Vodafone Çiftçi Klubüne New York Ödülü

E-posta Yazdır

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın desteği ve Tarım ve Kredi Kooperatifleri işbirliğiyle 2009 yılında Vodafone tarafından Türkiye’de ilk kez uygulanan program kapsamında hayata geçirilen Vodafone Çiftçi Kulübü, New York’ta iki ödül aldı.


 


Tarımsal ve kırsal kalkınmaya katkıda bulunmak amacıyla kurulan Vodafone Çiftçi Kulübü, Mercury Ödülleri’nde, “Topluluk İlişkileri” ve “Pazar Büyümesi” kategorilerinde Gümüş Ödül’ün sahibi oldu.

Üretim artışı sağlandı
700 bine yakın çiftçinin yararlandığı Vodafone Çiftçi Kulübü’nün bu prestijli ödülü kazanmasının önemine dikkat çeken Vodafone Sosyal İş Modelleri Pazarlama Yöneticisi Yiğit Özcan, şunları söyledi: “Projeyi sosyal bir iş modeli olarak kurguladık ve çiftçinin her zaman yanında

Ayrıca, çiftçileri bizzat köylerinde ziyaret ederek eğitim programları verdik, teknolojinin imkanlarını kullanarak üretimlerini nasıl kolaylaştırabilecekleri ve verimliliklerini nasıl artırabileceklerini anlattık. Vodafone Çiftçi Kulübü’ne üye olan bir çiftçimizin Vodafone’u ‘çiftçinin kılavuzu’ olarak değerlendirmesi önemli. Bu program sadece Türkiye için değil, tüm dünya ve özellikle gelişmekte olan ülkeler için örnek teşkil etti.”

Çiftçiye SMS’te ne var
İlçeye özel hava tahmini yorumları.
Ürüne özel hastalık ve zarar uyarıları.
Tarımsal destekler, hibe ve yatırım destekleri.
Hal ve piyasa fiyatları.
(Hürriyet - Cem Arıdağ)

Irak İşgalindeki Amerikan Ordusuna Yakıt Sağlayan Kızıl Grup Ödüllendirildi

E-posta Yazdır

Almanya’nın Kaiserslautern kentindeki ABD Üssü’nde düzenlenen törende teşekkür plaketini Irak operasyonunun lojistik sorumlusu olan Albay Donnei Walker’den alan Kızıl Grup Yönetim Kurulu Üyesi ve Gaziantepspor As Başkanı Mehmet Kızıl, duygularını Twitter’de paylaştı.


 

Mehmet Kızıl, 2005’ten bu yana bin 200 tanker ile ABD’nin ihtiyacı olan 1 milyon 200 bin ton yakıtı Mersin Limanı’ndan Bağdat’a taşıdıklarını belirtti. Kızıl, “Albay Donnei Walker konuşmasında ’Kızıl Grup bu operasyon sırasında gerçekten çok zor bir olayı gerçekleştirerek, Gaziantep ve Şanlıurfa’dan sağladığı araçlarla, kendi yakınlarıyla ikmali aksaksız yapmış ve operasyonun başarılı olmasında büyük yarar sağlamıştır’ diyerek grubumuza övgüler yağdırıp, teşekkür etti” dedi.

Mehmet Kızıl, Irak’a olan ikmali Kızıl Grup’a ait SHG şirketinin gerçekleştirdiğini, Kızıl Grup’un 2003-2006 yılları arasında Irak Petrol Bakanlığı’na bağlı SOMO şirketine karayoluyla 2 milyon ton akaryakıt taşıdığını anımsattı.

Stepevi, New York Soho Yolunda

E-posta Yazdır

Fransa, İtalya ve İngiltere'den sonra Stepevi, ABD'deki ilk mağazasını New York'un sosyetik mekânı Soho'da açıyor. Step Halı CEO'su Cem Şengör, "Çin'de mağaza arayışımız var" dedi. Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinde mağaza yarışına giren Türk markaları şimdi de yönünü Amerika'ya çevirdi. Türkiye'nin en köklü halı üreticilerinden Step, kıtaya girişini ise ABD'den yapıyor.


 

İtalya, Fransa, Tayland, İngiltere ve Dubai'daki mağazaların ardından 6'ncı şubesini New York'ta açmaya karar veren Step Halı'nın ilk vitrini de kentin gözde mekanı Soho'da olacak. Politikadan spora, sanattan iş dünyasına kadar New York'un dünyaca ünlü isimlerinin vazgeçilmez mekanı Soho'da Stepevi'nin ilk mağazası önümüzdeki hafta açılıyor.

