DÜNYA

Olympus'taki Skandal Diğer Şirketlere Mi Sıçrıyor ?

E-posta Yazdır
Geçen hafta patlayan Olympus skandalından sonra, Japon Menkul Kıymetler Borsası ve Gözetim Komisyonu (SESC - The Securities Exchange and Surveillance Commission) sorumlular hakkında soruşturma yaparken, 92 yıllık şirkette ortaya çıkan sorunun Japon'yadaki diğer şirketlerde de ortaya çıkabileceği endişesi ortaya çıktı.

Berlusconi İstifa Etti

E-posta Yazdır
ROMA - İtalya'da, Senato ve Temsilciler Meclisi'nin Avrupa Birliği'nin (AB) istediği ekonomik reformları onaylamasından sonra beklenen oldu ve Başbakan Silvio Berlusconi, hükümetiyle istifa etti.

İtalya'da Bütçe Yasası Onaylandı

E-posta Yazdır
İtalya'da, Cumhuriyet Senatosu'nda kabul edilen, finansal istikrar yasasındaki değişiklikler, Temsilciler Meclisi tarafından onaylandı. Başbakan Silvio Berlusconi'nin istifasını Cumhurbaşkanı Giorgio Napaloitano'ya sunmas beklenmeye başladı.

 

İtalya Senatosu'da Tarihi Gün

E-posta Yazdır
İtalya'da, teknokrat hükümetine geçilmesi tartışılmaya devam ederken, mali istikrar yasasındaki büyük değişiklik Senato'nun bütçe komisyonunda kabul edildi.

Euro Bölgesi'nin İtalya'yı Kurtarma Planı Yok

E-posta Yazdır

Euro Bölgesi'nden bir yetkili borçlanma seviyeleri hızla yükselen İtalya için finansal kurtarma planları olmadığını söyledi. Euro Bölgesi'nden bir yetkili yaptığı açıklamada, “Finansal yardım muhtemel değil” dedi.

Sayfa 12 / 35