DÜNYA

400 Milyar Dolar Fed Üyelerini Böldü

E-posta Yazdır
Fed toplantı tutanakları, üyelerin 400 milyar dolarlık tahvil programı konusunda bölündüğünü gösteriyor.

 

WASHİNGTON - ABD Merkez Bankası (Fed) üyeleri, geçen ay yapılan faiz toplantısı sırasında 400 milyar dolarlık tahvil programı konusunda görüş ayrılığına düştü.

 

Fed Açık Piyasa Komitesi'nin (FOMC) 20-21 Eylül'de düzenlenen toplantısına ilişkin tutanaklar açıklandı.

Nobelli Ekonomistlerden Kriz Yorumu

E-posta Yazdır

Bu yılki Nobelin sahiplerinden ekonomist Sims, Euro Bölgesi’nin çökmenin önüne geçmek için mali birlik yaratması gerektiğini savundu.

İsveç Bilimler Akademisinin bu yıl Nobel Ekonomi Ödülüne layık gördüğü ABD’li ekonomist Christopher Sims, ”Euro Bölgesinin çökmenin önüne geçmek için mali birlik yaratması gerektiğini” söyledi.

Nobel Ekonomi Ödülleri Amerikalı İktisatçıların

E-posta Yazdır
Bu yılki ödülü makro ekonomi çalışmaları sebebiyle Amerika Birleşik Devletleri'nden Thomas Sargent ve Christopher Sims kazandı. Nobel Ekonomi Ödülleri Amerika Birleşik Devletleri'nden 'e verildi. İsveç Bilimler Akademisi'nden yapılan açıklamada iki bilim adamının ödülü "makro ekonomi alanındaki sebep-sonuç ilişkilerine dair çalışmaları" sebebiyle kazandıları belirtildi. Sargent ve Sims, ekonomik politikaların enflasyon, milli gelir, istihdam ve yatırımlara olan etkisi üzerinde yürüttükleri çalışmalarla tanınıyorlar.

Merkel ve Sarkozy'den Teminat

E-posta Yazdır
Merkel-Sarozy görüşmesinin ardından yapılan açıklamada, bankaların sermayelerinin güvence altına alınması için gerekenin yapılacağı açıklandı. Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy,

Dexia'yı Kurtarma Paketinin Detayları

E-posta Yazdır
Belçika, Fransa ve Lüksemburg hükümetlerinin Dexia'yı kurtarma planının detayları ortaya çıktı. Belçika, Fransa ve Lüksemburg hükümetlerinin Dexia'yı kurtarma planının detayları ortaya çıktı. Sayfa 16 / 35