DÜNYA

Sarkozy, Merkel ve Draghi Brüksel'de Buluşuyor

E-posta Yazdır
Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Mario Draghi bugün Brüksel'de bir araya gelecek.

S&P'dan 15 Euro Bölgesine Üye Ülkeye Uyarı

E-posta Yazdır
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard and Poor's (S&P), 15 euro bölgesi ükesinin kredi notunu düşüreceği uyarısında bulundu. Uyarının ardından euro, dolar karşısında gerilerken, yükseliş trendindeki piyasaların morali bozuldu.

Efsane Brezilya Eski Kaptanı Socrates, 57 Yaşında Öldü

E-posta Yazdır
Brezilya Milli Takımının eski oyuncularından Socrates 57 yaşında hayatını kaybetti. Dünya futbolunun en iyi orta saha oyuncularından biri kabul edilen Socrates kaldırıldığı hastanede cumartesi günü yaşam destek ünitesine bağlanmıştı. Önceki gün bağırsak enfeksiyonu geçirerek yoğun bakıma alınan Socrates'in Sao Paulo'daki Albert Einstein hastanesinde öldüğü bildiriliyor. Hastaneden dün yapılan açıklamada, "Socrates'in durumu ağır; solunum cihazına bağlı ve diyaliz tedavisi görüyor" denilmişti.

Tony Blair Oxford’a Sokmaya Çalışmış!

E-posta Yazdır
Kaddafi rejiminden ticari anlaşmalar koparmak için dönemin başbakanı Tony Blair yönetiminin Oxford’a ‘Seyfülislam’ın doktora başvurusunu kabul edin’ dediği, Seyfülislam’ın London School of Economics ile ilişkilerini inceleyen komisyonun raporunda yer aldı. Oxford Üniversitesi yönetimi Bakanlık’tan gelen ‘ricayı’ Kaddafi’nin akademik ortalamasının düşüklüğü nedeniyle kabul etmeyince Kaddafi LSE’nin yolunu tutmuş. LSE’de de Seyfülislam’ın bir sınavda yerine başkasını soktuğu endişesiyle başına gözlemci dikilmiş. Okul İngiltere’de bir süredir “Libya School of Economics” diye anılıyor. Milliyet

Kota Sistemi Devam Ediyor

E-posta Yazdır
IMF Türkiye Temsilcisi Mark Lewis, IMF’nin devam eden reformlarının bulunduğunu kaydetti.Lewis, ”Kota sistemi ve oy paylaşımı devam ediyor. Bu, önümüzdeki yıl tamamlanırsa Türkiye bundan en çok fayda sağlayan ülkelerden biri olacak, çünkü kota payında artış gözlemleyebilecek” dedi.

Sayfa 10 / 35