DÜNYA

Zirve Öncesi Kucaklaşma

E-posta Yazdır
G-20 Zirvesi, dönem başkanı Fransa'nın Cannes kentinde başladı. ABD Başkanı Obama, zirve başlamadan önce Başbakan Erdoğan'ın yanına gelerek bir süre sohbet etti.ABD Başkanı Barack Obaba, günün esprisini Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'ye yaptı. Obama, ikili görüşmede, kız bebekleri olan Sarkozy ve eşi Carla Bruni'yi kutladı.

Forbes'un En Güçlüler Listesinde Erdoğan 48'nci

E-posta Yazdır
Forbes Dergisi tarafından hazırlanan ve dünyanın en güçlü insanlarının sergilendiği listede, birinci ABD Başbakanı Barack Obama olurken, ikinciliği ise Rusya Başbakanı Vladimir Putin ve üçüncülüğü ise Çin Devlet Başkanı Hu Jintao seçildi. İlk onda yer alan isimler oldukça dikkat çekici. Sıralamanın 4. sırasında Almanya Başbakanı Angela Merkel, 5. sırasında ise Microsoft'un kurucusu Bill Gates yer aldı. Türkiye Başbakanı Recep Tayip Erdoğan ise listenin 48. Sırasında yer aldı.

Dünya Medyasından Deprem Yorumları

E-posta Yazdır
Van'da meydana gelen deprem, bir Türkiye gerçeğini dünyanın gözleri önüne serdi. Bölgenin depreme "hazırlıklı olmadığı", yardım çabalarının "yetersiz kaldığı", "kaos yaşandığı" savunulurken, Türkiye'nin "dış yardım tekliflerini reddetmesi" eleştirildi.

 

Krizi Sona Erdirmek İçin Zamanla Yarış

E-posta Yazdır

İSTANBUL - İki ayaklı AB liderler zirvesinin ilki dün tamamladı.

Fransa Cumhurbaşkanı Nicholas Sarkozy, görüşmelerde ilerleme kaydettiklerini açıkladı. Sarkozy, çarşamba gününe kadar kesin bir çözüm bulmaktan başka seçeneklerinin olmadığını dile getirdi.

Kaddafi'yi Kim Vurdu Tartışması Sürüyor

E-posta Yazdır
Amatör kamera görüntülerinde devrik lider Kaddafi'yi vurduğu iddia edilen kişi gösteriliyor ve bu kişiye tazahürat ediliyor. Libya'nın devrik lideri Muammer Kaddafi'nin öldürülmesi ile ilgili bilinmeyenler ortaya çıkyor. Milli Geçiş Hükümeti'ne bağlı bir komutanın Kaddafi'nin hastaneye giderken ambulansta öldüğünü açıklamasının ardından yeni görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde Kaddafi söz konusu ambulansta ölü olarak görülüyor ve Kaddafi'yi öldürdüğü iddia edilen bir kişiye tezahürat ediliyor.

Sayfa 14 / 35