Dr Öz İçin Toruna Özel Çikolata Sepeti

E-posta Yazdır

Aralık 2013 tarihinde New Jersey eyaletinin Cliffside Park şehrinde ilk mağazasını açan Türk çikolata markası Bind, Amerika geleneklerine göre pazara uygun ürünler geliştirmeye devam ediyor. Ünlü televizyon sunucusu ve kalp doktoru Dr Öz ve ailesinin yaşadığı semtte faaliyet gösteren Bind, geçtiğimiz aylarda ilk kez dede olan Dr Öz ve kızı Defne-yi torunu Philomena için hazırladığı özel çikolata sepeti ile kutladı. Defne Öz de Food TV kanalında The Chew isimli programın sunuculuğunu yapıyor.Bind tarafından kişiye özel olarak hazırlanan çikolata paketinde anne Defne ve kızı Phiomena-nın resmi bulunuyor. Mağaza Müdürü Simge Duysak, Bind olarak Amerikalılar için büyük önem taşıyan Baby Shower, doğum sonrası hastane ziyareti ve Sweet 16 gibi partiler için özel aranjmanlar geliştirdiklerini söyledi.

43 yıldır çikolata sektöründe faaliyet gösteren Bind özel düğün, nişan gibi etkinliklerde kişiye özel çikolata aranjmanları da hazırlıyor. Türkiye’nin en çok tanınan lüks çikolata markalarından olan Bind, 1971’de 8 kardeşli Binay Ailesi tarafından kuruldu. Bind Haziran 2011 tarihinde Yasubuğa Ailesi tarafından satın alındı. Bind üretim fabrikası Tekirdağ, Çorlu ilçesinde bulunuyor.

Bind Chocalate
654 Anderson Ave
Cliffside Park, NJ 07010
Tel: (201) 840-4005
www.bindchocolateusa.com

İsmiyle Dalga Geçtikleri Ürünleri Şimdi Dünyada Milyonlar Kullanıyor

E-posta Yazdır

Bilgisayar teknolojisi ile yeni yeni tanışan Türkiye gibi bir ülkenin ilk antivirüs ve firewall programlarından birini yazdı. Geliştirdiği teknolojinin milli bir kimliği olsun diye düşündü ve antivirüse Savungan, firewalle Korugan adını verdi. Pazarda satmak için çabaladı. Şirket şirket dolaştı. Kimi isimleriyle dalga geçti ilgi göstermedi, kimi Amerikalısı varken niye bir Türk internet güvenlik programı alayım dedi. 2003 yılında yazdığı ve kendi web sitesi üzerinde satarak para kazanmaya çalıştığı anti-virüs ve firewall programlarını Internet üzerinden Amerikalı bir firma keşfetti. Bu alanda büyümek isteyen şirket, genç mühendise iş teklif etti. Ülkede zekası, kapasitesi, bilgisi olmasına rağmen aradığı imkanı bulamayan bir beyin daha Amerika kıtasına böylece göç etti.Yukarda bir kaç cümle ile özetlenen hikaye binlerce mühendisin doğduğu topraklardan ayrılmasının kısa bir özeti. Egemen Taş, halen Amerika gibi internet güvenlik alanında hayli yol etmiş bir ülkenin en büyük internet güvenlik şirketlerinden birinin beş ayrı ülkesindeki 250 mühendisinden sorumlu Başkan Yardımcısı. Hindistan, Ukranya, Romanya, Çin ve son olarak da Türkiye ofisindeki mühendisler kendisine bağlı çalışıyor.
 
İlk olarak geliştirdiği ancak satmak için pazar ve imkan bulamadığı, isimleri ile dalga geçilen projeler Comodo şirketinde ürettiği Internet Güvenlik programı Comodo Internet Security programının atası oldu. Taş ekibi ile birlikte Comodo için geliştirdiği firewall ve antivirüs programları halen 55 milyondan fazla kişi tarafından kullanılıyor.
 
Eğer mesleğime Türkiye sınırlarında devam etseydim, büyük ihtimal bir bankanın bilgi işlem servisinde çalışıyor olurdum, diyor Taş. Beşiktaş Sakıp Sabancı Lisesini birincilikle bitiren Taş, Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümüne de Türkiye derecesi ile girdi.
 
