THY ‘Beş Duyu’ ile Finalde

E-posta Yazdır

752x395 thy bes duyu ile finalde 1517866589978Türk Hava Yolları (THY) dünyaca ünlü kardiyolog Dr. Mehmet Öz'ün rol aldığı yeni reklam filmi 'Beş Duyu' ile Amerikan Ulusal Futbol Ligi final karşılaşması 'Super Bowl'a damgasını vurdu. Bu yıl 52'ncisi düzenlenen ve Philadelphia Eagles'ın şampiyon olduğu maçta ilk kez gösterilen film, Avrupa, Güney Afrika, Uzak Doğu, Orta Doğu, Kanada, Latin Amerika ve ABD gibi birçok bölgede gösterime girdi. THY Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur, "Geçen yıl Morgan Freemanlı kampanyamız büyük bir hit olmuştu. Şimdi Dr. Mehmet Öz ile yeni iş birliğinin güzel yansımalarını almak için sabırsızlanıyoruz" dedi.

Türkiye'nin ABD'deki PR Şirketine 1 Altın, 2 Gümüş 1 Bronz Oscar

E-posta Yazdır

Haldun PatriciaUluslararası Seyahat/Ağırlama Satış ve Pazarlama Birliği (The Hospitality Sales and Marketing Association International-HSMAI) tarafından 58 yıldır duzenlenen, reklam ve halkla ilişkiler sektörünün Oscar'ı olarak kabul edilen Adrian Ödülleri'nde Türkiye halkla iliskiler kategorisinde, bir altın, iki gümüş ve bir bronz Adrian ödülüne layık görüldü. 34 milyon kisiye ulaşan makalelerin, reklam karşılığı değeri yaklaşık 2.5 milyon ABD Dolar tutarında.

Amerika'da Pideyi Marka Yaptı

E-posta Yazdır

Afyon’dan Amerika’ya 1989 yılında turist olarak giden Kadir Taşkın, Amerika’da iş bularak buraya yerleşti. 5 sene kaldıktan sonra oturma izni alan Kadir Taşkın ailesini de Amerika’ya götürdü. Ailesi ile birlikte Pide fırını kuran Kadir Taşkın Amerika’daki Türklerin gözdesi olmaya devam ediyor. Türklerin yanı sıra Arapların ve diğer milletlerin uğrak yeri olan ekmek fırını Ramazan aylarında Türkiye’yi aratmıyor. Somun, pide çeşitleriyle tüm kesimlere hitap eden fırında Türkiye’ye özgü tatlı çeşitleri de üretiliyor.

Simit Sarayı 5. Cadde'de

E-posta Yazdır

5-caddeye-simit-sarayiDünya markası olma vizyonuyla yurt dışı açılışlarını tüm hızıyla sürdüren Simit Sarayı, hazırlıklarını titizlikle sürdürdüğü New York 5. Cadde mağazasını 9 Kasım 2014, Pazar günü hizmete sundu. Simit Sarayı, New York 5. Cadde’de 30 personel ile hizmet veriyor. New York mağazasının açılışından büyük mutluluk duyduklarını belirten  Sarayı İcra Kurulu Başkanı Abdullah Kavukcu, "Yıllardır hayalini kurduğumuz New York mağazamızın açılışını da sonunda gerçekleştirdik ve lezzetlerimizi Amerika’ya taşıdık. Bizim için en önemlisi, giyimden gıdaya dünyanın en büyük perakende zincirlerinin yer aldığı 5. Cadde’de bir Türk markası olarak yer alabilmek, ‘Biz hızla dünyaya yayılmaya başlayan bir gıda zinciriyiz ve küresel yarışta biz de varız’ diyerek kendimizi tanıtabilmek ve Amerikalılara sevdirebilmekti. Açıldığımız günden bu yana gördüğümüz yoğun ilgi bize şimdiden doğru bir adım attığımızı ve Simit Sarayı’nın kısa sürede Amerikalıların sevdiği bir marka haline geleceğini gösterdi. Bu da sadece markamız açısından değil, asıl önemlisi ülkemiz açısından gurur verici" diye konuştu.

Chobani'nin Sahibinin Başı Eski Eşiyle Dertte

E-posta Yazdır
Chobani'nin kurucusu Hamdi Ulukaya'nın eski eşi Ayşe Giray, Ulukaya'nın yoğurt markası Fage'nin gizli yoğurt tarifini bir çalışanından 30 bin Euro rüşvet karşılığı aldığını iddia etti.  The Huffington Post'ta yer alan habere göre, Ayşe Giray tarafından açılan davada Ulukaya'nın, bir Fage çalışanına Avrupa'ya seyahat edip 30 bin dolar rüşvet verdiği iddia edildi.

