Çin'de İşçiliğin Pahalanması ABD'de İşsizliği Azaltacak

E-posta Yazdır
Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılan bir araştırma, Çin'de işçilik maliyetinin yükselmesinin ABD'de 2020 yılına kadar üç milyon kişiye iş kapısı açabileceğine işaret ediyor. Boston Consulting Group (BCG) adlı küresel danışmanlık şirketinin yayımladığı raporda maliyet artışları nedeniyle Amerikan şirketlerinin Çin'deki üretimlerini ABD'ye kaydırabilecekleri belirtiliyor.

Bill Gates : "O'nu Tanımak Büyük Onur!"

E-posta Yazdır
 New York- Steve Jobs’ın ölüm haberi her ne kadar beklenmedik bir gelişme olmasa da kamuoyunu çok derinden sarstı! Teknoloji dünyasının dev isimlerinden politikacılara kadar birçok kişi Steve Jobs’ın ölümü üzerine görüş belirtti. 

Steve Jobs'ın Ardından

E-posta Yazdır
Dünyanın en büyük şirketlerinden Apple'ın kurucusu, Steve Jobs, 56 yaşında yaşama veda etti. Apple'dan yapılan açıklamada, "Steve Jobs'un aramızdan ayrıldığını derin üzüntüyle bildiriyoruz. Steve'in zekası, tutkusu ve enerjisi, hayatımızı zenginleştiren ve geliştiren sayısız buluşun kaynağı oldu.

Apple : " İlham Verici Akıl Hocamızı Kaybettik !"

E-posta Yazdır
Turkavenue.com...SON DAKİKA....Apple, bu duyuruyu yayınlandı…"Apple ve Dünya en vizyoner, yaratıcı ve muhteşem insanını kaybetti. Onu tanımak ve Steve ile çalışmak gibi şansa sahip bizler, en önemli dostumuzu ve ilham verici akıl hocamızı kaybettik.

'Avrupa Bankalarına 200 Milyar Euro Gerekli'

E-posta Yazdır

BRÜKSEL - IMF Avrupa Birimi Başkanı Borges, Avrupa bankalarının 100-200 milyar Euro sermayeye ihtiyacı olduğunu belirtti. Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) Avrupa Birimi Başkanı Antonio Borges,Avrupa bankalarının sermayelendirilmesi için 100 ile 200 milyar Euro arasında bir tutara ihtiyaç olduğunu belirtti.

Çin'den Amerika'ya 'Ticaret Savaşı' Tehdidi

E-posta Yazdır
Çin, kendisini para birimi yuanın değerini yükseltmeye zorlayacak bir yasanın ABD'de kabul edilmesine 'ısrarla karşı olduğunu' belirtti ve yasanın kabulüyle iki büyük ekonomi arasında ticaret savaşlarının baş göstereceği uyarısında bulundu. Çin dışişleri bakanlığı sözcüsü Ma Zhaoxu hükümetin resmi web sitesinde yer alan açıklamasında, "Sözde bir kur dengesizliği mazeretinin kullanılması, kur sorununu tırmandıracak ve Dünya Ticaret Örgütü (WTO) kurallarını ciddi olarak ihlal ederken Çin-ABD ticari ve ekonomik ilişkilerini de büyük ölçüde bozacaktır. Çin, buna ısrarla karşı olduğunu ifade eder." dedi.

SIPA Press'in Kurucusu Gökşin Sipahioğlu Öldü

E-posta Yazdır
SİPA Press'in kurucusu, gazeteci Gökşin Sipahioğlu, bu sabah yerel saatle 08.00'de Paris'teki Amerikan Hastanesinde vefat etti. Gökşin Sipahioğlu, önceki gün rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmıştı. Dünyanın en önemli fotoğrafçıları arasında da gösterilen, fotoğraf ajansı SIPA’nın kurucusu Gökşin Sipahioğlu 85 yaşındaydı. 28 Aralık 1926'da İzmir'de doğan Sipahioğlu, İstanbul'da Saint Joseph Fransız Lisesi'nde okudu. Sonradan Efes Pilsen basketbol takımına dönüşecek olan Kadıköy Spor Kulübü'nün kurucusu ve oyuncusu oldu. İstanbul Üniversitesi'nde gazetecilik eğitimi aldı.

Başbakan Erdoğan: ''İsrail Bölge İçin Bir Tehdit''

E-posta Yazdır
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Suriye lideri Esad'a bir mesaj da Güney Afrika Cumhuriyeti'nden gönderdi. "Biz şu anda bir yaptırım paketini ister istemez devreye sokacağız" diyen Erdoğan İsrail için ise ''Ben şu anda İsrail'i de bölgesi, çevresi için bir tehdit olarak görüyorum. Çünkü atom bombası var'' dedi. Başbakan Tayyip Erdoğan, BM'de Suriye'deki rejime karşı çeşitli tedbirler getirilmesini öneren karar tasarısının kabul edilmemesine yönelik kararla ilgili, ''İşte dün BM Güvenlik Konseyi'nde bir oylama yapıldı. Bu oylama neticesinde, daimi üyelerin 2'sinin veto etmesi neticesinde, uyarı niteliğindeki hazırlanan tasarı, ne yazık ki veto edildi. Tabii bunun veto edilmesi özellikle Türkiye gibi veyahut da AB ülkelerinin bir kısmı gibi veya tamamı gibi, bilemem kimler bu konuda adımlar atacaktır, yaptırımlarımızı engellemez. Biz şu anda bir yaptırım paketini ister istemez devreye sokacağız'' dedi.

Moody's İtalya'nın Kredi Notunu 3 Basamak Düşürdü

E-posta Yazdır
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, İtalya'nın kredi notunu üç basamak birden düşürerek Aa2'den A2'ye indirdi. Ülkenin görünümünün negatif izlemede olduğunu belirtti. Kuruluş, Euro Bölgesi'ndeki yüksek borçlanmanın fonlanmasında risklerin arttığını belirtti. Yunanistan'ın kurtarılması için Euro Bölgesi ülkelerinin oluşturacağı fonun nereden karşılanacağı merak edilirken, bunun ülke bütçelerine olumsuz etki yapabileceği ihtimal dahilinde bulunuyor. İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, Moody's'in not indirimini beklendiğini söyledi. 20 Eylül'de Standard and Poor's da, İtalya'nın kredi notunu bir basamak düşürmüştü.

Sahneye iPhone 5 Yerine, iPhone 4S Çıktı

E-posta Yazdır

Turkavenue.com-Kaliforniya-

Apple Kamuoyunu Ters Köşeye Yatırdı...Merakla beklenen yeni iPhone 5 tanıtımı bugün Cupertino, Kaliforniya’da bulunan Apple’ın ana merkezinde gerçekleşti. Peki tanıtımda iPhone 5 var mıydı? Ayrıntılar haberin devamında...

Sayfa 9 / 18