1996 yılında Çağlayan semtinde çalışmaya başladığı yazılım firmasında ülkenin belkide ilk ticari zaafiyet analizlerinden (penetrasyon testi) birisini yaptı. O donemde yaptığı araştırmaların sonucunda çıkardığı SQLExec adlı program, Amerikan programcılık kurslarından halen ders olarak okutuluyor. Taş, bu sebeple National Security Administration tarafından internet güvenliği alanında çalışan ve sistem açığını keşfeden profesyonel olarak listeye alındı.
 
Genç mühendisin hayatındaki en önemli dönüm noktalarından biri de Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı için çalıştığı dönem oldu. Vakfın Başkanı Prof. Dr. Turan Yazgan vizyon sahibi bir kişilikti ve ona internet güvenliği ile ilgili yapılması gerekenleri anlattı. Türkiye siber güvenlik alanında pek çok eksiğe sahip. Hindistan, Çin yapıyor biz neden yapamıyoruz diye fikirlerini paylaştı. Hadi yapalım o zaman, diyen Yazgan genç beynin şirket kurmasını da teşvik etti. TÜBİTAK bünyesinde kurulan şirkete KOSGEB de destek oldu. Bugün bile pek çok ülkenin başaramadığını, tek başına Korugan ve Savungan (firewall ve antivirüs) programlarını yazarak yaptı.
 
Türkiye için üretilen belki ilk firewall ve antivirüsünü yaptık ama satamadık. Dolayısıyla geliştirmeye devam edemedik. Çünkü Türkiye gibi gelişmekte olan bir ülkede bu yapıyı ayakta tutacak bir eko-sistemi yoktu. Şimdi o ekosistemi kurabilmek için 10 yıl sonra Comodo olarak tekrar doğduğum topraklara girme kararı aldık, diyor.
 
Comodo tarafından geçtiğimiz günlerde resmi açılışı yapılan ODTÜ Teknopark Siber Güvenlik Ar-Ge Merkezinde 70 kadar mühendis Egemen Taş yönetiminde proje geliştiriyor.
 
AMERİKA MACERASI NASIL OLDU?
Genç mühendisin internet üzerinden firewall satmaya çalıştığını online ortamda fark eden Comodo kurucusu Melih Abdulhayoğlu, SSL sertifika üretiminin yanı sıra firewall ve antivirüs alanına da girmek istiyordu. Taş projeler için biçilmiş kaftandı. Taş, İlk teklif şirketin CEOsu tarafından İngilizce olarak yazılmış bir emaille geldi.

Bir süre Türkiye Comodo elemanı olarak çalıştım sonra da 2006 yılında Amerika ofise transfer oldum. Dünya genelindeki güvenlik ile ilgili sorunlara eğilen bir vizyonun içinde kendimi buldum. Böyle bir ortamda verimli olmamak imkansız,
diyor.
 
Takım lideri olarak işe başlayan Taş, sırasıyla proje müdürü, direktör ve iki yıl önce de baskan yardımcısı görevlerini üstlendi.  Hergün dünyanın 5 ayrı ülkesinden bilgisayar mühendisleri ile çalışan Taş, farklı iş kültürlerinin inovasyona etkisinin büyük olduğunun altını çiziyor ve ekliyor “Bazı teknolojileri sadece Türkiye, sadece Rusya ya da sadece Amerika sınırları içinde geliştiremezsiniz. Mesela antivirus teknolojileri tek bir ülke kaynakları ile tam anlamıyla geliştirilemez. Yapılabilseydi bu Çin için yapılabilirdi ama yaplamadı.”
 
TÜRK GREEN CARDI VERMELİYİZ
Siber güvenlikte dünyanın iki farklı gruba ayrıldığına dikkat çeken Taş, bir konuya da çözüm olarak öneri getiriyor: Siber güvenlik alanında çok öne geçen ülkeler var. Bir de çok geride kalanlar var. Bu iki gurup arasında kanımca 20 yıllık bir fark var ve ara hızla açılıyor. Sanayi devreminin yaşandığı 19. yüzyıl başlarında 20 yıllık fark az olabilirdi ama 21. yüzyılda bu çok ciddi süre. Türkiye bugün doğru adımlar atıyor ancak arayı daha hızlı kapatmak için Rusya, Ukrayna, Romanya, Çin, Hindistan gibi ülkelerden nitelikli uzmanların Türkiye için çalışmasına yön verecek bir Türk Green Card sistemine de ihtiyaç var. Bu hızlı teknoloji transferine, rekabetci bir iş pazarina ve teknoloji geliştirme masraflarının yüzde 50-80 oranında düşmesine imkan tanır.
 