NİŞANTAŞI'NDAN UCUZ

ABD'nin ünlü gazetesi New York Times'ın da haberinde yer verdiği Stepevi, 250 metrekarelik bir alana kuruldu. Mağazanın dizaynını ise ünlü tasarımcı Zeynep Fadıllıoğlu yaptı. Tarihi 1919 yılına dayanan Step Halı'nın CEO'su Cem Şengör, ABD'de mağaza fiyatlarının kriz ile düştüğünü ve bunun markalar için bir fırsat yarattığını söyledi. "Kiralar Nişantaşı'ndan daha düşük" diye konuşan Şengör, "ABD'de yeni mağazalar açabiliriz" dedi. İran ile yaşanan siyasi gerilimin halı piyasasını da etkilediğini söyleyen Şengör, "ABD'de İran halısına ambargo var. Türk halısı burada oldukça gözde oldu. Daha önce ürünlerimizin satışını gerçekleştiriyorduk. Gelen talebe yanıt olarak mağaza açmaya karar verdik" dedi.

ROTAYI ZENGİN ASYA'YA KIRDI

Step Halı, yurtdışı mağazalarında Stepevi adıyla çalışıyor. Dubai Emiri El Maktum'un bin 500 metrekarelik malikanesini de kaplayan Stepevi, Rus oligark Roman Abramoviç, Fransız futbolcu Nicolas Anelka'nın da evine girdi. ABD'de de birçok ünlü ismin müşterileri arasında bulunduğunu kaydeden Şengör, "Şu anda Asya'ya yönelik bir projemiz var. Çin'de mağaza açmak istiyoruz" dedi. Şengör, zengin sayısının hızla arttığı Çin'deki mağazalar için de Şangay'ın ilk durak olabileceğini, Hong Kong veya Singapur'da da çalışmalar yapacaklarını kaydetti. Gül posasından dünyanın ilk organik halı koleksiyonunu Isparta'daki tesislerinde ürettiklerini söyleyen Şengör, "Öte yandan Christian Dior, Tommy Hilfiger, Celline gibi mağazalar bizim halılarımızı kullanıyor. Her biri için özel koleksiyonlar hazırlıyoruz" dedi.

Halı, yurtdışı mağazalarında Stepevi adıyla çalışıyor. Dubai Emiri El Maktum'un bin 500 metrekarelik malikanesini de kaplayan Stepevi, Rus oligark Roman Abramoviç, Fransız futbolcu Nicolas Anelka'nın da evine girdi. ABD'de de birçok ünlü ismin müşterileri arasında bulunduğunu kaydeden Şengör, "Şu anda Asya'ya yönelik bir projemiz var. Çin'de mağaza açmak istiyoruz" dedi. Şengör, zengin sayısının hızla arttığı Çin'deki mağazalar için de Şangay'ın ilk durak olabileceğini, Hong Kong veya Singapur'da da çalışmalar yapacaklarını kaydetti. (Kerim Ülker, Sabah)

Suudi Hava Yolları Türk Zeytinyağını İkram Edecek

E-posta Yazdır

Keskinoğlu Şirketler Grubu'nun mamulü olan Ravika zeytinyağı, Suudi Arabistan Hava Yolları'nın Mekke ve Medine dahil bütün yurtiçi ve yurtdışı uçuşlarında, yıllık ortalama 20 milyon yolcuya ikram edilecek. Ortadoğu'ya toplam zeytinyağı ihracatının yüzde 10'unu yapan, 75 ülkeye zeytinyağı ihraç eden Ravika, Türkiye'nin rekabet üstünlüğü sağlayabileceği pazarlarda ilerlemeye devam ediyor.


 

Ülkenin en büyük havayolu şirketi olan Suudi Arabistan Hava Yolları ile iki yıllık anlaşma imzalayan Ravika'nın sızma zeytinyağı, hem business hem ekonomi sınıflarıyla catering servislerinde kullanılacak. Keskinoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Pazarlama Grup Başkanı Keskin Keskinoğlu, zeytinyağında ithalat ağırlıklı bir pazara sahip olan Suudi Arabistan'da Türkiye'nin payını artırmak için yoğun çalışmalar yürüttüklerini bildirdi.

