yılında Bahçekapı'da açtığı küçük şekerci dükkanında, lokum ve akide gibi şekerlemeleri imal edip satmaya başlayan şekerci Bekir Efendi'nin şirketi, bugün iki asrı aşan bir maziye sahip. Şirketin temellerinin atıldığı Bahçekapı'daki dükkan 234 yıldır müşterilerine hizmet verirken, 1873'de gidilen ilk fuarın (Viyana) ardından oluşturulan şirket logosu ise 138 yıllık.

Boing Türkiye'nin İçinde Bulunduğu Avrupa Ülkelerinden 7200 Uçak Talebi Bekliyor

E-posta Yazdır
Boeing Ticari Uçaklar Avrupa’dan Sorumlu Satış Başkan Yardımcısı Aldo Basile gelecek 20 yılda dünyada yaklaşık 31 binden fazla yeni uçağa ihtiyaç duyulacağını ve bu uçakların da 4 trilyon dolarlık bir büyüklük oluşturacağını belirterek "Ülke bazında bir rakam veremiyoruz. Ancak Türkiye'nin de içinde yer aldığı Avrupa bölgesinin bu 31 bin yeni uçak talebinin 7 bin 200'ünü oluşturacağını öngörüyoruz. Benim kişisel tahminim Türkiye'nin de gelecek 10 yılda yeni uçak talebi 300 olursa şaşırmam" diye konuştu.

Pierre Cardin'in Tüm Dünyaya Lisansını Aydınlı Grup Verecek

E-posta Yazdır
Aydınlı Grup Yürütme Kurulu Başkanı Ahmet Said Kavurmacı, ünlü Fransız markası Pierre Cardin ile imzaladıkları anlaşma ile Aydınlı Grup'un, dünyanın her yerine Pierre Cardin lisansı verme hakkına sahip olduğunu açıkladı. Pierre Cardin’in global lisans yönetiminde gelinen son aşamayı basın toplantısı ile duyuran Kavurmacı, Pierre Cardin markasını, kırtasiyeden mobilyaya, halıdan ev tekstiline, ayakkabıdan eşarba 18 yıldır 30’a yakın iş kolunda tüketicilerle buluşturduklarını söyledi.

Türk Telekom'a Best Business Awards Ödülü

E-posta Yazdır
Türk Telekom, İngiltere’nin saygın ödüllerinden biri olduğu belirtilen Best Bussiness Awards’a layık görüldü. 3 bin 357 çalışanın katıldığı “Aramıza Hoş Geldiniz” toplantısı Türk Telekom’a ödül getirdi. Türk Telekom’dan yapılan açıklamaya göre, Türk Telekom bir kez daha Best Bussiness Awards’a layık görüldü. Bu ödül, İç İletişim uygulamaları kapsamında çalışanlara yönelik yürütülen birçok faaliyet içinde yer alan “Aramıza Hoş Geldiniz” etkinliğindeki yaratıcı ve stratejik dizayn yaklaşımına verildi. Bu yaklaşımla Türk Telekom İç İletişim uygulamaları, 3 bin 357 yeni Türk Telekomlunun davet edildiği “Aramıza Hoş Geldiniz 2011” toplantısı ile “En İyi Stratejik Dizayn” kategorisinde Best Business Awards’a layık görüldü.

Turk Telekom'dan Sosyal Medya Atağı

E-posta Yazdır

Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor ve Beşiktaş Spor kulüplerinin sponsoru Turk Telekom, “10’la kazan” ile Sosyal Medyada büyük ilgi görüyor. Dünya’daki pekçok iletişim şirketinin ağırlıklı olarak kullandığı Sosyal Medya Uygulamaları, Türkiye’de de pekçok şirket tarafından kullanılan bir mecra haline geldi.Şirketlerin dijital ortamda müşteriyle doğrudan interaktif iletişim kurmasını sağlayan geliştirici sayfalarının takipçileri her geçen gün artıyor. Türkiye’nin en büyük iletişim firması Turk Telekom da dijital medya çalışmalarında ağırlıklı olarak yer alarak, müşterilerine en iyi hizmeti vermeyi amaç ediniyor.

Sayfa 8 / 16