2003 yılında yazdığı ama Türkiye için belki de lüks olarak görülen ve kimsenin yüzüne bakmadığı yazılımları simdi bir eko-sistem dahilinde yeniden Türk teknoloji dünyasına kazandırmak için çaba harcayan Taş ve Comodo ekibi bugün Türkiye’nin başlattigi siber guvenlik hamlesinin önemli aktorleri olarak öne çıkıyor.
 

Borsa İstanbul, Yatırımcılara Türkiye Pazarını Anlattı

E-posta Yazdır

Turk Avenue - Migros marketler zincirinin de hissedarlarından olan BC Partner ortaklarından Nikos Stathopoulos, yatırımcıların ülkelere değil şirketlere yatırım yaptığını hatırlatarak, sermayenin öncelikle şirket performanslarını dikkate aldığını ve Migros yatırımlarından çok memnun olduklarını söyledi. Borsa İstanbul, Amerikalı yatırımcılara Türkiye ile ilgili yatırım imkanlarını anlattı. İstanbul: Regional Hub, Global Actor Forum Agenda başlığı altında New York The Pierre Hotel konferans salonunda gerçekleştirilen konferansa Borsa İstanbul Başkanı Dr. İbrahim M. Turhan, NASDAQ OMX Group Başkan Yardımcısı Meyer Sandy Frucher, Citi Global Government Affairs direktörü Charles R. Johnston ve BC Partners ortaklarından Nikos Stathopoulos konuşmacı olarak katıldı. Konferansın moderatörlüğünü İstanbul Financial Center - Initiative Başkanı Artunç Kocabalkan yaptı. 

Borsa İstanbul Başkanı Dr. İbrahim M. Turhan, 2002-2011 yılları arasından ülkede kişi başına düşen milli gelirin 3.5 kat arttığını, hızlı büyümenin aynı zamanda gelir dağılımına dağılımının da paralellik göstermesinin büyük önem taşıdığını söyledi. 2002 yılında ülkedeki günde 4.30 dolar kazanan yüzde 20\\\'lik kesimin bugün yüzde 3 altında olduğuna değinen Turhan, ülkedeki demoktratikleşme ilgili hareketlenmelerin her ülkenin bir şekilde yaşadığı bir deneyim olduğuna dikkat çekti.

Citi Grroup yöneticisi Charles R. Johnston da konuşmasında ülkede bir geçiş süreci yaşadığını, ülkedeki siyasi olayların dünyanın her yerinde görülebileceğine değindi. Yaklaşık 300 kişinin katıldığı konferansta, Amerikan finans çevrelerinden katılımın yüksek olduğu dikkat çekti. Kalabalık bir heyetle gelen Borsa İstanbul ekibi dün de Nasdaq borsası açılış ve kapanış gongunu çalmıştı. Etkinliğin ana sponsorları arasında ise Anadolu Ajansı ve Türk Hava Yolları yer aldı.   

NASDAQ - Borsa İstanbul New York Buluşması

E-posta Yazdır

Borsa İstanbul ile NASDAQ OMX\\\'in stratejik ortaklığı çercevesinde New York\\\'taki NASDAQ MarketSite\\\'de seans, Borsa İstanbul için çalan gong ile başladı. Borsa İstanbul ile NASDAQ OMX stratejik ortaklığı çerçevesinde dün Amerika Birleşik Devletleri\\\'nin New York kentindeki NASDAQ MarketSite\\\'de gong töreni düzenlendi. Gong töreni canlı olarak New York Times Square\\\'de de yayınlandı.


Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Turhan, gong töreninde yaptığı konuşmada, bu tarihi anı yaşamaktan çok memnun olduğunu belirterek, \\\'Bu adımın Türkiye, Avrasya bölgesi ve küresel borsa endüstrisi için temel taşlardan biri olacağına inanıyorum\\\' dedi. Turhan, NASDAQ OMX\\\'in teknolojik üstünlüğü ile Borsa İstanbul\\\'un dinamik imkanlarının birleşmesiyle her iki tarafın da yeni bir boyuta doğru ilerleyeceğine işaret ederek, \\\'Biz birlikte finansal piyasaların küresel standartlarını geliştirmek ve küresel finans piyasalarının yeniden şekillendirilmesinde daha fazla olanağa sahip olacağız\\\' değerlendirmesinde bulundu.

BORSA İSTANBUL GİBİSİ YOK
NASDAQ OMX Grup Başkan Yardımcısı Meyer Sandy Frucher da, Borsa İstanbul gibi sadece 1,5 yıl içinde hem yatay hem de dikey entegrasyonunu başarıyla gerçekleştirmiş başka bir borsa olmadığını vurguladı. Frucher, \\\'Üstelik sadece gelişmekte olan ülkelerde değil, gelişmiş ülkelerde de bulunmamaktadır. Borsa İstanbul\\\'un bunu büyük bir başarıyla gerçekleştirdiğini gönülden söyleyebilirim\\\' diye konuştu. Frucher, Borsa İstanbul\\\'u bu başarılı ortaklıktan dolayı kutlayarak, Borsa İstanbul\\\'u desteklemekten büyük bir gurur duyduklarını ifade etti. AA

 

Türk İşadamı Derneği TACCI Yeni Başkanını Seçti

E-posta Yazdır

ABD’deki Türk işadamlarının kurduğu Türk Amerikan Ticaret ve Sanayi Odası’nın (TACCI) başkanlığına Ermeni asıllı Türk vatandaşı Aret Taşçıyan (63) seçildi. Merkezi New York’ta bulunan ABD’deki Türk işadamlarını çatısı altında bulunduran TACCI’nin genel kurulu tarafından yeni seçilen yönetim kurulu 7’ye karşı 12 oy ile Taşçıyan’ı başkan yaptı.Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin desteği ile 10 yıl önce New York’ta kurulan TACCI, Türk ve Amerikan işadamları arasında işbirliğini artırma, Türkiye’deki ekonomik fırsatların ABD’li yatırımcılara tanıtılması ve ABD’de yatırım yapmak isteyen Türk firmalarına yardımcı oluyor.

Deniz taşımacılığı ve tekne sigortası brokerlığı yapan Aret Taşçıyan, sektörün en önemli firmalarından OMNI Ltd’nin ABD temsilciliğini yapıyor.  (Razi CANİKLİGİL/NEW YORK)

Bursa-New York Tekstil Seferberliği

E-posta Yazdır

Ekonomi Bakanlığı Uluslararası Rekabetin Geliştirilmesi (URGE) proje desteği dahilinde New York programına katılan firmalar, Amerika ev tekstili, iplik, konfeksiyon alıcıları ile buluştu. Bursa Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren sekiz tekstil firması ikili iş görüşmelerinde bulunmak ve iş imkanlarını geliştirmek üzere New York ve Washington, DC kapsamlı bir iş gezisi düzenledi.Zorlu Grubundan Korteks Mensucat, ADOKSAN Tekstil, Gülcemal Tekstil, Harput Tekstil, Jage Tekstil, Reisoğlu İplik ve Mensucat, Safran ve Savcan tekstil firmaları alıcı firmalarla bir araya geldi. İki günlük New York programı kapsamında Amerikan tekstil dünyasının kalbi konumundaki Garment District ve Textile Building merkezinde incelemelerde bulunan tekstilciler, Amerika tekstil pazarı hakkında bilgi aldı.

Ekonomi Bakanlığı Uluslararası Rekabetin Geliştirilmesi (URGE) proje destek programı dahilinde ABD’ye gelen firmalar, tekstil firma sahipleri, temsilcileri ve yöneticileri ile görüşmelerde bulundu.
         
Bursa’da faaliyet gösteren tekstil kümelenmesini oluşturan STRATEKO Danışmanlık ve New York merkezli Team of America Consulting, firmaları Amerikalı partnerleri ile buluşturdu. Son 10 yıldır Amerika pazarından uzak kalan Türk teksil firmalarının son dönemde Amerika pazarına yeniden ağırlık verdikleri dikkat çekiyor.