Suudi Arabistan'a zeytinyağı ihracatında önemli bir artış beklediklerini söyleyen Keskinoğlu, "Suudi Arabistan'da zeytinyağı tüketimi her geçen yıl artıyor ve pazar sürekli büyüyor. Bu ülkeye 2008 yılından beri ihracat yapıyoruz. Zeytinyağı, bölge için hâlâ yeni bir kültür sayılabilir ama tüketim istikrarlı bir şekilde artıyor. Türk markalarına duyulan güven ve iki ülke arasındaki olumlu işbirliklerinin de katkısıyla hedefimiz, ülkede önemli üstünlüğe sahip İtalya ve İspanya'nın hakimiyetini azaltmak. Bunun için de havayollarından marketlere kadar her platformda tanıtım çalışmalarımızı hızlandırdık. Kısa vadede pazardaki payımızı büyük ölçüde artıracağız." dedi. Keskin Keskinoğlu, tanıtım için birçok uluslararası havayolu firmasıyla benzer görüşmelerin devam ettiğini belirtti.
MUSTAFA KUŞEN MANİSA, CİHAN

Fransız Aeroports de Paris, 923 Milyon Dolarla TAV Holdinge Ortak

E-posta Yazdır

TAV Havalimanları’nın yüzde 38’ini, TAV Yatırım Holding’in de yüzde 49’unu 923 milyon dolara satın alan Aeroports de Paris Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Pierre Graff, “TAV, çiçek açan bir işletme, gidişatı kesmek istemeyiz. Fetih değil işbirliği ruhuyla hareket ettik. Yönetimi değiştirmeyeceğiz, amacımız dünya lideri olmak” dedi.


 


TAV Havalimanları’nın yüzde 38 hissesini 874 milyon dolara ve TAV İnşaat’ın tamanına sahip olan TAV Yatırım Holding’in de yüzde 49 hissesini 49 milyon dolara satın alan Fransız havalimanı işletmecisi Aeroports de Paris Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Pierre Graff, “Toplamda 923 milyon dolarlık yatırım yaptık. Birçok projede işbirliği yaptığımız ve aynı zamanda rakibimiz olan TAV’ı çok iyi tanıyor, seviyorduk. TAV’ın hisse satışı olacağını duyunca, bunu tarihi bir fırsat bildik. Aynı işi yaptığımız için fetih ruhu değil, işbirliği ruhuyla hareket ettik. Yönetimi mevcut ekibe bırakmaya karar verdik. TAV’ın kalitesinin ve profesyonel yönetiminin farkındayız, buna saygı duyuyoruz ve hiç bir değişiklik yapmayacağız” dedi.

2021’e kadar Şener

Şirketin yeni yönetim yapısında, TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener’in CEO ve Akfen Holding Başkanı Hamdi Akın’ında da, Yönetim Kurulu Başkanı olarak devam etmesine karar verildi. Sani Şener’in bir üyeyi temsil ettiği yönetim kurulunda, Aeroports de Paris’den 3, Akfen Holding ve Tepe İnşaat’tan 3’er üyeyle birlikte 4 de bağımsız üye bulunacak. Sözleşmeye Sani Şener’in 2021’e kadar şirket yönetiminde kalması maddesi konuldu.

Çiçek açan işletme

Graff, şöyle konuştu: “Bizim gözümüzde TAV, çiçek açan bir işletme. TAV’da bir çok şey olumlu yönde ilerliyor. Yönetimi değiştirerek, bu olumlu gidişi kesintiye uğratmak istemeyiz. TAV’ın geliştirdiği büyüme stratejisini başarılı buluyoruz. Bu ortaklıktan binlerce olasılık doğacak. Belki de tam anlamıyla dünya lideri olacağız. TAV’ın hisselerini almamız tamamıyla bizim stratejik planımızın bir parçası. Potansiyeli olan OECD (Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü) ülkelerinde büyümek istiyoruz. Dolayısıyla geleceğe baktığınızda bu satın alma son derece mantıklı bir adım. TAV’ın ve bizim işlettiğimiz havalimanlarını ve yolcu kapasitesini üst üste ekleyince dünyanın en büyük havalimanı işletmecisi şirket ortaya çıktı. Bunun yaratacağı çok büyük bir sinerji var. Görünürlüğümüz artacak, pazarın lideri olacağız.”

Büyük kızımı evlendirdim

Akfen Holding ve TAV Havalimanları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın ise, karmaşık duygular içinde olduğunu belirterek, hisse satışıyla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “Ben, olaya en büyük kızımızı evlendirdik diye bakıyorum. Dolayısıyla hüzünlüyüm ama aileden birine verdik diye de içim rahat. Aeroports de Paris ile ilişkimiz yeni değil. Birbirimizi uzun zamandır tanıyoruz. Açıkçası TAV’ı sektör dışından bir yabancıya vermek içime sinmiyordu. Benim gibi alıp satmaya alışkın bir adamın böyle bir şirket hissesini satması aslında kolay değil. Ama sonuçta çok keyifliyiz. Ortaklarımızla olan doku uyuşması, bizi keyifli hale getirdi.”

