Easyfood, Hazır Yemek Keyfi Yaşamak İsteyenler İçin Amerika'da

E-posta Yazdır
Oda sıcaklığında saklanabilen, tüketime hazır uzun ömürlü yemek ve vakit kazandıran ürünleriyle Easyfood, Tulumba.com aracılığıyla Amerika pazarında yerini aldı. Easyfood’un en önemli özelliği, Türkiye’de bir ilk olan ve İstanbul Teknik Üniversitesi Arı Teknokent’te yapılan iki yıllık AR-GE çalışmaları sonucu geliştirilen özel üretim yöntemi. Easyfood’un “hazır yemekleri, “hazır tatlıları” ve “vakit kazandıran” etler, haşlanmış bakliyatlar ile soğuk ve sıcak yemek yapımında kullanılabilecek yemek pişirme sosları bulunuyor.

FT: Karsan'ın New York Taksi Modeli Olma Şansı Yüksek

E-posta Yazdır
Financial Times'ta yer alan bir haberde, New York'ta seçim süreci devam eden yeni taksi modelinin seçiminde, Türkiye'den katılan modellerin şansının yüksek olduğuna dikkat çekildi. Bernard Simon imzasıyla yayımlanan haberde şu görüşlere yer verildi: "Önümüzdeki yıllarda New York'ta taksi durduran biri, Detroit, Japonya ya da Almanya gibi otomobil üretiminde söz sahibi merkezlerde değil de Türkiye'de üretilmiş bir araca ayak basabilir.

Dünya Genelinde Otel Yatırımlarına 24.3 Milyar Dolar Harcandı

E-posta Yazdır


Fotoğraf: Çırağan Palace Kempinski - Istanbul

 

Dünya genelinde 2010 yılında otellere yapılan yatırımların 24.3 milyar dolara ulaştığı bildirildi. Jones Lang LaSalle Hotels tarafından yapılan araştırmaya göre otel yatırımcıları 2009'daki kriz ortamının aksine 2010 yılında yeni otel yatırımlarına hız kazandırdılar. Jones Lang LaSalle Hotels'in her yıl düzenli olarak yaptığı otel yatırımları raporunda Amerika kıtası 11.1 milyar dolar ile en fazla yatırım yapılan bölge olarak dikkat çekti. Avrupa, Orta Doğu ve Afrika yüzde 110'luk artışla 9.3 milyar dolarlık yatırım çekerken, Asya Pasifik 3.9 milyar dolarlık yatırım ile büyümenin en zayıf olduğu bölge oldu.

Türkiye'ye Doğrudan Yatırımlar Geriliyor

E-posta Yazdır
Uluslararası doğrudan yatırımlar gerilemeyi sürdürdü. Uluslararası doğrudan yatırım girişi 2010 yılının 11 ayında 2009’un aynı döneminde göre yüzde 18.2 azalarak 6 milyar 257 milyon dolara geriledi. Aynı dönemde uluslararası doğrudan sermaye girişi yüzde 30.7 oranında azalışla 4 milyar 166 milyon dolara düştü. 2010 yılı Kasım ayında uluslararası doğrudan yatırımlar 629 milyon dolar düzeyinde gerçekleşirken, uluslararası doğrudan sermaye girişi 537 milyon dolar oldu.

Türkiye'ye İş İçin Gidenlere En İyi 25 İş Oteli

E-posta Yazdır
CNBC-e Business dergisi, Türkiye’nin En İyi 25 İş Oteli’ni belirledi. 10 kişilik bir jürinin oylarıyla belirlenen 25 otelin öne çıkan özellikleri, fotoğraflar eşliğinde derginin Ocak 2011 sayısında yayımlandı. Her bir jüri üyesi, en az üçü İstanbul dışından olmak üzere toplam 10 oteli aday gösterdi. Jüri bu adayları önem derecesine göre sıraladı. Bu sıralama göz önünde bulundurularak puanlama yapıldı.

Alman Rewe'nin Genel Müdürü Volkan Şimşek Oldu

E-posta Yazdır
Dünyanın önemli tur operatörleri arasında yer alan ve bünyesinde Club Calimera, LTI Hotels ve PrimaSol Otelleri olmak üzere 3 otel zinciri bulunan Alman Rewe’nin Otelcilik Grubu Genel Müdürlüğü’ne Türk turizmci Volkan Şimşek getirildi. Volkan Şimşek, 1 Şubat 2011’den itibaren bünyesinde 55 Otel ve Nil Nehri’nde çalışan iki gemi bulunan Rewe Touristik Hotels&Investments’de Genel Müdür olarak göreve başlayacak. Volkan Şimşek, grubun Türkiye’de yeni oteller açmak istediğini de açıkladı.

Amazon Tatil Sezonunda Saniyede 158 Ürün Sattı

E-posta Yazdır
Dünyanın en büyük online alışveriş sitelerinden biri olan Amazon.com, Amerika Birleşik Devletleri'nde 'Black Friday' sonrası Cyber Monday diye anılan 29 Kasım Pazartesi günü dünya geneline toplam 13.7 milyon adet ürün sattı. Her saniye 158 adet ürün satan Amazon, bu alanda kendi rekorunu da kırdı. comScore sitesinin haberine göre ABD'deki 'Cyber Monday' olarak anılan gün online harcamalar bir yıl önceye göre yüzde 16 artışla toplamı 1 milyar dolara ulaştı. 

Basında 2010'un En Popüler İşadamı Hisarcıklıoğlu

E-posta Yazdır
Medya Takip Merkezi (MTM)’nin gelenekselleşen araştırmasına göre 2010’da iş dünyasında popüler iş adamı ünvanını TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu aldı. Medya Takip Merkezi (MTM)’nin gelenekselleşen araştırması, 2010’da iş dünyasında en çok gündeme gelen iş adamlarını ortaya koydu. Buna göre, yılın en çok konuşulan iş adamı TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu oldu.

Aydın Şenkut'tan Milo.com'a Yatırım

E-posta Yazdır
Yerel mağazalarda hangi ürünün raflarda olduğu bilgisini veren milo.com, Angel Investor Aydın Şenkut'un da aralarından bulunduğu yatırımcılardan 4 milyon dolar yatırım sermayesi aldı. Aydın Şenkut, Silicon Valley'de 60'ın start-up şirkete yaptığı doğru tercihler ile dikkat çeken bir yatırımcı olarak biliniyor.

Sofya’daki Webit Expo ve Konferansları Başladı

E-posta Yazdır
Ertan Turhan – SOFYA / Global İş Potalı Turkavenue.com Konferansları Sofya’da takip ediyor. Turkavenue.com
Webit Expo ve Konferansları 2010 , e-Akademi başkanı ve Webit fahri temsilcisi Plamen Russev ve IAB Avrupa Başkanı ve CEO’u  ve Webit Başkanı Alain Heureux tarafından bugün açıldı. Plamen Russev açılışta yaptığı konuşmada, 2010 yılı internet yatırımları ve internet reklamcılığının tahmini olarak yüzde 10 artış göstereceğini söyledi.

Sayfa 8 / 9