Firmaların ABD pazarındaki stratejilerinin ne olması gerektiği ve sektörün mevcut durumu ise New York Fashion Institute Dekanı Steven Frumkin, Blackspade US Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Karavelioğlu, Stella Sourcing LLC kurucusu Aydın Çubukcu tarafından katılımcılara aktarıldı. ABD’nin en ünlü avukatlık firmalarından Herrick, Feinstein LLP’in konferans salonudaki etkinlikte New York eski Kongre üyesi Michael McMahon, Herrick, Feinstein partnerlerinden Lawrence Kaye ve John Rogers tekstil sektörü ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

50’ye yakın Amerika’da faaliyet gösteren firma temsilcisinin ziyaret ettiği etkinlikte, Bursa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki firmalar birebir görüşme imkanı buldu. Ekonomi Bakanlığı’nın desteklediği gezi kapsamında firmalar görüşme yaptıkları firmaları tek tek kayıt altına alındı.

 

5th Avenue'de Türk Gourme Marketi Açıldı

E-posta Yazdır
Her geçen gün fiziki ve ekonomik anlamda büyüme kat eden Amerika'daki Türk toplumu artan ihtiyaçlara da paralel olarak cevap vermeye devam ediyor. Yıllardır kira fiyatlarının yüksek olmasından dolayı yatırımcıların işyeri açmaya cesaret edemediği New York Manhattan'daki 5. Cadde'de açılan Mydanoz Gourmet Market & Cafe, Dünya'nın hemen hemen her ülkesinden New York'a gelen turistlere ve civarda yaşayan Amerikalı'lara, Türk ürünlerini ve lezzetlerini en güzel şekilde tanıtıyor. Ayrıca merkezi olan bu bölgede yaşayan, çalışan, eğitim gören Türkler'e Türk ürünlerine rahatça ulaşma imkanı sunuyor.

2014 Türkiye Bursları Lisanüstü Başvuruları Başladı

E-posta Yazdır
Dünyanın en kapsamlı burs programlarından olan Türkiye Bursları’nın 2014 yılı lisansüstü başvuruları başladı. Son başvuru tarihi 31 Mart 2014 olan Türkiye Bursları, dünyanın her yerinden uluslararası öğrencilere Türkiye’de eğitim görme fırsatı sunuyor. Adayların pek çok alanda eğitim imkanı bulduğu burs kapsamında mühendislik, siyaset bilimi, uluslararası ilişkiler, teknoloji, ekonomi, işletme, tarım, insan ve toplum bilimleri, ilahiyat, bölge çalışmaları, Türk dili gibi bölümler yer alıyor.

Türk Öğrencilerin Amerikan Ekonomisine Katkısı 330 Milyon Dolar

E-posta Yazdır
Cemil Özyurt - ABD'ye eğitime gelen Türk öğrencilerin Amerikan ekonomisine katkısı 2012-13 öğretim yılında 330 milyon dolara ulaştı. Amerikan Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan hesaplamada, öğrencilerin ekonomiye ortalama 34 bin 161 dolar katkı yaptığı, 820 bin yabancı öğrencinin Amerikan ekonomisine katkısının ise 28 milyar dolara ulaştığı kaydedildi.  

Güney Marmara Kalkınma Ajansı'ndan ABD Çıkarması

E-posta Yazdır
Turk Avenue - Balıkesir-Çanakkale illerini temsil eden Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA), ABD'de bölgeyi tanıtan bir dizi temaslarda bulundu. Kuzey Amerika'daki en büyük gıda fuarı olan San Francisco Fancy Food Show'a katılan Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ekrem Özşen, GMKA Program Yönetim Birimi Başkanı Yakup Salman ve Uzman Mehmet Ali Başaran, San Francisco'da Silicon Vadisi yatırımcıları, tarım ve gıda üreticileri ile New York'ta da enerji, maden ve gıda üzerine faaliyet gösteren hedge fon yöneticileri, gıda ithalatçıları, medya ve tanıtım kuruluşları ile görüştü.