Yönetimde kalma kriteri

Akın, TAV’ın hisse satışıyla ilgilenen şirketler arasında farklı tekliflerle gelenlerin olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi: “Bunların arasından Aeroporst de Paris’i seçmemizin pek çok nedeni var. En büyüklerden biri ve bizim de hedeflerimizle uyumlu. Ancak en etkili kriter, Aeroports de Paris Grubu’nun yönetimi bize bırakmasıydı. Diğer tekliflere yönetimi istedikleri için sıcak bakmadık. Bu birliktelikten çok güzel çocuklar doğacağına inanıyorum. Siyasi ve ekonomik açıdan da çok kuvvetli bir birlikteliğin ortaya çıkarıldığını düşünüyorum. Şimdiden ilk meyvelerini vermeye başladı bile. Aeroports de Paris çok büyük bir şirket ve daha da büyüyecek. Ama bu arada TAV da büyüyecek. TAV, bir bakarsınız Aeroports de Paris’i yakalar.”

192 milyon yolcuyla dünyanın en büyük işletmecisi doğdu

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, TAV ve Aeroports de Paris ortaklığı ile dünyanın en büyük havalimanı işletmesi portföyünün oluştuğunu belirterek, şunları söyledi: “İstanbul Atatürk Havalimanı ile birlikte oluşturduğumuz ve 12 yılda, 5 ülkede, 12 havalimanına taşıdığımız TAV’ın Aeroports de Paris ile birlikte çok daha yüksek hedeflere ulaşacağına inanıyorum. İki küresel havalimanı işletmecisinin bu birliktelikle dünyanın en büyük portföylerinden biri ortaya çıktı. Bu ortaklık 25 havalimanı, 120 milyon yolcu Aeroports de Paris’den ve 12 havalimanı ile TAV’dan da 50 milyon yolcu kapasitesiyle toplamda 37 havalimanı ve 180 milyon yolcudan oluşan bir bilgi birikimi ve portföyü de beraberinde getirecek. Aeroports de Paris’in Amsterdam ortaklığından kaynaklanan yolcular eklendiğinde 192 milyon yolcuyla dünyanın en büyüğü olmuş oluyor.”

TAV’da hisse yapısı nasıl değişti

YÜZDE 40.3’ü halka açık olan TAV Havalimanları’nın satış öncesi hisse yapısı şöyleydi:
Akfen Holding: Yüzde 26.1
Tepe İnşaat: Yüzde 26.1
Sera Yapı: Yüzde 4
Kuveyt Investment Opportunistic: Yüzde 3.5
Satış sonrasında oluşan
yeni hisse yapısı şöyle:
Aeroport de Paris (ADP) Grubu:
Yüzde 38
Akfen Holding: Yüzde 8
Tepe İnşaat: Yüzde 8
Kuveyt Investment Opportunistic: Yüzde 3.5
TAV İnşaat’ın hisse yapısı ise,
satıştan sonra şöyle şekillendi:
Akfen Holding: Yüzde 20.5
Tepe İnşaat: Yüzde 25.5
Sera Yapı: Yüzde 5.
Aeroport de Paris (ADP) Grubu:
Yüzde 49

Akfen 434.7 milyon dolar alacak

AKFEN olarak Türkiye’ye altyapıda hizmet verdiklerini kaydeden Hamdi Akın, “Hisse satışını finansman yaratmak için yaptık. Mersin Limanı’nın büyütülmesi söz konusu. Özelleştirmelerin takipçisiyiz” dedi.Akfen Holding, TAV Havalimanları’nın hisse satışından 414 milyon dolar, TAV Yatırım Holding’in hisse satışından 20.7 milyon dolar gelir elde edecek. Şirketin kasasına 434.7 milyon dolar girecek.

6’ncı çıkışımız ama hâlâ ortağız

HAMDİ Akın, son anlaşmayla TAV’dan 6’ıncı kez hisse satışı (çıkış) yapmış olduklarını belirterek, “Ama hâlâ içerdeyiz. Halka arzlar ve düşük oranlı hisse satışları yaptık ve hala şirketin içinde ve yönetimindeyiz” dedi.

Siyasi olarak iyi zamana denk gelmedi

TÜRKİYE-Fransa ilişkilerinin satın almaya nasıl yansıdığı konusunda Pierre Graff, “Siyasi olarak iyi bir zamana denk gelmedi. Bu, tamamen ticari nitelikte bir iş. Siyasi gelişmelere rağmen iki ülke arasında  iyi şeyler oluyor” dedi.

