Mayıs'ta Etkinliğe Doyacaksınız

E-posta Yazdır
Her yıl bir dizi Türk etkinliğin gerçekleştirildiği Mayıs ayı bu yıl özellikle New York ve civarında yaşayan Türkler için dolu dolu geçecek. Mayıs ayındaki ilk etkinlik Türklerin yoğun olarak yaşadığı Philadelphia'da gerçekleştirilecek. Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek festival bölgede yoğun olarak yaşayan Giresun Amerika Derneği öncülüğünde yapılıyor.

1 Milyon Kişi Amerikan Vatandaşı Oldu

E-posta Yazdır

Migration Policy Institute tarafından açıklanan verilere göre 2008 yılında 1 milyon göçmen ABD vatandaşı oldu. Göçmenler arasında vatandaş olma eğilimi her geçen yıl hızla arttığı gözlenirken, 1970-1979 yılları arasında yılda ortalama 141 bin, 1980’li yıllarda 205 bin, 1990’lı yıllarda 498 bin göçmen vatandaşlığı seçti. 2000-2008 yılları arasında ise yılda ortalama 629 bin kişi vatandaş oldu.

Milli Maç Biletleri Satışa Hazır

E-posta Yazdır
Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın 22 Mayıs günü Çek Cumhuriyeti ile New Jersey Red Bull Arena'da oynayacağı maçın biletlerinin hepsi Fenerbahçe USA 2. Başkanı işadamı Ekmel Anda tarafından satın alındı. 18 bin adet bileti önümüzdeki günlerde ABD'de satışa sunacaklarını söyleyen Anda, amaçlarının tüm dernek ve vakıflarının para kazanmasına imkan tanıyarak mali yönden güçlenmelerine fırsat yaratmak olduğunu dile getirdi.  

Sezen Aksu New York'u Coşturdu

E-posta Yazdır
ABD konserleri kapsamında dün dünyaca ünlü New York Carnegie Hall'de sahne alan Sezen Aksu, salonu dolduran 2700'e yakın seyirciye unutulmaz bir gece yaşattı. Carnegie Hall'de solo olarak ilk kez konser veren Aksu, Lal parçasıyla başladığı konserini Arkadaş parçasıyla bitirdi.

Vali Yardımcısı Adayı Murad Anketlerde Önde Gidiyor

E-posta Yazdır
Nevada eyaletinde yapılacak olan yerel seçimlerde heyecan gitgide artıyor. Amerika’nın gözde şehirlerinden biri olan Las Vegas’ı da kapsayan bu eyalette, vali yardımcılığı için adaylığını koyanlardan biri de Azeri kökenli Paul Murad. 16 yaşından beri Amerika’da yaşayan Paul Murad Tulsa Üniversitesi’nde finans ve uluslararası işletme üzerine eğitim aldıktan sonra bu alanda birçok önemli firmada çalışmış.

10 Yıllık Hasret Bitiyor

E-posta Yazdır
Yaklaşık 10 yıl aradan sonra konser vermek üzere ABD’ye gelecek olan Sezen Aksu’nun konser biletlerine Amerika’da yaşayan hayranları yoğun ilgi gösteriyor. Ünlü müzisyen Fahir Atakoğlu ile birlikte 4-7 Nisan tarihleri arasında Maryland, New York ve New Jersey’de üç konser verecek Sezen Aksu’nun konser biletlerine sadece konserlerin gerçekleştirildiği şehirlerde değil genel çevre şehir ve eyaletlerden de büyük ilgi var. ABD’de Türkler tarafından organize edilen en büyük konser organizasyonu olarak tanımlanan konser serisinde, üç şehirde 8 bini aşkın kişinin Sezen Aksu’yu izlemesi bekleniyor.

Sağlık Reformu Yasası Göçmenleri Nasıl Etkileyecek?

E-posta Yazdır

Geçtiğimiz salı günü başkan Barack Obama tarafından imzalanan ve dün de Amerikan Senatosu tarafından yapılan değişiklikleri onaylanan sağlık reformu yasası, göçmenleri de ilgilendirecek kararlar ve değişiklikler içeriyor.

Vergi Bildirimleri İçin Son Gün 15 Nisan

E-posta Yazdır

Amerikan vatandaşı olan, Green Card sahibi olan veya Amerika'da belli bir adreste devamlı olarak ikamet yabancılar, 15 Nisan’a kadar kendilerine uygun olan vergi bildirim formlarını doldurmak ve gelirlerini bildirmek zorundalar. Kişi o vergi yılı içerisinde herhangi bir şekilde gelir sağlamamış olsa bile gerekli formları doldurup mevcut durumunu bildirmesi gerekiyor.

Haydi Türkler Nüfus Sayımına

E-posta Yazdır

Amerika Birleşik Devletleri’nde her on yılda bir gerçekleştirilen nüfus sayımlarında bu yıl bir ilk yaşanacak. Mart ayı itibariyle başlayan sayımlar sonucunda Amerika’da yaşayan Türklerin sayısının da belirlenmesi hedefleniyor. Türk Amerikan Dernekleri Kurulu’nun (Asembly of Turkish American Association/ATAA) A.B.D Federal Nüfus Dairesi ile yaptığı  “ATAA SayTurk” adlı anlaşma çeçevesinde  bu yılki sayımlarda “Etnik Köken” sorusuna “Türk” ibaresi yazılabilecek.

Zenginin Malı...

E-posta Yazdır
Hilton Worldwide Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Christopher Nassetta, Los Angeles’taki evini 18 milyon dolara sattı. 2007 yılında 27.5 milyon dolara satın aldığı evi yüzde 35 değer kaybı ile satan Nassetta, 10 odalı evi geçtiğimiz yıl Haziran ayında 29.5 milyon dolara satış listesine koymuştu.

Sayfa 45 / 47