Sayfa 1 / 9

 • «
 •  Başlangıç 
 •  Önceki 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  4 
 •  5 
 •  6 
 •  7 
 •  8 
 •  9 
 •  Sonraki 
 •  Son 
 • »
 

Profile Information

Application afterLoad: 0.001 seconds, 0.41 MB
Application afterInitialise: 0.040 seconds, 3.04 MB
Application afterRoute: 0.074 seconds, 4.96 MB
Application afterDispatch: 0.166 seconds, 7.96 MB
Application afterRender: 0.241 seconds, 9.29 MB

Memory Usage

9807424

Queries logged

 1. DELETE
    FROM jos_session
    WHERE ( time < '1579561241' )
 2. SELECT *
    FROM jos_session
    WHERE session_id = 'tfj5svjbsoafo8pf2ojct0m236'
 3. INSERT INTO `jos_session` ( `session_id`,`time`,`username`,`gid`,`guest`,`client_id` )
    VALUES ( 'tfj5svjbsoafo8pf2ojct0m236','1579621241','','0','1','0' )
 4. SELECT *
    FROM jos_components
    WHERE parent = 0
 5. SELECT folder AS type, element AS name, params
    FROM jos_plugins
    WHERE published >= 1
    AND access <= 0
    ORDER BY ordering
 6. SELECT count(*)
    FROM jos_menu_types
    WHERE `menutype`='magazine'
 7. SELECT `id`,`title`,`published`
    FROM  jos_sections
    WHERE `published`<>-2
 8. SELECT name,id,published,parent,link,home
    FROM `jos_menu`
    WHERE `menutype`='magazine'
    AND `published`<>-2
 9. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='17'
    AND `published`<>-2
 10. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='18'
    AND `published`<>-2
 11. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='19'
    AND `published`<>-2
 12. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='20'
    AND `published`<>-2
 13. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='21'
    AND `published`<>-2
 14. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='22'
    AND `published`<>-2
 15. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='15'
    AND `published`<>-2
 16. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='16'
    AND `published`<>-2
 17. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='30'
    AND `published`<>-2
 18. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='24'
    AND `published`<>-2
 19. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='25'
    AND `published`<>-2
 20. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='26'
    AND `published`<>-2
 21. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='27'
    AND `published`<>-2
 22. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='28'
    AND `published`<>-2
 23. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='29'
    AND `published`<>-2
 24. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='32'
    AND `published`<>-2
 25. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='35'
    AND `published`<>-2
 26. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='34'
    AND `published`<>-2
 27. SELECT m.*, c.`option` AS component
    FROM jos_menu AS m
    LEFT JOIN jos_components AS c
    ON m.componentid = c.id
    WHERE m.published = 1
    ORDER BY m.sublevel, m.parent, m.ordering
 28. SELECT template
    FROM jos_templates_menu
    WHERE client_id = 0
    AND (menuid = 0 OR menuid = 645)
    ORDER BY menuid DESC
    LIMIT 0, 1
 29. SELECT c.*, s.id AS sectionid, s.title AS sectiontitle, CASE WHEN CHAR_LENGTH(c.alias) THEN CONCAT_WS(":", c.id, c.alias) ELSE c.id END AS slug
    FROM jos_categories AS c
    INNER JOIN jos_sections AS s
    ON s.id = c.section
    WHERE c.id = 104
    LIMIT 0, 1
 30. SELECT cc.title AS category, a.id, a.title, a.alias, a.title_alias, a.introtext, a.fulltext, a.sectionid, a.state, a.catid, a.created, a.created_by, a.created_by_alias, a.modified, a.modified_by, a.checked_out, a.checked_out_time, a.publish_up, a.publish_down, a.attribs, a.hits, a.images, a.urls, a.ordering, a.metakey, a.metadesc, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug, CHAR_LENGTH( a.`fulltext` ) AS readmore, u.name AS author, u.usertype, g.name AS groups, u.email AS author_email
    FROM jos_content AS a
    LEFT JOIN jos_categories AS cc
    ON a.catid = cc.id
    LEFT JOIN jos_users AS u
    ON u.id = a.created_by
    LEFT JOIN jos_groups AS g
    ON a.access = g.id
    WHERE 1
    AND a.access <= 0
    AND a.catid = 104
    AND a.state = 1
    AND ( publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR publish_up <= '2020-01-21 15:40:41' )
    AND ( publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR publish_down >= '2020-01-21 15:40:41' )
    ORDER BY  a.created DESC,  a.created DESC
    LIMIT 0, 10
 31. SELECT cc.title AS category, a.id, a.title, a.alias, a.title_alias, a.introtext, a.fulltext, a.sectionid, a.state, a.catid, a.created, a.created_by, a.created_by_alias, a.modified, a.modified_by, a.checked_out, a.checked_out_time, a.publish_up, a.publish_down, a.attribs, a.hits, a.images, a.urls, a.ordering, a.metakey, a.metadesc, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug, CHAR_LENGTH( a.`fulltext` ) AS readmore, u.name AS author, u.usertype, g.name AS groups, u.email AS author_email
    FROM jos_content AS a
    LEFT JOIN jos_categories AS cc
    ON a.catid = cc.id
    LEFT JOIN jos_users AS u
    ON u.id = a.created_by
    LEFT JOIN jos_groups AS g
    ON a.access = g.id
    WHERE 1
    AND a.access <= 0
    AND a.catid = 104
    AND a.state = 1
    AND ( publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR publish_up <= '2020-01-21 15:40:41' )
    AND ( publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR publish_down >= '2020-01-21 15:40:41' )
    ORDER BY  a.created DESC,  a.created DESC
 32. SELECT id, title, module, position, content, showtitle, control, params
    FROM jos_modules AS m
    LEFT JOIN jos_modules_menu AS mm
    ON mm.moduleid = m.id
    WHERE m.published = 1
    AND m.access <= 0
    AND m.client_id = 0
    AND ( mm.menuid = 645 OR mm.menuid = 0 )
    ORDER BY position, ordering
 33. SELECT parent, menutype, ordering
    FROM jos_menu
    WHERE id = 645
    LIMIT 1
 34. SELECT parent, menutype, ordering
    FROM jos_menu
    WHERE id = 642
    LIMIT 1
 35. SELECT count(*)
    FROM jos_menu AS m