Yüzde 32 primle satıldı, piyasa değeri 2.3 milyar dolar oldu

SATIŞ işleminde TAV Havalimanları’nın piyasa değeri, hisse başına 11.3 TL’ye karşılık gelecek şekilde 2.3 milyar dolar olarak değerlemeye tabi tutuldu. Bu değer, TAV Havalimanları Holding hisselerin son kapanış değerine göre yüzde 32’lik bir prime karşılık geliyor. Halka açık olmayan TAV Yatırım Holding’in de değeri 100 milyon dolar oldu. Pierre Graff, satışta oluşan yüzde 32’lik primin piyasa koşullarına göre uygun olduğunu belirterek, “923 milyon dolarlık ödemeyi peşin yapacağız. 2 milyar Eurol’uk nakit pozisyonumuz var. Ödemede zorlanmayacağız” dedi.

Bilkent gelirleri çeşitlenecek, daha çok öğrenciye burs olacak

TAV’ın ortaklarından Bilkent Holding Başkan Yardımcısı ve Murahhas Azası, Bilkent Üniversitesi  Rektörü Abdullah Atalar, satıştan sağlanan gelirle üniversitenin imkanlarını geliştireceklerini belirtti. Atalar, şunları söyledi: “Üniversitemizin 13 bin öğrencisi var. 4 bini tam burslu. Satıştan gelen gelirle üniversitemize gelir getiren ticari faaliyetlerimizi çeşitlendireceğiz. Böylelikle üniversitenin vakfiye dediimiz gelir sağlayıca faaliyetleri daha sağlam yapıya kavuşacak. İleriki yıllarda daha çok öğrenciye burs vereceğiz, üniversiteyi daha ileriye taşıyacağız.”
(Hürriyet)

Orlando-Beylikdüzü Küvet Hattı

E-posta Yazdır

Küvet ve jakuzi üretimiyle ünlü Sanica’nın patronu Ali Fatinoğlu, siyasetten uzaklaşınca işlerini daha hızlı büyüttü. ABD’nin Orlando kentindeki bir ‘mini havuz’ fabrikasını satın alan ve Beylikdüzü’ne taşıyan Fatinoğlu, Elazığ’da da altyapı boru Fabrikası kurdu.İstanbul Beylikdüzü’ndeki fabrikalarında akrilik küvetler, jakuziler, cam kabin, panel radyatör, gömme rezervuarlar, bebek bezi değiştirme istasyonları, temiz su ve atık su boruları üreten Ali Fatinoğlu, ABD’den Beylikdüzü’ne ‘mini havuz’ fabrikası taşıdı. Bir dönem siyasete hızlı giriş yapan ve farklı partilerde boy gösteren Fatinoğlu, siyasetten tamamen uzaklaşınca işlerini daha hızlı büyüttüğünü söylüyor. Daha önce Fransa’nın Lyon kentindeki bir ‘panel radyatör fabrikası’nı söküp Beylikdüzü’ne (Kavaklı) taşıyan Fatinoğlu, Elazığ’da da altyapı boruları üreten yeni fabrika yatırımını tamamladı.

ABD’den fabrika aldım
Türkiye’de son yıllarda özellikle Kuzey Avrupalıların gayrimenkul çok sayıda aldığını, Ege ve Akdeniz’de ikamet etmeye başladığını belirten Ali Fatinoğlu, bu gelişmeye bağlı olarak ‘evlerde mini spa havuzları’ pazarının büyümeye başladığını anlattı. Fatinoğlu, bu talebe etkili yanıt vermek için mini havuz tesisi kurma kararı aldıklarını belirterek, şöyle konuştu: “ABD’de küresel krizde çok fabrikanın battığını öğrendik. Orlando’da bir spa mini havuz fabrikasını satın aldık. Tüm üretim birimlerini Beylikdüzü’ne getirdik. Bu tesisimizde mini havuz üretiyoruz ve satıyoruz. Pazarımız da hızla büyüyor.”

Finnmetal Tüzmen sayesinde
Ali Fatinoğlu, 2003 yılında da Fransa’da satın aldığı Finnmetal Fabrikası’nın makine parkını Türkiye’ye getirip Kavaklı’ya kurduklarını hatırlatarak şöyle konuştu: “O dönemde yabancı firmaysan başka ülkedeki bir fabrikayı Türkiye’ye taşıyabiliyormuşsun. Türksen yasakmış. Durumu dönemin Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen’e anlatınca bürokratik sorunları çözmüştü. Bu panel radyatör fabrikamızın kapasitesini de yüzde 30 artırıyoruz.”