Hamdi Ulukaya, Chobani Hisselerini Satıyor

E-posta Yazdır
Turk Avenue - Amerika'da 2007'de pazara girdikten sonra kısa sürede 1 milyar dolarlık satış hacmine ulaşan Chobani'nin azınlık hisselerinin satışı için görüşmeler yapıldığı açıklandı. Bank of America Corp ile birlikte şirketin yüzde 20 hissesini satmak için anlaşma yapan Chobani, perakende pazarına iş yapan şirketler ve özel equity firmaları ile görüşüyor. Hisselerin 2.5 milyar dolar civarında bir değere satılması planlanıyor.

Chobani'nin Sochi'ye Alınmayan 5 Bin Kap Yoğurtu Kime Kısmet Oldu?

E-posta Yazdır
Turk Avenue- Rusya ile ABD arasında krize neden olan ve Sochi'deki Kış Olimpiyatları'nda yarışan Amerikalı sporculara verilmek üzere New Jersey'de depolanan Chobani yoğurtları Food Bank'a devredildi. Chobani, Rusya'ya alınmayan 5000 kap yoğurdu New York ve New Jersey'de ihtiyaç sahiplerine gıda dağıtmak üzere kurulan yemek bankalarına bağışladı. ''Son dört yıldır büyük bir gururla sponsorluğunu yaptığımız Amerikan Olimpiyat Takımı atletlerinin Chobani yoğurtlarını yemeyeceklerinden ötürü hayal kırıklığına uğradık,'' diyen Chobani'nin kurucusu ve CEO'su Hamdi Ulukaya, yoğurtların Rusya'ya ulaşması için çaba harcayan Senatör Charles Schumer ve Kirsten Gillibrand'a da teşekkür etti.

Ülker'den 221 Milyon Dolara Dev Bir Satın Alma Daha

E-posta Yazdır
2008 yılında lider premium çikolata markası Godiva’yı satın alarak dünya gıda pazarında dikkatleri çeken Yıldız Holding, ABD’den bir çikolata şirketi daha aldı. ABD’de 1898 yılında kurulan çikolata üreticisi DeMet’s Candy Company, 221 milyon dolara Yıldız Holding bünyesine dahil oldu. Yıldız Holding, bu satınalma ile Kuzey Amerika pazarındaki faaliyetlerini büyütmeyi hedefliyor. Türkiye’nin lider gıda ve içecek şirketi Yıldız Holding, ABD çikolata kaplamalı ve atıştırmalık ürünler pazarının köklü şirketlerinden DeMet’s Candy Company’nin yüzde 100 hissesini 221 milyon dolara satın almak için Brynwood Partners V L.P. ile hisse alım sözleşmesi imzaladı.

16 Yılda Sıfırdan 6 Mekan, 150 Çalışana

E-posta Yazdır
Turk Avenue Özel - Cemal Doğan ve oğlu Ali Rıza Doğan, sıfırdan başladıkları iş hayatında ilk mekanlarını açtıkları 1997 yılından bugüne altı ayrı mekanda 150 çalışana ulaştı. 12 Mart 1986'da ailece Ankara'dan Amerika'ya gelen Baba Cemal ve oğlu Ali Rıza Doğan 11 yıl İtalyan-Amerikan restoranlarında çalıştı. Bulaşıkcılıktan garsonluğa her işi yapan baba oğul, 1997'de 34. Cadde'de 2. ve 3. Avenue arasındaki ilk Ali Baba Restaurant'ı açtı. Ali Rıza Doğan, ''Babam benden daha cesaretliydi, açalım diye o daha fazla ısrarcıydı,'' diyor. Mekana isim seçerken de, ''Birimiz baba, birimiz Ali'ydik. Ali Baba olsun dedik'' şeklinde konuşuyor.

New Jersey'nin En Eski Restoranlarından Toros 20. Yılını Kutluyor

E-posta Yazdır
Turk Avenue - New Jersey'nin en eski Türk restoranlarından Toros, 20. yılını kutlamaya hazırlanıyor. New Jersey'de Beyti, Dayının Yeri ve Şamdan'la birlikte en eski Türk restoranlarından biri olan Toros, üç ayrı mekanla faaliyet gösteren tek Türk işletmesi. 1972 yılından beri aile olarak restoran işinde olduklarını söyleyen Toros Restaurant zincirinin sahibi Hüseyin Bayram, ''2014'te 20. yılımızı kutlayacağız. Restoran işinde uzun soluklu olabilmek çok kolay bir şey değil,'' diye konuştu.

Sayfa 1 / 22

 • «
 •  Başlangıç 
 •  Önceki 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  4 
 •  5 
 •  6 
 •  7 
 •  8 
 •  9 
 •  10 
 •  Sonraki 
 •  Son 
 • »