    WHERE menutype='magazine'
    AND published='1'
    AND access <= '0'
    AND parent=0
    AND ordering < 14
 36. SELECT params
    FROM jos_modules
    WHERE `module`='mod_janews2'
 37. SELECT *
    FROM jos_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 3
    AND catid = 230
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 38. UPDATE jos_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 13
 39. SELECT *
    FROM jos_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 3
    AND catid = 230
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 40. UPDATE jos_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 13
 41. SELECT *
    FROM jos_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 3
    AND catid = 230
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 42. UPDATE jos_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 13
 43. SELECT a.*,  CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM jos_content AS a
    INNER JOIN jos_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    INNER JOIN jos_sections AS s
    ON s.id = a.sectionid
    WHERE a.state = 1
    AND ( a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2020-01-21 15:40:41' )
    AND ( a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down >= '2020-01-21 15:40:41' )
    AND s.id > 0
    AND a.access <= 0
    AND cc.access <= 0
    AND s.access <= 0
    AND cc.id IN ("104")
    AND s.published = 1
    AND cc.published = 1
    ORDER BY a.created DESC
    LIMIT 0, 5
 44. SELECT a.*,  CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM jos_content AS a
    INNER JOIN jos_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    INNER JOIN jos_sections AS s
    ON s.id = a.sectionid
    WHERE a.state = 1
    AND ( a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2020-01-21 15:40:41' )
    AND ( a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down >= '2020-01-21 15:40:41' )
    AND s.id > 0
    AND a.access <= 0
    AND cc.access <= 0
    AND s.access <= 0
    AND cc.id IN ("143","144","145","146")
    AND s.published = 1
    AND cc.published = 1
    ORDER BY a.created DESC
    LIMIT 0, 5
 45. SELECT a.*, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM jos_content AS a
    LEFT JOIN jos_content_frontpage AS f
    ON f.content_id = a.id
    INNER JOIN jos_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    INNER JOIN jos_sections AS s
    ON s.id = a.sectionid
    WHERE ( a.state = 1
    AND s.id > 0 )
    AND ( a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2020-01-21 15:40:41' )
    AND ( a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down >= '2020-01-21 15:40:41' )
    AND a.access <= 0
    AND cc.access <= 0
    AND s.access <= 0
    AND cc.id IN ("104")
    AND s.published = 1
    AND cc.published = 1
    ORDER BY a.hits DESC
    LIMIT 0, 5

Language Files Loaded

Untranslated Strings Diagnostic

Hiç

Untranslated Strings Designer

Hiç