İtalya’ya yerleştik
Avrupa’daki krizin de farklı fırsat yarattığnı söyleyen Ali Fatinoğlu, 3 yıl önce Bükreş’te şirket kurduklarını ve doğrudan dağıtıma başladıklarını belirterek, şunları anlattı: “İtalya’da örgütlendik. Ülkenin sanayi bölgesi Beriscia’da da çok sayıda fabrika kapanmış durumda. En güzel fabrika binalarından birini (4 bin metrekare) kiraladık. Hem İtalya geneline kolay mal satacağız hem de Sanica İtalya’dan İtalyan firması olarak ihracat yapacağız.”

Boruya 100 milyon dolar
2011’de radikal bir karar daha aldıklarını ve boru üretimine girdiklerini ifade eden Ali Fatinoğlu, şunları dile getirdi: “Boru üretimi için 4 tesis kurduk. Toplamda 100 milyon dolarlık yatırım yaptık. Temiz su borusu, atık su (Pis su) boruları ve ek parçalar için üç tane üretim tesisi kurduk. Hepsi Beylikdüzü Kavaklı’da. Boru için dördüncü tesisi de altyapı boruları üretmek için Elazığ’da kurduk. Bu yatırımı da 2011’in 8’inci ayında tamamladık. Elazığ Organize Sanayi Bölgesi’nde havaalanına çok yakın bir yerde kurduk. Orada kapanan Keban Plastik’in kadrosu da yatırımımız için çok uygundu. Elazığ’ın 25 bin öğrencisi olan bir üniversitesi de var. Ulaşım çok kolay. Sabah git akşam gel mümkün. Allah THY’den razı olsun.”

3 milyon liraya Bilişim Meslek Lisesi yaptırıyor
Yaklaşık 500 kişilik doğrudan istihdamla 2011’i 125 milyon liralık toplam ciroyla kapattıklarını söyleyen Ali Fatinoğlu, ANAP, GP ve CHP’de siyaseti denediğini ama bir işadamı olarak faydasından çok zararını gördüğünü söyledi. Fatinoğlu, “Siyaset yoluyla hizmet etmek istedim ama olmadı. Hatta üzerimde kalan siyasi kimlik nedeniyle sıkıntı da yaşadım. Bundan sonra siyaset yok. İşimizi büyütmeye çalışmak memlekete en iyi hizmet olur. Ağabeyimle (Nesimi Fatinoğlu) birlikte işimize tam manasıyla odaklandık. Sosyal sorumluluk adına da babamız Abidin Nesimi Fatinoğlu adına Beylikdüzü Kavaklı’da çok güzel bir Bilişim Meslek Lisesi inşa ediyoruz. Şu ana kadar 3 milyon liradan fazla para harcadık” dedi.
(Sadi Özdemir - Hürriyet)
 

Kaan Limo, Yatağanı Devraldı

E-posta Yazdır

Turk Avenue - New York'taki ilk Türk dönercilerden biri olarak bilinen ve 1981 yılından Greenwich Village bölgesinde faaliyet gösteren Yatağan Kebab House, yeni sahibi ile yeniden hizmete açıldı. Hijyen sorunu nedeniyle New York belediyesi sağlık departmanı tarafından dönem dönem kapatılan Yatağan Kebab House, geçtiğimiz yıl Şubat ayında kapatılmıştı. New York'ta ilk limuzin şirketlerinden Kaan Limo'yu kuran Özer Dumankaya tarafından devralınan Yatağan, Turkiss ismiyle günde yedi eleman 20 saat hizmet verecek.

Serra Mediterranean Bistro Satıldı

E-posta Yazdır

Turk Avenue - Türk girişimciler Tahir Erimli ve Rıdvan Sezer ortaklığında Manhattan'da 32. Cadde'de Madison Avenue ile 5th Avenue arasında faaliyet gösteren Serra Mediterranean Bistro satıldı. 2010 yılında Türkiye'nin tanınmış kuyum şirketlerinden Gülaylar'ın New York şirketi Elite Gold'un genel müdürü Tahir Erimli ile Turkish NY haber portalının sahibi Rıdvan Sezer tarafından hizmete sokulan Serra Mediterranean Bistro bir süredir restoran işine girmek isteyenlerin ilgisini çekiyordu.

