DÜNYA

Dolar 1,8900 Lirayı Geçti

E-posta Yazdır
İstanbul serbest piyasada dolar 1,8910 liraya yükseldi. Kapalıçarşı'da 1,8850 liradan güne başlayan dolar açılışın ardından 1,8880 liraya çıktı. Gün ortasında bir miktar daha artış gösteren doların satış fiyatı 1,8910 lira seviyelerine yükseldi.

Kuzey Kore'nin Lideri Sung'un Ölümü TV Sunucusunu Göz Yaşlarına Boğdu

E-posta Yazdır
Kuzey Kore lideri Kim Jong İl'in öldüğü bildiriliyor. Kuzey Kore devlet televizyonu, "Büyük Lider" Kim Jong İl'in 69 yaşında öldüğünü bildirdi. Televizyon haberine göre, Kim, Cumartesi günü aşırı fiziksel ve zihinsel yorgunluk nedeniyle öldü. Bazı haberlerde Kuzey Kore liderinin bir tren seyahati sırasında kalp krizinden öldüğü belirtiliyor.

Amerikan Bayrağı İndi, Irak Savaşı Resmen Bitti

E-posta Yazdır
ABD, 2003 yılından bu yana işgal altında tuttuğu Irak'tan dün resmi olarak çekildi. En az 100 bin Iraklı sivilin öldüğü tahmin edilen savaş, Bağdat'ta bulunan en büyük ABD üssündeki Amerikan bayrağının indirilmesiyle sona erdi. Törene, ABD Savunma Bakanı Leon Panetta da katıldı. Irak'ta bir dönem 170 bini bulan Amerikan askeri sayısı 4 bine geriledi. Bunlar da aralık sonunda çekilmiş olacak. Savaşın başından bu yana Irak'ta 4 bin 486 Amerikan, 179 İngiliz, diğer koalisyon güçlerine ait 139 olmak üzere toplam 4 bin 804 asker öldü. 32 bin askerin yaralandığı savaşın ABD'ye maliyeti ise 1 trilyon doları aştı.

Başbakan Erdoğan Time'ın Yılın Kişisi Anketini 1. Tamamladı

E-posta Yazdır
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Time dergisinin ''Yılın Kişisi'' anketini birinci sırada tamamladı. Derginin ''Yılın Kişisini'' belirlemek için açtığı anket için oy verme işlemi sona erdi. Buna göre Erdoğan, 122 bin 931 oy toplayarak birinci oldu. Erdoğan'ı, 74 bin 415 oyla ünlü futbolcu Lionel Messi takip ederken, üçüncü sırada ise 61 bin 388 oyla, Wall Street protestolarıyla ortaya çıkan toplumun ''Yüzde 99''u kavramı yer aldı.

AB'den IMF'ye 200 Milyar Euro

E-posta Yazdır
AB devlet ve hükümet başkanlarının, borç kriziyle mücadele için bankalarının Uluslararası Para Fonu’na (IMF) 200 milyar avro kredi vermeyi kararlaştırdı.AB’deki merkez bankalarının açacağı krediyle IMF, Avrupa’daki borç kriziyle mücadele için cephanesini güçlendirmiş olacak.

Sayfa 9 / 35