CVS Raflarına Giren İlk Türk Ürünü: Biota

E-posta Yazdır
Türkiye’de bitki özlü şampuan pazarında yüzde 56’lık pazar payıyla ilk sırada olan B’iota Laboratuvarları, ABD pazarına girdi. 20 milyar doların üzerinde cirosu, 7 bin 300 eczanesiyle ABD ve dünyanın sayılı zincirlerinden olan CVS’in raflarında ürünleri satılmaya başlayan B’iota, bu yıl 4 milyon, önümüzdeki yıl ise 10 milyon dolar ciro hedefliyor.

Türkiye İtibarlı Endeksinde İlk Üç: Koç, Turkcell, Sabancı

E-posta Yazdır
Türkiye İtibar Endeksi 2011 sonuçlarına göre; Koç Holding, Turkcell ve Sabancı Holding Türkiye\'nin en itibarlı üç markası oldu. İtibar Atölyesi adına uluslararası araştırma şirketi Xsights tarafından gıda, alkolsüz içecek, otomotiv, banka ve sigorta, konfeksiyon ve tekstil, enerji, beyaz eşya, elektronik, holdingler, iletişim, inşaat ve perakende olmak üzere 12 sektörde 26 ilde gerçekleştirilen Türkiye İtibar Endeksi (TİE) araştırması sonuçları, ''Türkiye İtibar Zirvesi''nde açıklandı.

Sayfa 9 / 22

 

Profile Information

Application afterLoad: 0.001 seconds, 0.41 MB
Application afterInitialise: 0.046 seconds, 3.04 MB
Application afterRoute: 0.078 seconds, 4.96 MB
Application afterDispatch: 0.234 seconds, 7.80 MB
Application afterRender: 0.318 seconds, 9.10 MB

Memory Usage

9609920

Queries logged

 1. DELETE
    FROM jos_session
    WHERE ( time < '1579384673' )
 2. SELECT *
    FROM jos_session
    WHERE session_id = 'lduvjvskpgpvqajrg2r878bkc0'
 3. INSERT INTO `jos_session` ( `session_id`,`time`,`username`,`gid`,`guest`,`client_id` )
    VALUES ( 'lduvjvskpgpvqajrg2r878bkc0','1579444673','','0','1','0' )
 4. SELECT *
    FROM jos_components
    WHERE parent = 0
 5. SELECT folder AS type, element AS name, params
    FROM jos_plugins
    WHERE published >= 1
    AND access <= 0
    ORDER BY ordering
 6. SELECT count(*)
    FROM jos_menu_types
    WHERE `menutype`='magazine'
 7. SELECT `id`,`title`,`published`
    FROM  jos_sections
    WHERE `published`<>-2
 8. SELECT name,id,published,parent,link,home
    FROM `jos_menu`
    WHERE `menutype`='magazine'
    AND `published`<>-2
 9. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='17'
    AND `published`<>-2
 10. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='18'
    AND `published`<>-2
 11. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='19'
    AND `published`<>-2
 12. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='20'
    AND `published`<>-2
 13. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='21'
    AND `published`<>-2
 14. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='22'
    AND `published`<>-2
 15. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='15'
    AND `published`<>-2
 16. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='16'
    AND `published`<>-2
 17. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='30'
    AND `published`<>-2
 18. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='24'
    AND `published`<>-2
 19. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='25'
    AND `published`<>-2
 20. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='26'
    AND `published`<>-2
 21. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='27'
    AND `published`<>-2
 22. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='28'
    AND `published`<>-2
 23. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='29'
    AND `published`<>-2
 24. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='32'
    AND `published`<>-2
 25. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='35'
    AND `published`<>-2
 26. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='34'
    AND `published`<>-2
 27. SELECT m.*, c.`option` AS component
    FROM jos_menu AS m
    LEFT JOIN jos_components AS c
    ON m.componentid = c.id
    WHERE m.published = 1
    ORDER BY m.sublevel, m.parent, m.ordering
 28. SELECT template
    FROM jos_templates_menu
    WHERE client_id = 0
    AND (menuid = 0 OR menuid = 647)
    ORDER BY menuid DESC
    LIMIT 0, 1
 29. SELECT c.*, s.id AS sectionid, s.title AS sectiontitle, CASE WHEN CHAR_LENGTH(c.alias) THEN CONCAT_WS(":", c.id, c.alias) ELSE c.id END AS slug
    FROM jos_categories AS c
    INNER JOIN jos_sections AS s
    ON s.id = c.section
    WHERE c.id = 105
    LIMIT 0, 1
 30. SELECT cc.title AS category, a.id, a.title, a.alias, a.title_alias, a.introtext, a.fulltext, a.sectionid, a.state, a.catid, a.created, a.created_by, a.created_by_alias, a.modified, a.modified_by, a.checked_out, a.checked_out_time, a.publish_up, a.publish_down, a.attribs, a.hits, a.images, a.urls, a.ordering, a.metakey, a.metadesc, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug, CHAR_LENGTH( a.`fulltext` ) AS readmore, u.name AS author, u.usertype, g.name AS groups, u.email AS author_email
    FROM jos_content AS a
    LEFT JOIN jos_categories AS cc
    ON a.catid = cc.id
    LEFT JOIN jos_users AS u
    ON u.id = a.created_by
    LEFT JOIN jos_groups AS g
    ON a.access = g.id
    WHERE 1
    AND a.access <= 0
    AND a.catid = 105
    AND a.state = 1
    AND ( publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR publish_up <= '2020-01-19 14:37:53' )
    AND ( publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR publish_down >= '2020-01-19 14:37:53' )
    ORDER BY  a.created DESC,  a.created DESC
    LIMIT 80, 10
 31. SELECT cc.title AS category, a.id, a.title, a.alias, a.title_alias, a.introtext, a.fulltext, a.sectionid, a.state, a.catid, a.created, a.created_by, a.created_by_alias, a.modified, a.modified_by, a.checked_out, a.checked_out_time, a.publish_up, a.publish_down, a.attribs, a.hits, a.images, a.urls, a.ordering, a.metakey, a.metadesc, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug, CHAR_LENGTH( a.`fulltext` ) AS readmore, u.name AS author, u.usertype, g.name AS groups, u.email AS author_email
    FROM jos_content AS a
    LEFT JOIN jos_categories AS cc
    ON a.catid = cc.id
    LEFT JOIN jos_users AS u
    ON u.id = a.created_by
    LEFT JOIN jos_groups AS g
    ON a.access = g.id
    WHERE 1
    AND a.access <= 0
    AND a.catid = 105
    AND a.state = 1
    AND ( publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR publish_up <= '2020-01-19 14:37:53' )
    AND ( publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR publish_down >= '2020-01-19 14:37:53' )
    ORDER BY  a.created DESC,  a.created DESC
 32. SELECT id, title, module, position, content, showtitle, control, params
    FROM jos_modules AS m
    LEFT JOIN jos_modules_menu AS mm
    ON mm.moduleid = m.id
    WHERE m.published = 1
    AND m.access <= 0
    AND m.client_id = 0
    AND ( mm.menuid = 647 OR mm.menuid = 0 )
    ORDER BY position, ordering
 33. SELECT parent, menutype, ordering
    FROM jos_menu
    WHERE id = 647
    LIMIT 1
 34. SELECT parent, menutype, ordering
    FROM jos_menu
    WHERE id = 646
    LIMIT 1
 35. SELECT count(*)
    FROM jos_menu AS m

    WHERE menutype='magazine'
    AND published='1'
    AND access <= '0'
    AND parent=0
    AND ordering < 15
 36. SELECT params
    FROM jos_modules
    WHERE `module`='mod_janews2'
 37. SELECT *
    FROM jos_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 3
    AND catid = 230
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 38. UPDATE jos_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 13
 39. SELECT *
    FROM jos_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 3
    AND catid = 230
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 40. UPDATE jos_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 13
 41. SELECT *
    FROM jos_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 3
    AND catid = 230
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 42. UPDATE jos_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 13
 43. SELECT a.*,  CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM jos_content AS a
    INNER JOIN jos_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    INNER JOIN jos_sections AS s
    ON s.id = a.sectionid
    WHERE a.state = 1
    AND ( a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2020-01-19 14:37:53' )
    AND ( a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down >= '2020-01-19 14:37:53' )
    AND s.id > 0
    AND a.access <= 0
    AND cc.access <= 0
    AND s.access <= 0
    AND cc.id IN ("105")
    AND s.published = 1
    AND cc.published = 1
    ORDER BY a.created DESC
    LIMIT 0, 5
 44. SELECT a.*, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM jos_content AS a
    LEFT JOIN jos_content_frontpage AS f
    ON f.content_id = a.id
    INNER JOIN jos_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    INNER JOIN jos_sections AS s
    ON s.id = a.sectionid
    WHERE ( a.state = 1
    AND s.id > 0 )
    AND ( a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2020-01-19 14:37:53' )
    AND ( a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down >= '2020-01-19 14:37:53' )
    AND a.access <= 0
    AND cc.access <= 0
    AND s.access <= 0
    AND cc.id IN ("105")
    AND s.published = 1
    AND cc.published = 1
    ORDER BY a.hits DESC
    LIMIT 0, 5

Language Files Loaded

Untranslated Strings Diagnostic

Hiç

Untranslated Strings Designer

Hiç